Mercedesy O345G Conecto i O530G Citaro

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Dokladnie, ale wina jest tez po stronie tych co widza i sie odwracaja, sytuacje polepszy tylko brak obojetnosci z strony innych pasazerow.
Łodzianin
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz 20:11, 31 gru 2006
Lokalizacja: Łódź Dąbrowa

Post autor: Łodzianin »

Słuchaj, nie dziw się 80-letnim ludziom, którzy nie zwracają uwagi 17-letnim gówniarzom!!!
Po prostu się boją...
Chyba, że robi to jakaś większa grupa pasażerów, która ma przewagę liczebną nad wandalami!!!
Ostatnio MPK nakleja nowe wlepki informacyjne, więc powinni także nakleić takie, o których pisałem...
Myślę, że trochę by poskutkowało...
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Ale nie chodzi o 80 letnich ludzi, ale o ogol ze jak sie cos stanie przyjedzie policja wejdzie do autobusu a ludzie nie umieja wskazac kto, nie chca mowic, na dodatek zeznania samego kierowcy z zeznaniami kilku sprawcow porownane i kierowca jeszcze musi przeprosic, to jest ogolnie tylko przyklad, ale narzekac kazdy umie, aby policja mogla skutecznie dzialac to ludzie musza tego chciec, policjancji nie ma mozliwosci by byli wszedzie, i wszystko widzieli
Łodzianin
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz 20:11, 31 gru 2006
Lokalizacja: Łódź Dąbrowa

Post autor: Łodzianin »

Trochę nie rozumiem: przecież nawet, jeśli ktoś zadzwoni na policję, to wandal przy 1. otwarciu drzwi ucieka, nie??
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Nie zawsze ucieka, nie ktorzy kierowcy nie otwieraja do przyjazdu policji, ale co z tego jak nikt nie zezna, same zeznania kierowcy to mozna sobie ... Polacy maja mentalnosc miec pretensje do policji sadow itp ale samemu nic nie widziec nic nie slyszec, ale koniec off topa
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Nie schodzcie z tematu!!
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Czyżby zaczęto w końcu majstrować przy drzwiach w Conecto?
W sobotę jechałem 2656 i zauważyłem, że drzwi otwierają się i zamykają "od razu". Denerwującego pikania nie zlikwidowano, ale drzwi zaczynają się otwierać/zamykać jednocześnie z sygnałem, a nie po jego ustaniu. Jak dla mnie super pozytywna zmiana, szkoda tylko że nie we wszytskich, ale może z czasem...
x

Post autor: x »

Coś takiego pojawiło się przed nowym rokiem w #2655, ale tylko w tym i mało który kierowca coś o tym wiedział. IMHO najlepsze pod tym względem conecto to #2617 Obrazek
Darek

Post autor: Darek »

Wie ktoś, czy w tym roku MPK planuje zakup kolejnych przegubów na Nowe Sady? Zostało tam jeszcze trochę wajchowców do wymiany
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Chandler pisze:Czyżby zaczęto w końcu majstrować przy drzwiach w Conecto?
W sobotę jechałem 2656 i zauważyłem, że drzwi otwierają się i zamykają "od razu". Denerwującego pikania nie zlikwidowano, ale drzwi zaczynają się otwierać/zamykać jednocześnie z sygnałem, a nie po jego ustaniu. Jak dla mnie super pozytywna zmiana, szkoda tylko że nie we wszytskich, ale może z czasem...
Wczoraj jechałem 2678 i też drzwi otwierają się i zamykają od razu - jest tylko pojedyncze "pik" i drzwi otwarte.
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

ostatnio też jechałem i też zauważyłem że się od razu otwierają i zamykają
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Co więcej - wyłączono hamulec uniemożliwiający odjazd z otwartymi drzwiami. Teraz już mozna startować z przystanku z "przeciągiem" wewnątrz autobusu. Obrazek
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

I zaczynaja sie problemy w postaci jazdy z otwartymi drzwiami. Ostatnio szczescie ze stal nadzor ruchu i kierowcy przez radio zglosil bo autobus byl wypchany i byla mozliwosc by Connecto zgubilo pasazerow.
x

Post autor: x »

A w którymś conecto jest wyłączona blokada otwarcia drzwi w jeździe. Jest to niezwykle pożyteczne, gdyż kierowca może kilka metrów przed przystankiem puknąć przyciski, a drzwi otworzą się jak już wyhamuje.

Jeśli chodzi o wyłączanie przystankowego to jest to powszechnie praktykowane.
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

Tak ale hamulca przystankowego nie powinno się wylączać. Bo często kierowca rusza ostro jak drzwi są jeszcze nie do końca zamknięte a moze nie zauważyć ze ktoś wsiada/wysiada. Widziałem juz kilka niebezpiecznych sytuacji z tym zwiazanych. Nie mówiac o tym, że np. w volvach jak kierowca ostro ruszy to włącza sie zabezpieczenie ptrzed przytrzaśnięciem i drzwi się otwierają. A jak bylby tłok to łatwo byloby wypaść.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Nie to że się czepiam, ale czy hamulec przystankowy to człowiek bez kultury osobistej na przystanku? Bo do zatrzymywania autobusu służy hamulec.

W Trumnach motorniczowie otwierają drzwi jak jeszcze wagon się turla, a czasem całkie żwawo posuwa. Nikt na razie nie wypadł, a częst ludzie chcą bardzo szybko wysiąść ( w ogóle wnerwia mnie jak ktoś ręką naciska na drzwi i przykleja się do CG, ale to już inna sprawa). Żeby nie wskakiwali do ruszającego pojazdu służy odpowiedni dzwonek i nalepka; "po sygnale odjazdu odsunąć się od drzwi" czy jakoś tak.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Jeśli chodzi o tramwaje to zawsze znalazł się ktoś kto chciał szybko wysiąść.
Pamiętam sytuację kilka lat temu: facet będąc w towarzystwie, dla szpanu i lekko podchmielony próbował otworzyć drzwi w trakcie jazdy ciągnąc za poręcze. Udało mu się tylko je lekko uchylić, na szczęście zaraz był przystanek.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

No to nie był przypadek, bo ostatnie drzwi drugiego wagonu są bardzo często rozchybotane, co jest wynikiem działania takich podchmielonych ''szpanerów''. Tacy ludzie to sobie zasłużyli na jeżdżenie co najwyżej 2N.
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

A wracając do Mercedesów...
W zeszły czwartek tj. 29.03 byłem w Warszawie i przejeżdżając obok Evobusa zauważyłem na parkingu niemałą liczbę przegubowych Citaro w malowaniu OIDP niebiesko-białym. Orientujecie się może do którego miasta ma to trafić?
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Nie. Ale wracajac do Conectto dzis jechalem 2663 na 75 to pikal i dopiero dzwi sie otwierały Obrazek. Ale za to ruszał z "przeciągiem"
ODPOWIEDZ