Planowa obsada linii - dyskusja

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

CIekawi mnie, czy Swingi kupione na 14 uda się wcisnąć na ŁTR, czy też nie?

To w takim wypadku przetarg na 30 (ew opcja) musi być zmieniony, albo cały ŁTR przebudowany, bo jak wiemy nóweczki z WZ II idą na Chocianowice, które obsługują w części lub całości wszystko na ŁTR prócz 11 (no ale po tym zakupie priorytetem powinno być skierowanie 100% brygad 11 na Chocianowice).
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Jordi pisze:CIekawi mnie, czy Swingi kupione na 14 uda się wcisnąć na ŁTR, czy też nie?
Tak byłoby najlepiej. Z resztą myślę, że problemów być nie powinno, bo teraz będą robić tunel pod Łodzią, więc i tak 11 będzie jechać Gdańską (a na Z11 pewno NF6D). A gdy tak będzie to wtedy na 11 mogą byc Tramicusy, bo i tak linia cieszy sie trochę mniejszą popularnością. Gdy skończa tunel to już będziemy blisko tych 5 lat (koniec 2023, a tunel ma być w 2022) więc może się uda zamienic w końcu i jedno i drugie z pieniędzy unijnych jest.
To w takim wypadku przetarg na 30 (ew opcja) musi być zmieniony, albo cały ŁTR przebudowany, bo jak wiemy nóweczki z WZ II idą na Chocianowice, które obsługują w części lub całości wszystko na ŁTR prócz 11 (no ale po tym zakupie priorytetem powinno być skierowanie 100% brygad 11 na Chocianowice).
Ja w ogóle nie wiem, gdzie oni wyślą te nowe tramwaje. Na SSC zrobiłem mapkę i właściwie zawsze jest jakiś problem z torowiskiem. Na 17 chyba tylko się coś znajdzie, bo zrobią Gdańską, PW (choć Politechniki już będzie w średnim stanie za kilka lat).
WykoxPL
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: czw 21:31, 18 lut 2016
Lokalizacja: Łódź

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: WykoxPL »

Jakby przez 3 lata robili co rok taki sam odcinek biedaremontu co "ostatnio", to cala linia na Stoki od zajezdni jest juz w niezlym stanie. A tak to poki co CRy suna po 5-10km/h. A ŁTR musi zostac przekuty, po 1 warto by naprawic blad jakim bylo usuniecie podwojnych przystankow, a po 2 szerokosc, zeby Swingi sie miescily bez zarysowan, bo, mam nadzieje, ze jak Chocianowice dostana niskie tramwaje, to wtedy cala 11 pojdzie na Chocianowice.
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

A w jakim celu przesuwać Swingi z 14 na ŁTR? Bo nie widzę w tym logiki.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Taki, ze na 14 jest mniejszy tłok, więc tam lepiej sprawdzą się Tramicusy, które mają więcej siedzeń. A na 11 potrzebne są bydłowozy. Co prawda nowe Swingi będą miały więcej miejsc niż te z 10, ale i tak mniej niz Tramicusy.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

Nie łatwiej przełożyć siedzenia, niż przekuwać tory?
nowy1212 pisze:Tylko czy wysyłanie Swingow na torowisko na Stokach to dobry pomysł? Wg mnie nie. Poczekajmy na NF6D ich będzie trochę mniej żal. A najlepiej to byłoby zrobić tam remont kolejnego kawałka. Kilka lat i torowisko byłoby dobre.
Prawdę mówiąc, mnie bardziej byłoby żal NF6D niż Swingów. No i NF6D mają coś tam nie tak z tymi wózkami, niby poprawione, ale też nie do końca - w takiej sytuacji wysyłanie tego na gorsze torowiska też może na te wózki źle zadziałać (wystarczy, że mamy płytkorowkowe krzyżownice, które też szkodzą).

A skoro na Stoki mogą jeździć Tramicusy na 12 (teraz chyba jeżdżą Citki, nie jestem pewien, ale kojarzę, że przez jakiś czas były Tramicusy), to dlaczego bardzo podobne konstrukcyjnie Swingi miałyby nie móc?

