Mercedesy O345G Conecto i O530G Citaro

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Niebiesko - białe - to sugeruje Gdynię, gdzie już sporo Merców jest.

Kto mi grzebał przy poście? - celowo na pisałem "chamulec'' - chodziło mi o chama.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Orientujecie się może do którego miasta ma to trafić?

Bydgoszcz, wzięli trochę Citar i conect.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Czy ktoś wie kiedy pojawią sie nowe citaro ?? Czy będą one sie różniły czymś od citaro G[w sensie wystroju] ???
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Wróble ćwierkają, że możliwa jest dostawa pod koniec kwietnia.A jak będzie to pożyjemy, zobaczymy.
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

To ja może dodam, że w środę, tj. 11.04 znów byłem w Wawie i przejeżdżając koło Evobusa nic żółto-czerwonego nie dostrzegłem. Nadal stoi tam ok. 15 niebiesko-białych, przegubowych Citaro G
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Sądząc po wpisach na forum coraz więcej Connect ma usprawnione otwieranie/zamykanie drzwi. Przyśpieszenie osiągnięte dzięki jednoczesnemu pikaniu i otwieraniu/zamykaniu drzwi w niedziele zaobserwowałem w #2674 i #2679 na linii 57. Czy wszystkie pojazdy mają już przerobione mechanizmy?

Pozdrawiam Michal
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

swistaqos pisze:Sądząc po wpisach na forum coraz więcej Connect ma usprawnione otwieranie/zamykanie drzwi. Przyśpieszenie osiągnięte dzięki jednoczesnemu pikaniu i otwieraniu/zamykaniu drzwi w niedziele zaobserwowałem w #2674 i #2679 na linii 57. Czy wszystkie pojazdy mają już przerobione mechanizmy?

Pozdrawiam Michal
Być może już wszystkie, ale róznie im to wyszło. Są wozy, w których po jedynym piknięciu otwierają się drzwi, a są takie, że równo z pierwszym piknięciem.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

No i czas najwyższy we wszystkich tak powinno byc
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Tajne info podaje że nowe krótkie citarka przyjdą na Kilińskiego od 25.06. Czy jak w któryms temacie SEC pisał że zmiana taboru to moze citarka krotkie nowe sobie pojezdza na 70A, np. do Ptaka (ścisk). Jeśli tak to śmiesznie bedzie z tymi kursami.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Prawdopodobnie na dniach pojawi się w którymś wozie przeróbka układu od hamulca przystankowego tak, aby "nie widział" pierwszych drzwi. Coś takiego planowali zrobić kierowcy z ktregoś wozu (ale nie jestem pewien, z którego, chyba #2672)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

maniek pisze:Tajne info podaje że nowe krótkie citarka przyjdą na Kilińskiego od 25.06. Czy jak w któryms temacie SEC pisał że zmiana taboru to moze citarka krotkie nowe sobie pojezdza na 70A, np. do Ptaka (ścisk). Jeśli tak to śmiesznie bedzie z tymi kursami.
Nowe, krótkie Citaro na Kilińskiego? Przeciez miały trafić na NS.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Mój informator tak mowil a on sie zna.
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Już mi żal tych Citar Obrazek ale w obliczu problemów taborowych na Kraszewskiego chyba to nie jest głupie posunięcie. Ostatnio miałem przyjemność przejechać się kilkoma Citarami i albinosem z Kraszewskiego, we wszystkich odczułem strasznie powybijane zawieszenie. Dlaczego wciąż oszczędza się na serwisowaniu pojazdów, przecież pieniądze wydane na ten cel zwracają się w postaci niezawodnego sprzętu.

Pozdrawiam Michal
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Ale glupoty wypisujecie na tym forum. Nowe citaro ida na Nowe Sady, i prosze nie robic zametu. Wiadomo to juz od bardzo dawna.

A co do serwisowania, jesli obecnie ZDiT placi MPK za wykonane uslugi mniej niz wynosza ich fatyczne koszty to trudno sie dziwic ze mamy taka a nie inna sytuacje.

Aleksej
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ja się tylko dziwie, co kolega M. napisał, nie wypisuje głupot.
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Aleksej pisze:Ale glupoty wypisujecie na tym forum. Nowe citaro ida na Nowe Sady, i prosze nie robic zametu. Wiadomo to juz od bardzo dawna.
Co do rozpowszechniania bzdur, to zasugerowałem się wypowiedzią innego użytkownika, a że ostatnio nie było mnie długo w domku to nie mogłem śledzić informacji na bieżąco.
maniek pisze:Tajne info podaje że nowe krótkie citarka przyjdą na Kilińskiego od 25.06.
Przyznam się bez bicia ;) , że zbyt pochopnie uwierzyłem w te rewelacje i zmianę planów przydziału nowych Citar z NS na Kraszewskiego. Jednak to co dzieje się obecnie na linii 70 z kursami obsługiwanymi przez Kraszewskiego ...

Pozdrawiam Michal
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ja się dowiedziałem, od znajomego kierowcy, że odkurzaczy jednak nie będą modernizować, bo się to nie opłaca. Zajezdnia ZKA 1 jednak zostaje, a w przyszłym roku przyjdzie około 60 nowych wozów do niej. Ponoć myśli się o Connecto.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Po cholerę zajmujecie się plotkami wszystkowiedzących kierowców, gdy jest na forum co najmniej jedna osoba mająca zawsze pewne info?
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No co z tego? Forum, jest po to, by móc również konfrontować informacje. Trochę przesadziłeś z tym tonem swojej wypowiedzi.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wy przesadzacie z pisaniem bzdur, na co już zwrócił uwagę Aleksej. Ale masz rację, to jest forum, każdy może robić z siebie idiotę, jeśli uważa to za słuszne.
ODPOWIEDZ