Stan techniczny taboru MPK

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
szewcu16
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: czw 22:46, 13 kwie 2006

Post autor: szewcu16 »

morton pisze:Jakby ktoś sie nie zgodził to miasto znalazłoby takiego, ktory by sie zgodził. W koncu by znaleźli, nie?


W sumie racja
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Nikt temu nie zaprzecza. Ja tylko stwierdziłem pewien fakt. I tak dobrze, że przy tych stawkach zaczęli znowu inwestować w tabor.
gajdek419
Coś mówi
Posty: 49
Rejestracja: pt 20:44, 20 sty 2006
Lokalizacja: łóDź

Post autor: gajdek419 »

no właśnie odnośnie jakości tego nowego taboru: coś te nasze nowe jelczyki zaczynają się sypać. Widziałem już kilka które jechały przechylone na jedną stronę, a w galerii jest zdjęcie gdzie jednego holują, nie wspomnę o głupich uszczelkach gumowych na dole drzwi które wyglądają mało estetycznie....bo juz popękały. Jakoś mam taki mały niesmak co do tych jelczy. Dobrze, że nowy tabor w większości to Merce
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ostatnio kilka razy widziałem nowe gnioty z napisem "AWARIA" ... ostatnio, w zeszły piątek na Waltera-Janke padł 2511.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

No i poznajemy solidność Jelcza... Citara i O405 są starsze a o wiele lepiej sie trzymają Obrazek
szewcu16
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: czw 22:46, 13 kwie 2006

Post autor: szewcu16 »

MPK powinno kupować droższe a lepsze autobusy a nie tam Jelcze Obrazek
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

MPK kupuje takie autobusy, żeby dojeździły i błyszczały do końca kadencji... Co będzie potem? O to niech się martwią następcy. Obrazek
kosin

Post autor: kosin »

Jeśli ktoś twierdzi, że tabor MPK Łódź jest w dobrym stanie, to chyba od kilku lat nie korzystał z komunikacji tego miasta. Tabor jest w stanie TRAGICZNYM. Ostatnio stojąc na krańcowce na Rojnej widziałem jak podjechał niskopodłogowy przegubowyJelcz 96, zmienił tablice na "Awaria" i odjechał o własnych siłach. Następnie podjechalo Volvo krotkie 78A i już nie odjechalo. Chwilę później podjechał złamany volvo 96, ktory po wysadzeniu pasażerów odjechal do zajezdni. Ale to nie był koniec. Wsiadlem do Ikarusa(o dziwo z zaj. Nowe Sady) 96 i po skręcie z Zachodniej w Rewolucji autobus(zapchany tak, że nie można było oddychać) "zgasł" i niestety już z powrotem nie zapalił. Takie sytuacje zdarzają się codziennie. To co MPK zrobiło z taborem to skandal. Codziennie czekam po kilkadziesiąt minut na 96 i myślę że na innych trasach nie jest wiele lepiej. I nikt tego nie kontroluje. Przecież nie trzeba być znawcą autobusów, aby stwierdzić że coś jest nie tak. Jeszcze 3 lata wcześniej było w miarę znośnie, teraz to sytuacja ta poprostu przeraża. Pasażerowie są tak wkurzeni,że nie raz chcieli się bić z kierowcą autobusu, chociaż pracownicy MPK nie są niczemu winni tylko ABSURDALNA I POLITYKA MPK I PREZES.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

kosin pisze:Takie sytuacje zdarzają się codziennie. To co MPK zrobiło z taborem to skandal. Codziennie czekam po kilkadziesiąt minut na 96 i myślę że na innych trasach nie jest wiele lepiej.

Wspolczuje Ci, bo jestes zmuszony do korzystania z 96. Razem z 78 i 59 i 57 sa najgorszymi w miescie. Tegoroczna wymiana taboru znacznie polepszyla sytuacje 52, 76, 69 ,77, 98. Do konca roku ma przyjsc jeszcze 19 V7700A, ktore zasila Limanowskiego, wiec troche polepszy sie na 96.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

kosin pisze:tylko ABSURDALNA I POLITYKA MPK I PREZES.

