Planowa obsada linii - dyskusja

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Wojtek94 pisze:Par Woltanow jest juz 18 w MPK wiec nie sa one zadna ciekawostka tak samo jak wymyslil ktos temat z 7700/A to wypisujcie tez Citara z 2007 bo jest ich tylko 12... Jest to tabor liniowy i codziennie jezdzi a nie od swieta wiec jaka to rzadkosc ? ?
Dlatego proponuję spisywać tylko nowe Woltany, każdy powiedzmy przez np. 2 tygodnie.
Wymyśliłem temat o 7700, bo jest ich najmniej w MPK i dlatego w porównaniu z tak licznym taborem, te 5 sztuk jest rzadkością. Dlatego są wypisywane w odpowiednim temacie. Nie są ciekawostką, bo od tego jest osobny temat. Nie wypisyjemy tylko ciekawostek, ale też wozy, których właśnie jest niewiele. Citaro G też zostały dorzucone jak 7700A, tylko je jeszcze jestem w stanie zaakceptować. Tylko gdzie ustalić granice? 10 wozów? Wtedy można by wykluczyć 7700A, tu się zgadzam.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

px33 pisze:Z M8C jest taki problem, że łódzka sieć nie jest do nich przystosowana (nie zapewnia odpowiednio stabilnego napięcia), więc trzeba by je "dawkować" dość ostrożnie. Albo poprawić podstacje - w innych miastach jakoś jeżdżą.
M8C są na napięcie 750 V. Przy stabilnym zasilaniu 600 V np. na ŁTR-ze dawały sobie radę, ale przy większych liniach gdzie są niezmodernizowane podstacje dochodzi do jeszcze większych spadków napięć, i o ile radziłby sobie z nimi tramwaj na 600 V, to tramwaj na napięcie 750 V będzie mieć w tej samej sytuacji problemy.

Co do fotokomórek, to czy dla elektryków z Tramwajowej wielkim wyzwaniem byłoby dorobienie im obejść, tak żeby można było je ominąć np. specjalnym przyciskiem na pulpicie motorniczego (na takiej zasadzie jak w autobusach - omija się fotokomórkę przytrzymując dłużej guzik zamykania drzwi)? Nie sądzę.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Mat pisze:
mig pisze:
Mat pisze:W takim razie niech moderator się wypowie, jakie są zasady.
Moim zdaniem skoro wypisujemy Woltany czy Volva 7700A, których wyjazd nie wiadomo jakim wydarzeniem nie jest to wypisujmy pojazdy, które są ciekawostką tylko dla danego rodzaju dnia.
Swoją drogą warto się zastanowić, czy ma sens wypisywania dalej Woltanów i tych 7700A. Jeśli chodzi o Woltany, to temat mógłby zostać otwarty, ale tylko dla nowych składów na okres kilkunastu dni. Rzadkie okazy mogłyby obejmować 7700 i Citaro G. Są to najrzadsze okazy na zajezdniach.
A tematy Citaro, Volvo 7000A, B10L, O405GN można chyba już raczej zamknąć. Tematy raczej skończone.
Oto moje propozycje uporządkowania obserwacji liniowych:
1. Nowe Woltany, M8CN - tylko miesiąc od premiery
2. 7700A, 1830+1831, 1561 i 2561 - zakończyć spisywanie
3. Citaro przegubowe, 7700 - bez zmian
Czekam na opinie innych użytkowników.
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Jestem za wszystkimi zaproponowanymi przez Mig'a zmianami.

Dorzuciłbym zamknięcie wątku ''Nowe wagony MKT" bo już trochę nieaktualny Obrazek
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Ja bym jeszcze zaproponował zamknięcie wątku "Mercedes Conecto LF (tylko 1561, 2561)". Co w nich niezwykłego? Turecki szmelc jak wszystkie Conecto LF Obrazek A jeśli chodzi o rocznik, to może powinniśmy także spisywać Solarisy z 2013 roku Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Wspomniałem już o tym w moim poprzednim poście.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jeśli wierzyć komentarzom na GTLodz, to dzisiaj M8C wyjechał na 15A.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

1. Nie ten temat, od tego jest dział 'Obserwacje liniowe'.
2. Informacja o tym już na forum jest.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Zgadzam się z Twoimi propozycjami, mig. O to chodziło Obrazek.

