Zapowiadanie przystanków

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Zapowiadanie przystanków

Post autor: Michał »

W Łodzi jest chyba najwięcej tego w autobusach ! Obrazek Spotkałem to w Citarach, Odkurzaczach, Solarisie, Manie, O405GN i co najciekawsze w automatycznych Ikarusach ObrazekObrazekObrazek Jak to zapowiadanie jest w innych markach autobusów to powiedzcie Obrazek A podoba wam sie ten pomysł Obrazek Bo mi bardzo Obrazek To jest klimat: Następny przystanek Dworzec Łódź Kaliska Estakada Obrazek

29 Sty 2005 07:46 pm
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Michal_sieradz pisze:W Łodzi jest chyba najwięcej tego w autobusach ! :D Spotkałem to w Citarach, Odkurzaczach, Solarisie, Manie, O405GN i co najciekawsze w automatycznych Ikarusach :D :D :D Jak to zapowiadanie jest w innych markach autobusów to powiedzcie :) A podoba wam sie ten pomysł ;) Bo mi bardzo :) To jest klimat: Następny przystanek Dworzec Łódź Kaliska Estakada :D
No fakt, w ik280.70 też jest ale raba to wszystko zagłusza :twisted: a i oczywiscie w volvach też jest ten patent, w Citkach a jakże, i w bulwie też.

5 Lut 2005 08:16 pm
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Zapowiadanie jest też w zwykłych 805-tkach ale nie wszystkich jak również w Elinach. Ale z regóły nie włączają tego niestety Obrazek

18 Lut 2005 04:41 pm
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

To jest dobry pomysl to zapowiadanie np. dla osob ktore nie znaja Łodzi.Jest tylko jeden minus ze jak sie jedzie n-ty raz ta sama trasa to jest to bardzo nudne no i czasem denerwujace a najlepszy jest tekst ktory nawoluje do skasowania biletow

27 Cze 2005 02:42 pm
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez liszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

...Przypominamy o obowiązku skasowania biletu... Obrazek

05 Lip 2005 07:54 pm
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Najbardziej wkurzający tekst w zapowiadaniach.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Momentami kiedy jezdzie się po raz n-ty tą samą trasą to już się nie zwraca na nie uwagi i po prostu się nie słyszy głosu pana Tomasz Boruszczaka z ŁWD dobiegającego z głośników. Chyba, że kierowca ustawi głośność na maxa to można wtedy zwariować (raz taki przypadek mnie spotkał w volviaku, gdzie głos ten wydzierał się wniebogłosy na cały autobus). Pamiętam jeszcze poprzedniego lektora, który zapowiadał przystanki. On to dopiero był monotonny Obrazek Nawet w EI domagali się jego dymisji a w zamian życzyli sobie głos Katarzyny Figury Obrazek lub Bogusława Lindy Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Powinno być 'Skasuj albo wysiadaj' Obrazek a także nie pij Obrazek i ne pal Obrazek Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

A nie wiecie na jakiej zasadzie to funkcjonuje ??? W końcu czasem pojazd jeździ wolniej czasem szybciej, są różne sytuacje losowe, a te dźwieki ciągle są poustawiane tak jak powinny (jedynie czasami zdarzają się poślizgi).
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Generalnie zapowiadanie przystanków zależy od przejechanej drogi. Do komputera od tablic i głośników jest podłaczony modół rejestrujący przejechaną droge, predkośc, moment otwarcia drzwii, itd. Szczegóły sa na : http://www.rg.com.pl/oferta.html?lang=pl&id_kat=25
1425wt

Post autor: 1425wt »

MPK planuje dostarczenie pewnej grupie osób niewidomych specjalnych pilotów dzięki którym osoba niewidoma miałaby możliwość uruchomienia głośnej informacji o numerze linii i kerunku jazdy z poziomu przystanku więc ja się pytam po kiego kolejny gadżet w autobusach i tramwajach skoro MPK nie potrafi dopilnować by istniejące już systemy audio działały w każdym posiadający taki system pojeździe , bo ja rozumiem że coś gdzieś może się popsuć ale większość nie działających zapowiedzi to zła wola motorniczych i kierowców a głównie motorniczych bo prawie w żadnym tramwaju system audio nie jest włączony
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Bo dla tramwaji jest przygotowana mniejsza ilosc, na niektorych liniach autobusowych np 51 to rzadkosc by nie dzialalo
kierowca

Post autor: kierowca »

SZAUTER pisze:Generalnie zapowiadanie przystanków zależy od przejechanej drogi. Do komputera od tablic i głośników jest podłaczony modół rejestrujący przejechaną droge, predkośc, moment otwarcia drzwii, itd. Szczegóły sa na : http://www.rg.com.pl/oferta.html?lang=pl&id_kat=25

Natomiast Emtale w Volvo 33xx lokalizują przystanek na podstawie GPS.
Łodzianin
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz 20:11, 31 gru 2006
Lokalizacja: Łódź Dąbrowa

Post autor: Łodzianin »

Wolę słuchać zapowiedzi przystanków, niż pikania w conecto!!
kosin

Post autor: kosin »

Apropo zapowiedzi przystanków to są one ustawione bez sensu.. Czasami przystanek jest zapowiedziany już 300 metrow przed przystankiem. Ja rozumiem że zwg na to, że czasami autobus (np. omijając jakiś niepożadany obiekt) pojedzie nieco dluższą trasą ale dlatego wlaśnie tym bardziej zapowiedź danego przystanku powinna byż blizej. Kiedyś jak jeszcze jeździłem linią 59 to przystanek Zgierska-Pojezierska byl zapowiadany zawsze mniej więcej już przed ulicą swiętej teresy. Teraz jak jeżdzę 96 to np. przystanek Zachodnia-Legionow jest zapowiadany już na wysokości Urzedu Miasta Lodzi. A w autobusach 33XX (w tych co są podobno z gps-em) choć zapowiedzi już sa blizej przystankow to są nagrane nie po kolei(np . Woronicza Żabieniec Dworzec Łodź).
x

Post autor: x »

A ja wczoraj usłyszałem taki kwiatek: "Włókniarzy-Karolewska" przy estakadzie.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

kosin pisze:A w autobusach 33XX (w tych co są podobno z gps-em) choć zapowiedzi już sa blizej przystankow to są nagrane nie po kolei(np . Woronicza Żabieniec Dworzec Łodź).

Pamiętam jak kiedyś jechałem 33XX na 96 to widziałem jak kierowca sam sobie dotykając palcem na monitorku pokładowym przełączał zapowiadanie przystanków.
x

Post autor: x »

To nie takie dziwne - w SRG naciskając [Enter] też mamy przełączanie przystanków
Gość

Post autor: Gość »

Bros pisze:
kosin pisze:A w autobusach 33XX (w tych co są podobno z gps-em) choć zapowiedzi już sa blizej przystankow to są nagrane nie po kolei(np . Woronicza Żabieniec Dworzec Łodź).

Pamiętam jak kiedyś jechałem 33XX na 96 to widziałem jak kierowca sam sobie dotykając palcem na monitorku pokładowym przełączał zapowiadanie przystanków.

Bo pewnie gupił Sygnał z GPS. Normalnie sam powinien przerzucić. Jesli tego nie robi to można ręcznie.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

taaa, odpadło machanie wajchą, a doszło przerzucanie przystanków
ODPOWIEDZ