Zmiana oznakowania drzwi

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Zmiana oznakowania drzwi

Post autor: mch »

Od wielu lat w wagonach 805Na łódzkie MPK powiela wadliwy schemat oznakowania drzwi przeznaczonych dla pasażerów z wózkami lub większym bagażem ręcznym. Aktualnie naklejki informacyjne z rysunkiem wózka umieszczane są przy trzecich drzwiach. W rejonie tych drzwi nie ma jednak miejsca na przewóz takich rzeczy, czego efektem jest pogorszenie komunikacji wewnętrznej wzdłuż wagonu w przypadku transportu wózka lub dużego bagażu. Sytuacji tej można zaradzić. Na pomoście w tylnej części tramwaju istnieje stosunkowo duża powierzchnia pozbawiona siedzeń. Jednocześnie jest to miejsce, które nie ma istotnego wpływu na przemieszczanie się podróżnych wewnątrz pojazdu. Tu rodzi sie propozycja aby zmienic oznakowanie drzwi. Działania te można przeprowadzić przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich środków pieniężnych (nowe naklejki lub nawet stare z odzysku, jeśli technicznie możliwe jest ich odlepienie bez uszkodzenia). Zmiana oznakowania, mimo że na pierwszy rzut oka może wydawać się mało istotna, z pewnością będzie miała wpływ na polepszenie warunków podróży i powinna być wprowadzona wraz z aktualnie wdrażanym nowym systemem informacji pasażerskiej w pojazdach MPK.

To tak w kwestii poprawy w MPK metodą małych kroczków.

Schematyczny rysunek dotyczący opisanego problemu znajduje się tutaj:

Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nic dodać nic ująć - póki w tym miejscu nie ma "rzeźni" wsiadanie z wózkiem jest ciut bez sensu...
kierowca

Post autor: kierowca »

Uważam ze ze względów bezpieczeństwa zarówno starsze osoby jak i matki z wózkiem powinny wsiadać drzwiami blizej prowadzącego (napewno nie ostatnie). Poprostu prowadzący ma lepszą widoczność bliższych drzwi, tym bardziej, że w trawmajach tyl jest ścięty.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Przepraszam Cię, kierowco, ale na tyle 1szego wagonu nie jest wyjątkowo niebezpiecznie chyba? Wydaje mi sie, że to najlepsze miejsce dla osób z wózkiem.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

kierowca pisze:Uważam ze ze względów bezpieczeństwa zarówno starsze osoby jak i matki z wózkiem powinny wsiadać drzwiami blizej prowadzącego (napewno nie ostatnie). Poprostu prowadzący ma lepszą widoczność bliższych drzwi, tym bardziej, że w trawmajach tyl jest ścięty.

Sorry, ale żeby nie zauważyć 2 osób wnoszących wózek to oprócz skosu potrzebne są chyba jeszcze chęci... Obrazek
Pewnie, że lepsza widoczność jest na środkowych drzwiach, tylko póki nie ma rzeźni, a tłok jest jaki jest, to po prostu nierealne jest wsiadanie tamtędy.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Ja widziałem taką sytuację na przystanku Śmigłego-Rydza/Milionowa, w której motorniczy chyba tak się spieszył żeby zdążyć przejechać na światłach, że nie zauważył ludzi wysiadających z wózkiem z pierwszego wagonu trzecią parą drzwi i przytrzasnął ich drzwiami.
A swoją drogą wg mnie wysiadanie z wózkiem czwartymi drzwiami grozi wypadkiem gdyż łatwo wpaść tam w dziurę między chodnikiem a tramwajem spowodowaną ściętym tyłem wagonu.
kierowca

Post autor: kierowca »

rkplodz pisze:Przepraszam Cię, kierowco, ale na tyle 1szego wagonu nie jest wyjątkowo niebezpiecznie chyba? Wydaje mi sie, że to najlepsze miejsce dla osób z wózkiem.

Mi się wydaje że jasno wyraziłem się. Bezpieczeństwo rozumiane jako brak możliwości przytrzaśnięcia drzwiami.
O ile odległość przy osobach wsiadających nie ma znaczenia, bo widzi się wszystkie drzwi w lusterku to już widoczność osób WYSIADAJĄCYCH jest ograniczona a przy dalszych drzwiach czy w drugim wagonie prawie nie ma wcale.

Pomijajać sytuacje typu rozkojarzenie, rutyna czy zmęczenie prowadzącego przytrzaśnięcia przy wsiadaniu zdarzają się kiedy ktoś wbiega prostopadle do pojazdu lub wybiega za tyłu pojazdu do ostatnich drzwi. Takich sytuacji nie ma w przypadku osoby wsiadającej z wózkiem bo taka osoba raczej nie wbiega (chociaż widziałem ludzi jadacych biegnących z wózkiem z dzieckiem szybciej niż autobus własnie dojeżdzający do przystanku).

Natomiast przy wysiadaniu to już inna bajka.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Bros pisze:nie zauważył ludzi wysiadających z wózkiem z pierwszego wagonu trzecią parą drzwi i przytrzasnął ich drzwiami.

Jak widać 3 drzwi nie pomagają...
ODPOWIEDZ