Poza tym coś tam na Stokach było ostatnio poprawiane - choć nie wem, jak to wygląda w praktyce.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

Tramwaje jeszcze nie przyjechały, a już chcecie je zabierać z "14" :lol:
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Yakuzzi »

Będą jakieś przetasowania taborowe w związku z letnim rozkładem jazdy?
Co dalej z linią 58? 30 czerwca wygasa aktualna umowa MPK z KORO, czy została przedłużona?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

Teoretycznie nie mogli jej przedłużyć bez przetargu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: mig »

Yakuzzi pisze:Będą jakieś przetasowania taborowe w związku z letnim rozkładem jazdy?
4 i 5 na solo cały tydzień. Więcej Vero zagości na 90, z tego co kojarzę usankcjonowane zostaną Vero na części brygad 88, w zamian za solo na 68.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: mig »

76/2 i 76/5 i 2 brygady Z2 w dni robocze obsługiwać będzie EA-1.
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: LUAKAS22 »

Tak jak gdzieś było pisane teraz 1751 chyba powinien iść 12B, bo już nie jeździ po Gdańskiej i stan torowiska prócz Stoków jest idealny?
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

Na wakacje aż się prosi żeby puścić CR-y na 15, przynajmniej w weekendy, kiedy stoją wolne.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Mat »

px33 pisze:Na wakacje aż się prosi żeby puścić CR-y na 15, przynajmniej w weekendy, kiedy stoją wolne.
Przecież teraz 15 obsługuje takie rejony, że jest to bez sensu co piszesz. W całości mają ją chyba Chocianowice.
Mateusz

EA-1 8-)
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

Mimo wszystko chyba komfort pasażerów (i utrzymanie niskiej podłogi na Kopernika) jest istotniejszy niż długość zjazdów (które można wpleść w rozkład jako kursy zjazdowe 12). 11 też powinna być wg kryteriów odległościowych obsługiwana przez Chocianowice, a nie jest.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: mig »

px33 pisze:Na wakacje aż się prosi żeby puścić CR-y na 15, przynajmniej w weekendy, kiedy stoją wolne.
Czy ja wiem czy stoją. Na 12 w weekend błąkają się od czasu do czasu konstale, więc raczej nie do końca, zwłaszcza w soboty gdy jest więcej brygad.
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: LUAKAS22 »

Swingi blokują teraz wszystko, bo mimo, że teraz 10A jest szczytowe to obsługują to dalej Swingi a od kiedy mamy tyle niskiej podłogi żeby to przez pół dnia stały w zajezdni. I nie można ich dać ani na 12, ani przesunąć na 11 a Tramicusy na 12.
Sytuacja jak z wekendem.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

A właściwie na jakim etapie utknęła sprawa Swingów na 12? Bo nawet jeśli teraz nie stoją (bo faktycznie w soboty może braknąć już na 12, ale w niedziele powinny ze 2-3 zostać), to po ewentualnym wrzuceniu Swingów na 12 zwolnią się prawie wszystkie CR-y (zakładam, że da się regularnie wystawiać 6-7 starych Pes).
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Yakuzzi »

Od kiedy obsługę 43B ma zajezdnia Limanowskiego?

W ogóle to zastanawiam się po co tam są w ogóle 2 brygady, skoro w Kanzasie stoi średnio 20 minut, zaś w Lutomiersku ma godzinne postoje chyba po każdym kursie.
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: ZEA1-7700 »

Yakuzzi pisze:Od kiedy obsługę 43B ma zajezdnia Limanowskiego?

W ogóle to zastanawiam się po co tam są w ogóle 2 brygady, skoro w Kanzasie stoi średnio 20 minut, zaś w Lutomiersku ma godzinne postoje chyba po każdym kursie.
Przynajmniej od początku lipca. Dwie brygady są dlatego, że dosłownie brakuje kilku minut, aby się kursy, że tak powiem, zakleszczyły. Czas przejazdu w jedną stronę to 20min, ale się trzeba wlec 20-30km/h - spokojnie wystarczyło by 15min. Do tego brak punktu socjalnego w Lutomiersku. Summa summarum wychodzą absurdalne przerwy po ok 1 godziny z każdej strony, bo jeden autobus dopiero co odjechał, drugi właśnie podjeżdża, a że tramwaj do Lutomierska jeździł co ~1h, to tak musi jeździć. Bynajmniej tak z moich obserwacji wynika.
ODPOWIEDZ