Stan techniczny taboru MPK

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No powodu to on nie ma do dumy, dając pojazdy posłużne.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Niestety to prawda 1008 skasowany Obrazek Oto jak wyglądał przed kasacją: http://www.af.rmf.pl/img.php?bid=15435
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Wczoraj o godzini 19 na skrzyżowaniu Kościuszki Zamenhoffa tramwaj lini 2 zgóbił silnik

Od moderatora: Po 1 nie przeklinamy, po 2 nikogo nie obrażamy! Zajrzyj do regulaminu. Pół ostu wycięte!
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

No ciekawe jak sam bys sobie poradzil przejmujac MPK z duzym zadluzeniem i z smieszna suma 4,07 za wozokilometr?

Pozdrawiam,
Aleksej
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Napewno bym nieoszczędzal kosztem życia i zdrowia pasażerów w tym także twojego. Zastanów się że ty przez te oszczędności możesz zginąć nietylko ty ale ja i on i ona i wszyscy. Oszczędność nie znaczy że mamy ryzykować własne życie wsiadając np. do autobusu.LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

O Boże wszyscy zginiemy Obrazek Spokojnie, człowiek wie co robi i póki co będę go bronił Obrazek 4,07 za wzkm to jest do przeżycia pod warunkiem, że nie ma się taboru do naprawy a MPK niestety ma Obrazek Gdyby MPK dostawało 4,20zł to było by lepiej Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Wez czlowieku wyluzuj. Nikomu jak narazie nic sie nie stalo, a wszelkie 'sensacje' co do stanu taboru to czesciej fakty medialne niz autentyczne zdarzenia.

A silniki wypadaja w Warszawie, GOPie i Gdansku, przynajmniej o tylu sie pisze. Poprostu taka konstrukcja do bani!

A co do satnu lodzkich torowisk i taboru to mniej pretensje do pewnego pana prezydenta, ktory obnizyl oplaty za wozokilometry z 5,20 do 4,07, wyrzucil Rydeckiego i powolal na prezesa Dziwisza. Ten ostatni podwoil zadluzenie spolki mimo iz nic nie kupowal (15 Volvo 7000 bylo zamowione i oplacone wczesniej). Natomiast Wasowicz zostal zciagniety awaryjnie aby uratowac przedsiebiorstwo przed bankructwem.

A teraz zamin cos napiszesz to zastanow sie troszke. Stanu taboru nie poprawi sie z dnia na dzien, wszystkie wagony w ciagu paru tygodni nie przejda NG, a ZRT pracuja pelna para przy modernizacjach. Wszystkie Volvo juz jezdza albo sa w naprawie w Rzgowie, Merce Citaro tez (1008 byl mocno rozbity). Jelczydel tez jest wiecej na miescie.

W nastepnych wyborach trzeba poprostu zaglosowac na kogod bardziej odpowiedzialnego (chociaz wnioskujac z twoich postow ludek to jeszcze dlugo nie bedziesz mogl glosowac)

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Czy 1008 nie został czasem skasowany ?
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Chyba, a jaki citaro zosttał skasowany już i po jakim wypadku to było?
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

No właśnie 1008 po karambolu na drodze krajowej nr 1 Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Szkoda, tym bardziej, że ich dużo nie ma.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Wybuch w pojeździe MPK – Poszkodowany 7-letni chłopiec

Piątek, 19 sierpnia 2005r.

7-letni Patryk Wejman trafił wczoraj wieczorem do szpitala po tym, jak uderzyła go metalowa płytka, która wystrzeliła w powietrze z podłogi przegubowego autobusu MPK.




Wybuch nastąpił na skutek pęknięcia jednej z opon w pobliżu przegubu pojazdu. Wytworzyło się tak duże ciśnienie, że wypchnęło pod sufit metalowy element. Blacha raniła chłopca w nogę. Do wypadku doszło w autobusie linii 98 na skrzyżowaniu ulic Puszkina i Rokicińskiej.

– Autobusem wracaliśmy z kina, gdy nagle usłyszałem huk, a potem się przewróciłem. Później uderzyła mnie płytka. Poczułem straszliwy ból – mówi wystraszony Patryk.

Zaraz po wypadku zdenerwowani pasażerowie autobusu zaczęli krzyczeć na kierowcę, obwiniając go za to, co się stało. Ten jednak zachował zimną krew.

– Natychmiast wezwał pogotowie – relacjonuje Paulina Rurak, ciocia malca.

Lekarze w szpitalu im. Korczaka opatrzyli Patrykowi obolałą nogę, założyli opatrunek szynowy. Patryk wrócił do domu. Autobus po zmianie koła ruszył w dalszą drogę.

(kd) - Express Ilustrowany
To jest stan Łódzkiego Taboru za Rydeckiego takiego czegoś niebyło. Jeszcze niektórzy z was popierają Wąsowicza bo ja szczerze mówiąc nielubie go od samego początku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Wypadki się zdarzają, racja ,że w Łodzi za czesto i zbyt poważne. Ciekawe co to był za autobus, ja obstawiam Ikarusa 280.26 lub Jelcza M181MB. Miejmy nadzieję, że stan taboru w krótce się poprawi.

PS: Kocham Wąsowicza ObrazekObrazek
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Tobył przegubowy Jelcz 181MB
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Kupiłem już Express i widziałem fotkę Obrazek Czy to nie był czasem 1792 ?? Bo chyba on ma zielone siedzenia Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

A jestes pewien ze za Rydeckiego takie wypadki nie mialy miejsca? Masz moze dane o ilosci awarii i o wybuchajacych oponach w autobusach? Czy tylko opierasz sie na swojej pamieci i doniesieniach prasowych (ktore notabene nie zawsze sa prawdziwe, nie wiem jak teraz ale rok temu EI pisal o zlamaniu na pol Ikarusa, okazalo sie ze autobus zdefektowal, doczepa przechylila sie ale nie zlamal sie przegub. Zdjecie pokazane w artykule pochodzilo z zajezdni NS kiedy naprawiano Ikarusa po zderzeniu z Cityrunnerem 1201).

Oczywiscie ze stan taboru nie jest najlepszy, tylko ze naprawde za 4,07 za wozokilometr trudno cos zrobic, jest to jedna z nizszych stawek w Polsce! Przed 2002 rokiem MPK dostawalo 5,20 za wozokilometr! Budzet MPK spadl o 1/5 w b. krotkim okresie czasu.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Aleksej ma rację, to głównie miasto jest odpowiedzialne za stan MPK. Gazeta nagłaśnia tylko negatywy a pozytywy przemilcza.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Dziwi mnie w Lodzi to dlaczego prasa tak malo pisze o LTRze, nie bylo nawet wzmianki o tym ze ten projekt przeszedl pierwsza ture weryfikacji. W innych miastach przy znacznie zmniejszych projektach trabia na prawo i na lewo, u nas cisza.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
Tak naprawde jesli chodzi o prase lokalna to w Lodzi jest fatalnie.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

To dlaczego mpk godzi się na tak niskie stawki. Dlaczego prezes zabiera ngrody z nic. Dlaczego go tak bronicie.?????????????????? Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Kiedyś strasznie się podniecali Cityrunnerem, później zmienił się prezes, zrobiły się długi i teraz powoli wracamy do normalności. Prasa szuka sensacji, kiedyś był nią Citek i trasa W-Z, teraz wszyscy wolą czytać o tym że autobus się zepsuł i pobiadolić jakie to życie jest ciężkie niż interesować się nowymi pomysłami i przyszłościa. Niestety taka mentalność narodu Obrazek
ODPOWIEDZ