Pytanie, czy temat Obsada tramwajowych linii podmiejskich też jest potrzebny? Jeśli wyjedzie na nie coś ciekawego, to są od tego ciekawostki, a w innym przypadku, planowa obsada.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Temat jest przeznaczony do dyskusji o planowej obsadzie linii, a ta, z tego na co by wyglądało, się zmieniła, więc tu o tym napisałem.

Do działu Obserwacje liniowe nie zaglądam, bo nie ma tam dla mnie nic ciekawego, i pewnie nie tylko mnie to dotyczy, więc nawet o tym nie wiedząc, wspomniałem o tym tu. To źle?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

BULL w ciekawostkach taborowych pisze:Duwag na 15 też zagości? Może jako dwuwagonowy
Düwag dwuwagonowy? A konkretnie o co Ci chodzi?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 2 razy.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jeśli M8C wypuszczaliby na 15 w dzień roboczy, to wypadałoby, żeby jeździły w dwuskładach, bo w pojedynczym byłyby podobne problemy co wtedy gdy jeździły one na ŁTR Obrazek I gdyby nie nowy przystanek przy Sukcesji, o którym BULL pewnie zapomniał, to byłoby to możliwe, bo wszystkie przystanki są albo podwójne, albo wsiada się na nich po prostu z jezdni - jeszcze niedawno jeździły na 15 we Wszystkich Świętych trójskłady, więc i dwuskład M8C dałby radę. Z tym, że czy one w ogóle mają jakieś sprzęgi do sterowania? Zdaje się, że oryginalnie miały sprzęgi Scharfenberga, ale MPK je zdemontowało i sprzedało.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Nie wszedzie sie miescily trojsklady a gdzie dopiero abstrakcyjne dwusklady Duewagow.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

No więc właśnie dlatego dziwię się propozycji złączenia dwóch składów M8C.
Mateusz

EA-1 8-)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Kpc21 pisze:Temat jest przeznaczony do dyskusji o planowej obsadzie linii, a ta, z tego na co by wyglądało, się zmieniła, więc tu o tym napisałem.

Do działu Obserwacje liniowe nie zaglądam, bo nie ma tam dla mnie nic ciekawego, i pewnie nie tylko mnie to dotyczy, więc nawet o tym nie wiedząc, wspomniałem o tym tu. To źle?
No właśnie, jak wspomniałeś jest to temat do DYSKUSJI a nie wypisywania ciekawostek. Jeśli nie zaglądasz do 'Obserwacji liniowych' to może chcąc napisać post o takim charakterze warto tam zajrzeć? Naprawdę nie zabrałoby Ci to dużo czasu. Dbajmy o choć minimum porządku na forum bo za chwilę obudzimy się z totalnym hydeparkiem w 50 wątkach.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

Widzę zmiany w obsadach brygad od lutego. Drugi przegub na 55, więcej przegubów na 86 i rezygnacja z przegubów na 80 (zostanie tylko 1). Chyba słusznie. 80 nigdy napełnionej przynajmniej w 70% nie widziałem na przegubie.
Zastanawia mnie, po co na 98 trzymają na siłę przeguby. Tam poza godzinami zmian na Nowym Józefowie, to Vero by wystarczyło.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Na 86 więcej przegubów (zostanie tylko jedna solówka) i rozkład lepiej dostosowany do 98 Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

No, teraz ta para 86/98 wygląda naprawdę fajnie Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Czyli jednak można dać niskacza na 12(A).
Mateusz

EA-1 8-)
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

Szkoda tylko, że zapomniano o linii 15/15A na której jeździły niskacze. Teraz po wpisaniu 6 niskich brygad na 12/12A możemy zapomnieć o niskopodłogowcach na piętnastkach.
ODPOWIEDZ