Zapowiedź przystankowa

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Ciekawostką zaobserwowaną w Tramicusie jadącym do Ikei (#1851) jest to, że przy placu Niepodległości nie ma już komunikatu o kieszonkowcach (a teraz w sumie najbardziej by się przydał, bo Święta). Za to jest komunikat o Targowisku Górniak.
1) Czy w innych tramwajach też tak jest?
2) Czy w drugim kierunku też coś takiego zaobserwowano?
3) Czy ma to jakikolwiek związek z tym, że takich komunikatów przed Świętami po prostu nie ma - chyba rok temu jakoś też przed Świętami nie słyszałem tego komunikatu?
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

Raczej powiedziałbym, że dopasowali w końcu zapowiedzi do innych tramwajów. Tam już dawno nie powinno być kieszonkowców. W niektórych tramwajach przy Czerwonej nie zapowiada Centralnego Muzeum Włókiennictwa, tylko chyba przypomina o konieczności skasowania biletu albo o bezpiecznej jeździe.
Graficzny pisze:Nie. Bo w innych nadal jest.
Może kwestia czasu aż resztę zaktualizują? :)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kpc21 »

Ale dlaczego nie ma Centralnego Muzeum Włókiennictwa?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Nie wiem. Ale dla przykładu w stronę stajni przy zapowiedzi "Piotrkowska-Czerwona" jest komunikat "motorniczy tego tramwaju życzy Państwu miłego dnia", przynajmniej w większości tramwajów. A przecież Muzeum Włókiennictwa jest po stronie przystanku dla tramwajów jadących do Centralu i dalej na ŁTR.
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kamil.2 »

Ostatnio jadąc 10 od strony Centrum przy zapowiedzi o następnym przystanku Widzew Stadion brak było charakterystycznego "Panie Turek,...". Dopiero przy zapowiedzi przed samym przystankiem załączyła się ta dodatkowa zapowiedź. Moim zdaniem dobrze zrobili bo wkurzające było słuchanie 2 razy tego podgłośnionym tonem, nie wiem czy we wszystkich tramwajach tak jest, to była Pesa Swing 1590 dokładnie.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_łódź »

Dzisiaj w Vero 2628 na wyjazdowej 90B przy zapowiedzi przystanku Widzew Stadion odtworzył się tylko fragment od "Legendarne miejsce..." ;)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kuba »

Dzisiaj w 2516 na 72 głos zapowiedzi Zimocha był zniekształcony - tzn. ton głosu był obniżony mechanicznie tak jak to robią np. w telewizji gdzie osoba wypowiadająca się chce pozostać anonimowa.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

Niejednokrotnie się z tym już spotkałem i to nie była pojedyncza zapowiedź, tylko cała trasa. W którymś momencie zresztą działo się to dość często jak na cały okres funkcjonowania tych zapowiedzi, ale ostatnio jakoś nie trafiam na pojazdy z tym defektem.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_łódź »

Spotkalem się z tym dwukrotnie w Solarisach z 2008 i z 2011 z Limanki. Za pierwszym razem myślałem, że to celowa modulacja zapowiedzi (niektórzy narzekają że Zimoch za szybko mówi), ale potem przesiadłem się do Jelcza z NS i było normalnie.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: STUDI »

Kuba pisze:Dzisiaj w 2516 na 72 głos zapowiedzi Zimocha był zniekształcony - tzn. ton głosu był obniżony mechanicznie tak jak to robią np. w telewizji gdzie osoba wypowiadająca się chce pozostać anonimowa.
Oj tam, inna częstotliwośc próbkowania w pliku niż w DAC'u i tyle. Widać resampling jest słabo znany albo ktos coś zle skonfigurował w elektronice.
Nie mylić ze zmina pitch'a bo tam nie zmienia się ogólnie tempo.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_łódź »

No to jeździ sobie dzisiaj na 82A 1175 z zniekształconymi zapowiedziami.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Jordi »

Wczoraj w Jelczu 2516 też były zniekształcone - jakby "spowolnione".
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_łódź »

No dokładnie tak. Ciekawe, że przy poprzednich zapowiedziach to nie występowało - a przynajmniej ja, codziennie jeżdżąc autobusami z obu zajezdni się z tym nie spotkałem.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

Od kiedy funkcjonują takie ( https://drive.google.com/file/d/13jOQ9I ... p=drivesdk ) komunikaty? Przepraszam za jakość ale na telefonie nie mam jak tego poprawić a sama zapowiedź jest cicho wygłaszana.

Update linka.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: BB93 »

Moją uwagę zwróciła ta zapowiedź gdy jechałem pierwszy raz Z46, więc być może właśnie od 4 lutego weszła ta zmiana.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: emilek12 »

BB93 pisze:Moją uwagę zwróciła ta zapowiedź gdy jechałem pierwszy raz Z46, więc być może właśnie od 4 lutego weszła ta zmiana.
Raczej musiała wejść ta zmiana w zeszłym tygodniu ponieważ na linii 78 gdy jechałem w miniony weekend do Łodzi już weszła ta zmiana w komunikacie dla stref aglomeracyjnych, a weekend wcześniej nie było jeszcze tej wzmianki (również jechałem linią 78).
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_łódź »

1214 ma wyciszone zapowiedzi.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2284
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: jan_defecto »

2710+2711 nówka Woltan, a zapowiedzi w drugim wagonie ledwo słyszalne.
Ponadto wyświetlacz LED czerwony pod sufitem wyświetla przycięte nazwy przystanków np. PIŁSUDSKIEGO-PRZĘDZALN, bo MPK nie potrafi ustawiać scrolla (albo nie potrafią wymagać od R&G ustawiania scrolla - we wszystkich nówkach i modernizacjach od rocznika 2013* nie ma scrolla i są przycięte nazwy przystanków).
* - oprócz Swingów z 2015 gdzie jest jakiś inny system i nazwy przystanków przewijają się przez wyświetlacz.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

Ludzie latają w kosmos od 50 lat tworzą zaawansowane i specjalistyczne systemy, a w MPK ciągle jest problem z zadbaniem o komunikaty głosowe. gdyby to była prywatna spółka i normalna umowa to ZDiT już by dawno zrobił z tym porządek, ale że to miejska spółka, a ZDiT podpisuje głupie umowy to pewno nic się nie da zrobić.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: mateeusz »

Dzisiaj w pojazdach KM pojawiła się zapowiedź głosowa w wykonaniu pana Zimocha, że w najbliższą niedzielę będą zmiany trasy autobusów i tramwajów w związku z maratonem, a szczegóły na stronie internetowej.
ODPOWIEDZ