Zmartwię Cię, ale MPK i prezes niewiele mają tu do rzeczy. Przede wszystkim jest to wina polityki władz miasta. Co do reszty zapewne masz rację...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Do konca roku ma przyjsc jeszcze 19 V7700A, ktore zasila Limanowskiego
Morton, czy to już pewne informacje? Napewno 7700A, czy 7000A?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Przecież to to samo.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Inny motór
Ja jakoś jeszcze nie mam zbytnich problemów z KM, jedyne co mi daje w kość to zimowe utknięcia '15' na Gdańskiej z powodu źle zaparkowanych aut. Ale to już wina głupich kierowców, a nie MPK czy władz miasta. Owszem, czasem widuję awaryjne zjazdy czy wykolejenia, ale zawsze jako osoba trzecia, nigdy zainteresowany. Z KM korzystam codziennie z wyłączeniem niedziel. Średnio raz w tygodniu jeżdżę po mieście dla przyjemności (sic!)
Miłość odwzajemniona?
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Volvo 7000A i 7700A niczym sie nie rozna, numeracja 7700A zostala wprowadzona aby ujednolicic nazwe modelu w calej europie. Nowe Volviaki maja juz chyba inne oznaczenia. Dopiero teraz model 7700A przechodzi modernizacje

Aleksej
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Czyli wprowadzenie silnika 9dm3 jest związane ze zmianą wyglądu (przedniej ściany)?
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Tak, oprocz zmiany przedniej i tylnej sciany rowniez zastosowano nowy uklad chlodzenia, ktory umieszczono na dachu z tylu autobusu. W dodatku nowy silnik wprowadzono ze wzgledu na nowa norme czystosci spali EURO 4.

Aleksej
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Adrian pisze:Ja ostatnio niestety zauważam to samo, co kolega Kosin. Trzeba się zastanowić na kogo głosować - kto planuje zwiększyć fundusze dla MPK.


Cytat: Do konca roku ma przyjsc jeszcze 19 V7700A, ktore zasila Limanowskiego

Morton, czy to już pewne informacje? Napewno 7700A, czy 7000A?
Czy to już pewne informacje? Czy może mi ktoś odpowiedzieć, czy napewno nowe Volvo przyjdą i to w tym roku?
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Aleksej pisze:Tak, oprocz zmiany przedniej i tylnej sciany rowniez zastosowano nowy uklad chlodzenia, ktory umieszczono na dachu z tylu autobusu. W dodatku nowy silnik wprowadzono ze wzgledu na nowa norme czystosci spali EURO 4.

Aleksej

Przy okazji: jaką normę spełniają tegoroczne zakupy? Rzućcie jakieś dane techniczne: pojemność, moc, ilość biegów, itp.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

W ostatnim czasie mojej rodzinie przytrafiły się takie niezbyt przyjemne, aczkolwiek dosyć śmieszne, zdarzenia związane ze stanem taboru. Otóż piewsza sytuacja miała miejsce w odkurzaczu. Jadący na linii 96 odkurzacz (numeru nie pomnę) zatrzymał się na przystanku Lutomierska/Czarnkowska. Jednak kierowca miał problemy z zamknięciem jednego skrzydła drzwi. Dlatego też wyszedł ze swojej kabiny i próbował ręcznie je zamknąć. Złapał jedną ręką za poręcz a drugą za skrzydło drzwi. Szarpał się z nimi niezmiernie aż drzwi...zostały mu w ręce Obrazek. Kierowcy nie pozostało nic innego jak oznajmić pasażerom, że dalej nie pojedzie.
Druga sytuacja miała miejsce dzisiaj, w którymś Ikarusie. Moja babcia wysiadając z autobusu trzymała się poręczy i niestety... wysiadła razem z poręczą Obrazek . Kierowca zaś wyszedł z autobusu, pokręcił tylko głową i zabrał poręcz do swojej kabiny.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

To juz na osobny temat:D moze jakis film dzien z lodzkim MPK Obrazek ludzie z IE chetnie by sie dolozyli do filmu Obrazek a jeszcze MPK by sie wzbogacilo i mialo by na nowe autobusy:)
ODPOWIEDZ