Autobusy typu mini

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Autobusy typu mini

Post autor: mateeusz »

Jedno z łódzkich Isuzu gościnnie na targach ExpoSilesia 2019:
Obrazek

Źródło: Częstochowska Galeria Komunikacyjna http://czgk.pl/
Yizi
Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr 20:50, 02 sty 2019

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Yizi »

Ciekawe który
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Autobusy typu mini

Post autor: kuba_łódź »

Fotka z targów jest z 16 kwietnia, a 17 został złapany w Piotrkowie na A1 w stronę Łodzi, bez oznaczeń przewoźnika i na duńskich tymczasówkach. Foto z wątku o A1 z SSC:
Obrazek
Czyżby MPK wykorzystało opcję ? Bo gdyby to był jeden z autobusów już jeżdżących w MPK, to raczej miałby łódzkie tablice rejestracyjne i pełne oznaczenia liniowe.
SCEL
Stały bywalec
Posty: 280
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: SCEL »

Ten z targów to nie jest łódzki egzemplarz. Gdyby należał o MPK to miałby tablice EL, numery taborowe i oznaczenia przewoźnika. On ma tylko malowanie takie jak te należące do MPK.Byłem niejednokrotnie na targach gdzie były wystawiane pojazdy wypożyczone od przewoźników i zawsze miałby oznaczenia przewoźnika. Nikt tego nie zrywa. Raczej też wątpię, że jest to pojazd z opcji dla MPK, bo raz byłyby coś słychać wcześniej, że chcą wykorzystać opcję, dwa wątpię aby pojazdy pojawiły się teraz w Łodzi musieliby odrazu zdecydować się na opcję, patrząc po tym ile trwało, aż przyjechały pierwsze Isuzu. Raczej to jest egzemplarz testowy importera a malowanie to przypadek. A że jechał A1 w kierunku Łodzi?Importer jest z wielkopolski więc pewnie jechał A1 i potem na A2.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Autobusy typu mini

Post autor: mateeusz »

I zupełnie przypadkiem na fotelu kierowcy wykorzystali też tapicerkę MPK Łódź? ;) Chociaż w sumie ten ze zdjęcia ma pewnie inny, większy wyświetlacz... Ciekawa sytuacja.

Hmm, a może MPK znów wywalczyło jakieś autobusy gratis (podobnie jak przy Solarisach z 2011 roku i Conectach z 2014)? :D
SCEL
Stały bywalec
Posty: 280
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: SCEL »

Za co ten gratis?Isuzu chyba były dostarczone w terminie. Co do tapicerki, częstochowskie MB Conecto z 2006 r. też przypadkiem miały tapicerkę z logo MPK Łódź.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Autobusy typu mini

Post autor: mateeusz »

W Solarisach to nie było coś dotyczącego biletomatów?
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: SoPelek »

Jest legalne w ogóle używanie przez producenta tapicerki z logiem przewoźnika, którego dany autobus nie jest własnością?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Kpc21 »

Ktoś ma do tego wzoru prawa autorskie. Ale jak uzyskali zgodę... no to mogą.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Autobusy typu mini

Post autor: emilek12 »

Dzisiaj przejeżdżając linią Z46 koło dawnej zaj. Helenówek zauważyłem stojące na terenie tej dawnej zajezdni dwa Jelcze Vero ex. MPK Łódź. Czy ktoś wie od jak dawna tam się znajdują?
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Autobusy typu mini

Post autor: jan_defecto »

Z czego wynika pojawianie się Isuzu z EA-1 na coraz bardziej "egzotycznych" dla nich liniach? Na forum były podane 59 i 74. Ja widziałem jeszcze na 51 (w poprzednim tygodniu - nie napisałem w Obserwacjach, bo późno sobie przypomniałem i już zjechał).
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Kpc21 »

2 maja widziałem Isuzu na 60.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Autobusy typu mini

Post autor: kuba_łódź »

Kiedy 96/57 ? :P A na serio to pewnie Volvo już kompletnie się sypią i nie ma czym łatać braków przed wprowadzeniem kartonów do ruchu.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Wojtek94 »

W weekend na 60 są planowo dwa Isuzu. Co do 74 to była rezerwa kilkukrotnie a z tym 59 podejrzewam że brygady szczytowe też z braku sprawnych 12-metrowców.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Jordi »

Bo Limanka nie ma kompletnie pomysłu gdzie je dać. Pisałem o tym, że tam 6 to maks co powinno pójść. Dwa na 84, dwa na 66 i dwa dodatkowo na 58 czy 60...

Za to NS ma niedobór i Vera muszą się tłuc. Ostatnio w weekend na 62 raniutko Vero wyjechało i po 9 się rozwaliło. Za niego dano... Isuzu.

Ja się pytam. Po co te Isuzu jak stoją w zajezdni? To Vero powinny być rezerwą...


Te 18 dodatkowych bezwględnie wszytkie powinny iść na NS jeśli będzie wykorzystanie opcji. Razem 30 autobusów.

62 - 7 brygad (tutaj z tego dwie raczej powinny być Maxi w określonych porach, kiedy są potoki na ponad 40-50 osób. Rano są z 2 takie kursy i po południu też)
63 - 5 brygad
68 - 3 brygady
71 - 6 brygad
77 - 4 brygady
90 - 5 brygad

Razem 30. A jeszcze w weekendy na małe nadają się 92 (przy zwiększeniu taktu choćby co 24, a najlepiej 18 to też w robocze by się tu nadawały) 93, H. Tak naprawdę też 56 do Rzgowa, które w weekendy prócz kursów do Outleta jeździ pustawe. 50 ma lepsze potoki mimo jazdy przez Rudę.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: TramMomentyStudenta »

^^ Chyba właśnie dlatego 50 ma lepsze potoki, że jedzie przez Rudę, bo 56 ma w zanadrzu jeszcze kilka linii jadących dość dużym fragmentem Rzgowskiej (wspólne odcinki przekraczające 2-3 przystanki ma jeszcze 52, 62, 63, 70, 75, 93 i trzy linie tramwajowe z normalnym taktem przewidzianym na weekend), a 50 ma wspólne większe odcinki tylko z tramwajami.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: nowy1212 »

^^^^No, ale to czemu nie zrobią zamiany? To taki problem przenieśc nowe Isuzu do NS, a w zamian na Limankę dać Solarisy? Tak czy inaczej jest to nowy tabor
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Jordi »

A nie wiem.

Wiem tylko tyle, że niektórzy na Limance zrobili :shock: jak zobaczyli 12 Isuzu tam :P
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Autobusy typu mini

Post autor: px33 »

To może można im dołożyć którąś ze "wschodnich" linii, jakieś 90, 91, 92? I tak i tak muszą przejechać na pusto przez całe miasto, długość trasy zjazdowej jakoś drastycznie się nie zmieni.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Jordi »

Ogólnie powinno się przegrupować linie między zajezdniami trochę...

np 64 na Limankę, a w zamian 57 na NS.
ODPOWIEDZ