Mercedesy O345G Conecto i O530G Citaro

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A o Kilińskiego to nikt nie pomyśli.

Przeguby:
Limanka - B10LA, 7000A, IK 280
N.S. - Conecto, Citaro, IK 280
Kilińskiego - odkurzacze, tylko! - chyba najbardziej awaryjne, w tragicznym stanie, mają po 10 lat (Ikarusów nie liczę, ale jakby co to są też inne przeguby na pozostałych zajezdniach).

Aha, orientuje się ktoś, gdzie jutro pojedzie Citaro G?
Darek

Post autor: Darek »

Wróćmy do nowego Citaro... wie ktoś gdzie jutro będzie jeździł? Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

No właśnie... wie ktoś? Chcę go wreszcie upolować od razu, bo czasu nie mam za wiele Obrazek.
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Adrian pisze:A o Kilińskiego to nikt nie pomyśli.

O Kilińskiego pomyślano na samym początku.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Kurcze, no to mam stare dane (bo dotyczące pojazdów poprzedniej generacji czyli Urbino I, NGxx3, 7000, Omnicity sprzed liftingu), sorry. Tak czy siak na MANy i Solarisy bym nie liczył. Zakład powinien dążyć do ujednolicenia taboru ze względów ekonomicznych. Jeśli chodzi o kolejne zakupy to wątpię czy ZKA3 coś dostanie, tam trafiają Ikarusy po remoncie, a do zeszłego roku NS miał tylko 10 nowoczesnych autobusów, na dodatek dwóch typów. Na zarząd bym tak nie zwalał, w Krakowie jeżdżą przecież Scanie i Solarisy. Oni teraz kupują dobry sprzęt.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Mysle ze juz niedlugo MPK rzuci sie na remonty Jelczy M181MB, po kompleksowym remoncie jeszcze pare latek te busy pojezdza.

Co do zakupow w przyszlym roku, to planow jeszcze nie ma i do konca roku nie bedzie, chociazby dlatego ze nie jest uchwalony budzet miasta na 2007 i MPK nie wie jakie beda fundusze.

Aleksej
Darek

Post autor: Darek »

No nie wiadomo jakie będą fundusze, ale skoro na Nowe Sady, to pewnie Mercedesy, i pewnie Conecto. Teraz kwestia tylko ilości.

A co do nowego Citaro, to nie chce mi się go szukać. Poczekam aż będzie 7 Obrazek
pan xy
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: pn 09:11, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pan xy »

chyba go właśnie słyszałem, nie wiem czy to był citaro, ale... jestem w pobliżu gdzie kursują linie 61, 69/A/B, 70/A, 72, 75, 95
kierowca

Post autor: kierowca »

Aleksej pisze:Watpie aby na Limanowskiego w przyszlym roku doszly jakies nowe autobusy, a juz na pewno ze bede to Volvo. W przyszlym roku beda kontynuowane nowe dostawy na Nowe Sady. Na Limanowskiego albo MPK wprowadzi Merce i Jelcze, albo wprowadzi nowa marke (Man badz Solaris).

Aleksej

Ale na Limanowskiego nadal jest kilkanaście najstarszych Ikarusów w łódzkim MPK. Ta zajezdnia aż sie prosi o dokończenie do końca wymiany autobusów bo aktualnie na stanie jest 115 Volvo (w miarę nowych) i ta reszta Ikarusów. Gdyby nie oszczędności wprowadzone po Rydeckim to pewnie na Limanowskiego dokończonoby wymiane taboru i cała zajezdnia byłaby tylko Volvo.

Co prawda ostatnio na Limankę przychodzą Ikarusy automaty (po lub przed remontem) ale i tak jest ich dużo mniej niż na Nowych Sadach.
Logiczne wydaje się, że lepiej aby na Nowych Sadach były aktualne Mercedesy Jelcze i Ikarusy. Bo aby zastąpić Ikarusy na Nowych Sadach jakimiś nowymi to trzeba by ich kupić drugie tyle co nowych wozów w tym
i zeszłym roku . A na Limanowskiego wystarczyłoby z 20 Volvo aby całkowicie pozbyć się Ikarusów z tej zajezdni (i podobnie jak Kilińskiego stałaby się zajezdnią wyłącznie niskopodłogową).

