Zapowiedź przystankowa

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: joker8888 »

Jechałem dzisiaj 54B i przystanek Pomorska - Śródziemnomorska Zimoch przeczytał jako Pomorska 510, a mamy już wrzesień. Czy tak trudno to zmienić?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

Pewno w ogóle nie zmienią, bo po co?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: px33 »

Jechałem dzisiaj 54B i przystanek Pomorska - Śródziemnomorska Zimoch przeczytał jako Pomorska 510, a mamy już wrzesień. Czy tak trudno to zmienić?
Zgłoś to mailem do MPK i dołącz do wiadomości ZDiT (zwykle są wtedy bardziej obrotni :D), bo pewnie MPK nie jest świadome problemu.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

W #1859, przystanek Pabianicka-Jana Pawła II wciąż jest zapowiadany jako Pabianicka-Galileusza (wraz z przypomnieniem o obowiązku skasowania biletu). Co ciekawe, jeszcze w czerwcu w Konstalach, zapowiedzi były już podług nowych nazw.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Jordi »

Spokojnie - byk z nieistniejącym od 7 (!!!) lat przystankiem Paradna/Wołodyjowskiego ma się w najlepsze od samego początku :lol: A wysyłałem do MPK maila, że jest błąd w zapowiedzi.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Ale tu mamy chyba tylko problem przystanku, który nie istnieje, a tu jest problem nieistniejącej od kilku lat ulicy. Na dodatek, gdy mamy nową nazwę przystanku.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

Tramwaj na linii 9B wczoraj, numer wagonu #1807 - brak zapowiedzi głosowej

Jechałem też jakimś nocnym zapowiedzi były bardzo ciche (choć na noc to moze i dobrze). Jechałem też Pesą na linii 10 i zapowiedzi były troch,ę za ciche.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kuba »

Jechałem dzisiaj jakimś Citkiem po remoncie to zapowiedzi brzmiały trochę tak jakby Zimoch w trakcie ich wymawiania coś tam przeżuwał w buzi... ;)
Pewnie to jednak kwestia jakości głośników.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Jordi »

W końcu poprawiono nieszczęsne Paradna/Wołodyjowskiego.

Czytanie maila ode mnie i zmiana tylko 2 miesiące im zajęły :P

W 2510 słychać zapowiedzi głośno i wyraźnie mimo hałasu jaki ten autobus wydaje - to chyba pierwszy Jelcz, gdzie tak dobrze to skonfigurowano.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Tymczasem w M8CN, #2499, ciche zapowiedzi, i to jeszcze bez uprzedzenia o następnym przystanku. To oznacza, że o danym przystanku Zimoch mówi tylko raz w danym kursie, już w pobliżu przystanku, ale i tak za bardzo nie słychać (kursem po 10.30 w stronę centrum, którym były pustki)
Na szczęście poprawnie działa przystanek Pabianicka-Jana Pawła II, przynajmniej w M8CN. Czyli wychodzi na to, że problem z nieistniejącą Galileusza dotyczy być może tylko Tramicusów. W Citkach funkcjonowała obecna nazwa (tak mi się wydaje)
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Intermodalny »

Jordi pisze:W końcu poprawiono nieszczęsne Paradna/Wołodyjowskiego.

Czytanie maila ode mnie i zmiana tylko 2 miesiące im zajęły :P
Łał, skoro maile coś dają to i ja muszę pozgłaszać zauważone przeze mnie błędy :lol:.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Niestety jednak nie wszędzie usunięto błąd związany z przystankiem Pabianicka-Jana Pawła II (dalej jest zapowiedź Galileusza w 2252+53).
Co ciekawsze, ten sam przystanek w autobusie linii 50 (tym krótkim, chyba 2616?) był zapowiadany jako Pabianicka-Bartoszewskiego. Normalna nazwa jest jednak taka sama dla wszystkich środków transportu i kierunków jazdy. Co się dzieje? :o
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: mig »

Zgłaszajcie wszelkie błędy na maila MPK. Wszystko co zgłaszałem korygowali w przeciągu kilku dni.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

No ale to nie mogliby zrobić akcji na FB? Ładna infografike I informacje dla ludzi co mają napisać w mailu I już. Tydzień intensywnych działań i efekty by pewno były spore. Wystarczy że pojedyncze osoby zareaguja I napiszą maila.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Czemu w 2499 (M8CN) są wpadki związane z zapowiedzią przystankową - że przystanek jest zapowiadany po wyjeździe z danego przystanku? Dziś zauważyłem, że na Rondzie Lotników Lwowskich stojąc (bo aż cztery składy w jednym czasie przemierzały to rondo) aż trzy razy padła zapowiedź "Politechniki-Rondo Lotników Lwowskich".
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

Tam to w ogóle różne magiczne rzeczy się dzieją ;) Ja ostatnio jadąc takim na kolejnym przystanku dowiadywałem się o tym, który minąłem :)

Szkoda, że nadal nikt nie usunął zapowiedzi przy stadionie Widzewa.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Tak... Albo dojeżdżając do Obywatelskiej zapowiadano dwa przystanki na raz. Najpierw miniony, potem ten, co powinien być. To najlepiej niech nie znający Łodzi omijają szerokim łukiem 2499 - dość, że nie ma w systemie (bo Novamedia), to jeszcze zapowiedzi szwankują (pies trącał, że za cicho, tyle ważnego, że są poważne problemy z konfiguracją - ale z czego one wynikają? Też z powodu Novamedii, czy co?)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: px33 »

No, tak.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kuba »

UWAGA! Dzisiaj w Pesie po zapowiedzi przystanku Widzew Stadion Zimoch już nie krzyczał "Panie Turek kończ Pan ten mecz..." :D
Czyżby zlikwidowali to na stałe? :wink:
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Graficzny »

Nie. Bo w innych nadal jest.
ODPOWIEDZ