Przetarg na najem 46 autobusów.

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: nowy1212 »

^^No rożni sie - klimatyzacja, duże przesuwane okna, zapowiedzi, elektroniczne wyświetlacze. No to jest różnica dla pasażera wg. mnie.
Nie wielka rewolucja, ale no trudno jej oczekiwać. Między NF6D, a Swingiem tez w pewnym sensie nie ma większej różnicy, ale no jednak co nowy pojazd to nowy.
Poza tym nowe pojazdy sa tez bardziej ekologiczne co dzisiaj staje sie na szczęście w Polsce coraz ważniejszym czynnikiem.


Co do dbania o tabor zgoda - Volvo rozwalone, Jelcze hałasują, a Koro miało zadbany tabor i tu dobitnie pokazano, ze jak sie dba to pojazd może długo pojeździć. gdyby MPK lepiej dbało o swój tabor to wymiana części pojazdów mogłaby być jeszcze odłożona w czasie o kilka lat.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Kpc21 »

Przecież informację pasażerską i w starym autobusie da się założyć, jak będzie taki wymóg. W Częstochowie wyświetlacze mieli (może nadal mają, jeśli je ciągle eksploatują) nawet w Ikarusach 280.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Graficzny »

Karol pisze:
Graficzny pisze:A czym niby się różni stary niskoposłogowy autobus od nowego niskopodłogowego?! Jedyne liczbą miejsc siedzących, która w starszym jest jednak większa.
Zupełnie nie istotne dla pasażera ile lat ma autobus.
Przestań bredzić, bo się tylko ośmieszasz...
Jak się nie ma argumentów to się zaczyna obrażać innych osobiście, tak? Słabe podejście, i to ma być admin? Zupelnie nie profesjonalne..

Jak już wspomniano później, SIP można dosztukować, znajdą się także pojazdy z klimatyzacją lub można wbudować później, tak samo jest z oknami.

Jak kupują starodawne tramwaje bez klimy i wystarczającej ilości otwieranych okien z Niemczech niby nie problemu, a tu już tak?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: nowy1212 »

To jak można dodać SIP, można dodać klime to można jeszcze zrobić jedną rzecz - przetarg na obsługę 1/4 linii autobusowych I niech wygra najlepszy...

Natomiast porównanie do tramwajów nietrafione, bo w przypadku tramwajów to przekładając na język autobusowy mamy ciągle "ogórki" (Jelcz 043), więc pojazd z lat 90. jest OK bo jest czymś nowszym i ma niską podłogę. W przypadku autobusów "ogórków" nie mamy, więc takie Koro to po prostu jest staroć.

Poza tym jeśli juz coś robić to należy zorganizować przetarg na obsługę 1/4 linii autobusowych w Łodzi i niech wygra najlepszy. Koro nie ma szans, ale inni juz tak.
Ostatnio zmieniony pt 12:48, 11 maja 2018 przez nowy1212, łącznie zmieniany 1 raz.
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: suomi »

W Niemczech na ogół się nie jeździ na stojąco więc w niemieckich autobusach dla Niemiec jest więcej miejsc siedzących niż w autobusach dla Polski gdzie preferuje się więcej przestrzeni stojącej, a Koro sprowadzało autobusy z Niemiec dla Niemiec stąd różnica a i łatwiej utrzymać w dobrym stanie 3 autobusy niż 400. A ja tak czytając te posty to mam wrażenie że Polska samymi emerytami rocznik 1915 stoi i transport miejski powinien dysponować samymi miejscami siedzącymi i wózkami inwalidzkimi.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: px33 »

Swoją drogą, obawiam się że w tej chwili sprowadzenie serii O405(G)N graniczyłoby z cudem, więc gdyby to święte KORO wymieniało tabor to na jakieś Citaro czy NL2x3, a to już autobusy praktycznie nieróżniące się niczym od współczesnych czyli dla kolegi Graficznego złom i szmelc.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: kuba_łódź »

Oj tam, Gdańsk teraz wycina O405, na pewno są w nienagannym stanie :P
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Graficzny »

Patrząc na trwałość serii 405 a plastikowe ówczesne pojazdy no to ciężko powiedzieć o jakości, skoro nawet połowy nie przeżyją ile ich poprzedniki. Z resztą 405N2 był produkowany aż do 2001r., w Zgierzu jeszcze też trochę ich jest.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Kpc21 »

suomi pisze:W Niemczech na ogół się nie jeździ na stojąco
Nieprawda. Na takiego glonojada, jak czasem u nas, to może nie, ale solidny tłok potrafi być.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Graficzny »

Czyżby znowu to się ociągało?
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: kuba_łódź »

Otwarcie ofert przesunięte na 15 czerwca XD Lekko licząc 2 miesiące obsuwy :P
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: jan_defecto »

TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: TramMomentyStudenta »

Zapewne skończy się na terminie gdzieś po wakacjach, być może w pobliżu Wszystkich Świętych. ;)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Jordi »

Mnie tylko ciekawi, czy ktoś się odważy wystartować prócz Merca i Solarki, bo oni to pewniaki. Volvo odpada, a MAN musiałby mieć bardzo dobrą cenę i wymagania techniczne, żeby nadgonić te dodatkowe punkty za "posiadane przez MPK marki autobusów".

Przy okazji mogliby tego 20 ogłosić w końcu, że MINI wygrało Iveco, bo jest ładniejsze :P
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Graficzny »

Chyba w gumy sobie walą.. Niedługo może już całkiem opuszczą ten przetarg bo będą już tylko elektryczne wozy na rynku..

I tylko żadnych MANów, to największy złom współczesnej produkcji. To nawet tureckie Conecto ma o wiele lepszą jakość niż to buspodobne pudło.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: kuba_łódź »

Ja osobiście obawiam się producentów ze wschodu, przedsmak mamy już teraz w przetargu na MINI.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Jordi »

Fakt faktem ostatnio w Wawie jechałem Manem kilkuletnim i wszystko w nim trzeszczało, na dziurach hałas niemiłosierny - komfort jazdy niebo gorszy niż naszymi Citarami, czy nawet Conecto z 2006...

Nowszymi MANami nie miałem okazji jeździć.
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Graficzny »

No ja akurat mam okazję nimi jeździć, w dodatku w Niemczech, i zdanie o tych pojazdach nie jest najlepsze.
Stare wozy owszem, jak na ich wiek nawet b dobrze się prowadzi ale nowe to po prostu dno. Gówniane hamulce, prawie żaden efekt hamulca hydraulicznego, kierownica lata i nie ma tego uczucia przy prowadzeniu. MB C2 co prawda też obniżył jakość co do poprzedniej gen Facelift ale jednak dzień a noc do MANa..
A Solarisem nie miałem okazji się przejechać więc nie mogę dać opinii.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Kpc21 »

Jordi pisze:Przy okazji mogliby tego 20 ogłosić w końcu, że MINI wygrało Iveco, bo jest ładniejsze :P
Jakie Iveco? Do przetargu stanął tylko Karsan, no i Isuzu z prototypem.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Przetarg na najem 46 autobusów.

Post autor: Jordi »

Fakt - podobne nazwy, to z rozpędu walnąłem babola :P

ISUZU oczywiście, a tak naprawdę "Anadolu Isuzu" :)
Zablokowany