Wejście jakieś nowej marki czy posiadanie dwóch marek (Volvo i Ikarus) to w przypadku pojedyńczej zajezdni niepotrzebne koszty obsługi wielu marek.

[/quote]
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Usłyszec? Przeciez to nie sa odqurzacze, ktore slysze przy zamknietym oknie Obrazek

Przed chwila minął mnie Conecto 2654 [69] Obrazek
polska

Post autor: polska »

Wiadomo gdzie dziś kursuje Citaro ?
Byłoby miło jakby powiedział jeszcze ktoś o której porze go widział i gdzie
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

kierowca pisze: Ale na Limanowskiego nadal jest kilkanaście najstarszych Ikarusów w łódzkim MPK. [...]Gdyby nie oszczędności wprowadzone po Rydeckim to pewnie na Limanowskiego dokończonoby wymiane taboru i cała zajezdnia byłaby tylko Volvo.

Pewnie tak, ale beda Volvo i Ikary automaty
kierowca pisze: Co prawda ostatnio na Limankę przychodzą Ikarusy automaty (po lub przed remontem) ale i tak jest ich dużo mniej niż na Nowych Sadach.
[...]A na Limanowskiego wystarczyłoby z 20 Volvo aby całkowicie pozbyć się Ikarusów z tej zajezdni (i podobnie jak Kilińskiego stałaby się zajezdnią wyłącznie niskopodłogową).

Oczywiscie ze dobrze by bylo aby okupic 20 przegubowcow na Limanke (ale to koszt ponad 20 mln zl). Obecnie na Limance maja byc Volvo i Ikarusy automaty, po remontach.
kierowca pisze: Wejście jakieś nowej marki czy posiadanie dwóch marek (Volvo i Ikarus) to w przypadku pojedyńczej zajezdni niepotrzebne koszty obsługi wielu marek.

Akurat koszty obslugi Ikarusow sa male, gorzej jesli chodzi o nowa marke, ale moze sie okazac ze nawet nowa marka na Limace bedzie 'tansza' niz zakup i utrzymania 20 Volvo 7700A.

Aleksej
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

polska pisze:Wiadomo gdzie dziś kursuje Citaro ?
Byłoby miło jakby powiedział jeszcze ktoś o której porze go widział i gdzie
Dziś na 57. Około 17.50 jechałem nim z Karpackiej. Czekałem od 16.05 :( :( :(.
polska

Post autor: polska »

Adrian pisze:
polska pisze:Wiadomo gdzie dziś kursuje Citaro ?
Byłoby miło jakby powiedział jeszcze ktoś o której porze go widział i gdzie
Dziś na 57. Około 17.50 jechałem nim z Karpackiej. Czekałem od 16.05 :( :( :(.


I jak wrażenia :) :?: Zrobiłeś foty jakieś ?
Darek

Post autor: Darek »

No mi w końcu też się udało dorwać Obrazek
Jeździ dziś na 65 na 9. brygadzie

Prawdopodobnie odjedzie teraz o 12:07 z pętli przy Świtezianki - powodzenia:)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

@Polska. Zapraszam: http://kmlodz.pl/galeria/categories.php?cat_id=39

Moje foty są tam pod nickiem Adrian Obrazek.
pan xy
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: pn 09:11, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pan xy »

pan xy pisze:chyba go właśnie słyszałem, nie wiem czy to był citaro, ale... jestem w pobliżu gdzie kursują linie 61, 69/A/B, 70/A, 72, 75, 95
mówiłem że słyszałem!!! i miałem rację, bo jeżdzi/ł na 69!!
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Też poczekam jak będzie ich 7, w końcu O405GN też cholernie ciężko utrafić. Tegoroczny przetarg był ewidentnie ustawiony pod Conecto. Jakby nie postawili warunku z podłogą to mógłby być zonk, jakby niechcąco wygrał np. Irisbus... Coś mi się wydaje, że jak mają coś kupować, to tylko merce, ew. Tantusy.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Kazik pisze:jak mają coś kupować, to tylko merce

Tylko! :P
pan xy
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: pn 09:11, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pan xy »

po kilkakrotnym przjechaniu się nowymi mercedesami stwierdzam że są do doopy!!! lepsze o wiele są solarisy u... Obrazek
ODPOWIEDZ