Zapowiedź przystankowa

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: px33 »

Wow, jak na zachodzie.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

mateeusz pisze:Dzisiaj w pojazdach KM pojawiła się zapowiedź głosowa w wykonaniu pana Zimocha, że w najbliższą niedzielę będą zmiany trasy autobusów i tramwajów w związku z maratonem, a szczegóły na stronie internetowej.
To oni to wgrywają ręcznie czy zdalnie? Pytam, bo jak wgrywali nowe komunikaty to mówili, ze to ręcznie robią w zajezdni, ale no chciałoby im się to wgrywać ręcznie z powodu takiego dwudniowego wydarzenia?
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_łódź »

Nie słyszałem ani razu, a w pojazdach ze wszystkich zajezdni spędziłem dziś około 3 godzin (po kolei Citaro G, M8CN, Swing, Volvo 7000).
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: px33 »

To chyba zależy od pojazdu. W nowych wozach ze sterownikiem 6000 na pewno komunikaty są ściągane automatycznie, w tych z 5000 chyba wciąż trzeba to robić ręcznie (bo tam ZTCW wyjście audio sterownika nie jest podpięte tylko korzystają ze starych modułów po RS485, nie wyobrażam sobie transferu 300 MB plików z taką prędkością)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

A ile pojazdów ma 5000, a ile 6000? Tak mniej więcej?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: px33 »

Wszystkie autobusy po 2013 roku (to będzie chyba tak ze 100), większość Woltanów i nowe Swingi. Stare Swingi też mają, ale tylko do sterowania kasowników i SDIP
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: mateeusz »

Rano słyszałem to w bulwie 2027+2028 (ale niezbyt wyraźnie bo ogólnie zapowiedzi były cicho ustawione), a po południu w Solarisie 1815.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Tak. Najlepsze było to, że zapowiedź zmian w komunikacji przykryła nazwa kampusu PŁ na przystankach Żeromskiego/Radwańska i Politechniki/Wróblewskiego, przynajmniej od strony centrum. ;) Co do pozostałych przystanków nie orientuję się aż tak bardzo...
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Intermodalny »

W niedzielę odbędzie się maraton. Zapoznaj się ze zmianami w komunikacji na stronach MPK-Łódź i Urzędu Miasta Łodzi.
Słyszę to od środy we wszystkich autobusach przed przystankiem Pojezierska-Grunwaldzka (tylko w kier. zachodnim).
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

2708 wczoraj tak dawał po uszach, że myślałem że mi rozsadzi. Dziwnie brzmiały te zapowiedzi, bo jedne były okropnie głośne, a drugie względnie normalne. Albo np. zapowiedź prawie normalnej głośności, ale już przy podjeździe do przystanku głośne. Jak kontroler wsiadł do autobusu to aż się wystraszył, bo akurat stał przy głośniku :) Oczywiście to jest paradoks, bo jadąc wcześniej Solarisem z kolei zapowiedzi prawie w ogóle nie było słychać... Serio nie da się tego ustawić raz a porządnie i nie ruszać?
Do tego kierowca czasami coś gmerał i jakby wyciszał je czasowo, ale potem znowu były głośne.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

Jeździłem po wielu miastach zbiorkomem zarówno w Polsce jak i za granica i takiego problemu z zapowiedziami jak w Łodzi to ja nie znam.
Zawsze za głośno, za cicho, źle wyświetla, niewyraźnie itd. 10 lat temu jeździłem zbiorkomem i był ten problem i dzisiaj dalej to samo.

Nie wierzę, więc w to, ze nie da się nic zrobić, bo da się tylko trzeba chcieć coś zmienić, a nie mieć w czterech literach to co się robi. No, ale tak to jest, gdy przewoźnik może coś zrobić, ale nie musi. Gdyby były za to kary to od razu MPK by to poprawiło, ale po co jak za niedziałajace zapowiedzi nie ma kar? :(
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: suomi »

W Warszawie za nie działający system zapowiedzi miasto płaci 70 procen stawki za kurs a za nie działającą klimę i zapowiedzi 50 proc.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

Pytanie teraz jak ktoś rozumie "niedziałający system zapowiedzi"? W ogóle nie działa, trochę działa (ale jak bardzo?), nie wyświetla, nie wygłasza, robi to za cicho lub za głośno? Pytanie jak jest definiowany niedziałający system zapowiedzi?
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: suomi »

system działający to zapowiedzi słyszalne i wyświetlana ścieżka przebiegu trasy.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: px33 »

Atlas arena ma co najmniej od soboty zapowiedź "czterysta arena"
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: mateeusz »

Przed chwilą zasłyszane w tramwaju linii 8:
'Następny przystanek Limanowskiego/Woronicza, dworzec Łódź Żabieniec, przystanek końcowy dla linii 5 i 16'. Wow :D
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

Fajnie że te zmiany wprowadzają. Szkoda tylko że nie potrafią zająć się głośnościa w pojazdach.
Widać że w MPK są fajne osoby, ale odnoszę wrażenie że tych mniej fajnych jest więcej :/
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: suomi »

za ten stan odpowiadają kierowcy, jednym zapowiedzi nie przeszkadzają innym natomiast przeszkadzają więc majstrują przy sterowniku i albo ściszają że prawie nic nie słychać albo wcale nie słychać inni złośliwie rozgłaszają to na maksa i niech pasażerowie cierpią. Kiedyś dostęp do regulacji był zablokowany hasłem to kierowcy dziurawili bądź odłączali głośniki w pierwszym członie albo te na początku i tyle można było zrobić.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: px33 »

No przecież cały czas jest zablokowany, trzeba mieć kartę albo login + PIN
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Graficzny »

A czego tu się dziwić? Kiedyś było miło słyszeć tą zapowiedź. Ale teraz? Po prostu ta osoba zupełnie się nie nadaję do zapowiedzi przystankowej i powinni przywrócić poprzednią. I szczerze mówiąc to się nawet cieszę, jak jest wyciszona lub nawet odłączona.

A to, że tramwaje 5 i 16 tam kończą właściwie kogo to obchodzi w 8?
ODPOWIEDZ