Zapowiedź przystankowa

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: ZEA1-7700 »

Przystanek św. Teresy - Traktorowa zapowiada: Traktorowa - świetEGO Teresy, a Traktorowa - św. Teresy: świętEGO Teresy - Traktorowa. Nie dość, że odwrotnie podaje ulice, to jeszcze z Teresy zrobili świętego :roll:
Inne przystanki z Teresą są już w formie żeńskiej.

Z innych kwiatków ostatnio słyszałem Zgierska - plac Kościelny - Stare ZMiasto. To Z jest tak słyszalne, że aż ludzie komentowali, co to jest zmiasto.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: domino »

Intermodalny pisze:Na zetce ostatnio słyszałem.
Chodziło mi o linię 89 :)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

Stare miasto? Stary Rynek to bym zrozumiał, bo to jest konkretne miejsce na mapie Łodzi. A Stare Miasto? Jak weźmiemy jeszcze pod uwagę obszary SIM to w ogóle niekonkretna informacja - od Karskiego do Franciszkańskiej...
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

kuba_bed pisze:A Stare Miasto? Jak weźmiemy jeszcze pod uwagę obszary SIM to w ogóle niekonkretna informacja - od Karskiego do Franciszkańskiej...
Z tego by wynikało, że zapowiedź "Stare Miasto" możnaby zastosować na łącznie, uwaga: sześciu przystankach (Zachodnia/Lutomierska (kierunki północ i południe), Zgierska/Wojska Polskiego/pl. Kościelny, Zachodnia/Manufaktura, Nowomiejska/Ogrodowa/Północna, Franciszkańska/Północna (kierunki południe i wschód), Wojska Polskiego/Franciszkańska (kierunek wschód)).

Ale ogólnie chodziło o zbędną głoskę z przy wyrazie miasto. :D
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kpc21 »

Mnie Stare Miasto kojarzy się z okolicami na północ od parku Śledzia, między Nowomiejską a Franciszkańską. Ale może nie mam racji.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Josek102 »

Rąbień Centrum to przystanek położony pomiędzy rondem w Rąbieniu a Zielonym Romanowem.Ma tyle wspólnego z centrum Rąbienia co ja z wojewodą
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kuba »

Za nazewnictwo przystanków na DK72 odpowiada GDDKiA. Była już podobno składana prośba o zmianę np. nazwy Konstantynowska CPN - no ale jak widać nikt się tam takimi rzeczami nie przejmuje.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kpc21 »

A nie przypadkiem władze gminy? Nawet przystanki na drogach krajowych pojawiają się w uchwałach gmin dotyczących wyznaczenia przystanków, i np. w Głownie rozkładami czy wiatą na przystanku przy DK14 zajmuje się miasto.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kuba »

Uchwały takie nazywają się zazwyczaj "w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych transportu zbiorowego, których właścicielem lub zarządzającym jest ....". Zdarza się więc, że na podstawie jakiejś umowy/porozumienia (nie wiem dokładnie co to jest) dane miasto/gmina otrzymuje do dyspozycji i zarządu przystanki w ciągu dróg wojewódzkich lub krajowych funkcjonujących na jego/jej obszarze i wtedy pewnie zostają one umieszczone w wykazie przystanków, stanowiącym załącznik do takiej uchwały (przykład: uchwała Rady Gminy Andrespol, gdzie znajdują się przystanki w ciągu DW713).

W przypadku przystanków Konstantynowska/CPN oraz Rąbień Centrum nie znalazłem ich w uchwałach ani Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim ani Rady Powiatu Zgierskiego.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Josek102 »

Dzieki
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jechałem dziś #1865 (Bogestrą) i zapowiedź była nadawana grubszym głosem niż zwykłe zapowiedzi Zimocha. Na dodatek, tuż przed przystankiem, wydawany był dźwięk charakterystyczny raczej dla starszych modernizacji składów, choć także nieco niższym tonem.
A ogólnie - czemu tego dźwięku nie ma w innych modernizacjach, takich jak M8CN, Konstal-Woltan, a także w Swingach?
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: mateeusz »

Dzisiaj w Woltanie 2720+2721 na linii 8 na przystanku Limanowskiego/Woronicza (dworzec Łódź Żabieniec) Zimoch zapowiadał 'przystanek końcowy dla linii 5, 16' - przecież już tydzień minął jak 16 wróciła na swoją stałą krańcówke na Teofilowie.
PS. Wewnętrzna tablica z choinką nie działa, w dodatku spięta trytytkami.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kuba »

Jakiś czas temu jadąc Solarisem z 2008 r. na linii nocnej N1 przystanek "Rokicińska - Książąt Polskich" został zapowiedziany przez ZImocha jako "Rokicińska 156", natomiast w Citaro 27xx na 75 przystanek "Pabianicka - Rudzka" wygłaszał jako "Pabianicka - Odrzańska".

Natomiast dzisiaj w Pesie 1593 na linii 10A część przystanków była zapowiadana głosem Boruszczaka - m.in. Piłsudskiego/Kilińskiego, Piłsudskiego/Targowa, Piłsudskiego/Niciarniana, Rokicińska/Puszkina (a nie Rondo Inwalidów), Rokicińska/Lermontowa. Przystanek Rokicińska/Gogola nie był wcale zapowiedziany (za czasów Boruszczaka nie był on nagrany, więc może dlatego). Poza tym nawet jak zapowiadał Zimoch to nie było dodatkowych komunikatów w stylu: Palmiarnia, Urząd Stanu Cywilnego, szp. im. Korczaka itp.

Potem się przesiadłem w Pesę 1584 na 10B i po przejechaniu przystanku na Janowie w kier. Olechowa wzdłuż Hetmańskiej nie był zapowiadany potem ani jeden przystanek - zawsze było "nastepny przystanek" i cisza.

Wyświetlacze działały poprawnie, coś się tylko pochrzaniło z zapowiedziami.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Ogólnie z Pabianicka-Rudzka w stronę Ikei nie został zrobiony porządek również w zdecydowanej większości tramwajów, reforma tam objęła chyba tylko M8CNy (które często i długo były na 17), Woltany i część CRów. Z kolei zapowiedź Pabianicka-Galileusza w stronę centrum obecnie zdarza się tylko w nielicznych bulwach.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

Jak do tej pory nie ogarnęli do końca zapowiedzi dla Galileusza w części tramwajów to czego się spodziewać po zmianach nazw przystanków przy Rudzkiej/Odrzańskiej? ;)
Olu$
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: ndz 10:17, 11 paź 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Olu$ »

Chyba we wszystkich starszych sterownikach (SRG-5000P) zapowiedzi przystanków, zawierających przypomnienie o obowiązku skasowania biletu zawierają nazwy przystanków sprzed reformy, oprócz ww. wymienionych to także przystanek Pomorska-Lumumby w stronę Stoków zapowiadany jest jako Pomorska-Konstytucyjna, Nowomiejska-Północna w stronę placu Wolności jako Nowomiejska-Ogrodowa, Telefoniczna-Czorsztyńska w stronę Stoków jako Telefoniczna-zaj. MPK., a także nie są zapowiadane informacje o obiektach (np. Zgierska -pl. Pamięci Narodowej w kierunku Helenówka - nie ma informacji o Muzeum Martyrologii). Poza tym po wygłaszanych informacjach o maratonie i biegu Piotrkowską zniknęły dodatkowe zapowiedzi np. na Biegańskiego o szpitalu, czy na Zachodnia-Więckowskiego o Teatrze Nowym. Powinni zrobić z tym wreszcie porządek.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

Kierowca może zmieniać głośność zapowiedzi?
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Woronin »

Może o ile dostęp do opcji sterownika nie jest zablokowany.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

^^Właściwie czemu ma taką możliwość? Moze to przez to zapowiedzi masowo działają za cicho?
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Woronin »

Bo nie zawsze zajezdniowe spece blokują dostęp ale bywają też przypadki że mimo głośności ustawionej na full zapowiedzi i tak są cicho.
ODPOWIEDZ