19 Volvo 7700 w najbliższym czasie

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

EI pisze:MPK kupiło volva bez klimatyzacji
dziś
W zajezdni przy ulicy Limanowskiego pokazano wczoraj nowoczesne autobusy volvo 7700. Spośród 19 zakupionych w tym roku pojazdów, 14 to przegubowce, reszta to pojazdy krótkie.

- Lufciki są większe, rozsuwające się, system wentylacji jest sprawniejszy niż w autobusach starszej generacji - mówi Krzysztof Wąsowicz, prezes łódzkiego MPK.

Volvo 7700 można rozpoznać po chłodnicy zamontowanej na dachu. Zostały wyposażone w silniki 9-litrowe, nie mają natomiast klimatyzacji.

- Spółki, które kupują tabor dla komunikacji miejskiej, zazwyczaj rezygnują z klimatyzacji ze względu na koszty: cena wzrasta o ok. 20 procent, droższa jest także eksploatacja. Klimatyzacja sprawdza się na długich trasach. Częste otwieranie drzwi powoduje wymianę powietrza, zimne ucieka, wpada gorące - mówi Jarosław Puła, dyrektor ds. sprzedaży w Volvo Polska.

Cztery pierwsze długie autobusy wyjadą na miasto w tym tygodniu. Kolejne przyjadą za kilka dni. Krótkie już wożą pasażerów.

(mr) - Express Ilustrowany

Link do artykułu:
http://www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/721088.html
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Dziś widziałem nowe Volvo 7700A jadące od strony Katowic.
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

ja dziś widziałem w ruchu liniowym 3748 na linii 99A Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Te nowe Volvo w ogóle nie pachną nowością. Co innego Conecto - jeszcze niedawno w jakimś wozie dało się to poczuć.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

nie? wczoraj po raz pierwszy jechałem 7700A na 78 i tak pachniało nowością jak conecti trzy dni po wyjeździe na linię.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

To może poprostu na wyjątkowego trafiłem Obrazek.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Dziś około 17.30-17.35 na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z Legionów widziałem trzy nowiutkie Volvo 7700A. Dwa z nich miały na wyświetlaczach MPK Łódź, jeden nic nie miał. Pierwszy i trzeci natomiast pojechały razem al. Włókniarzy w kierunku zajezdni Limanowskiego, a drugi (z środka) skręcił w Konstantynowską w kierunku Zdrowia.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

Artykuły w gazetach

Post autor: Święty »

Dlaczego zawsze w gazetach zachwalają to co jest już obecne od kilku czy kilkunastu lat ?

Automatyczna skrzynia biegów ? Ikarusy z 1992 roku też mają
Nie rozumiem o co chodzi w tej wypowiedzi ponoć jakiegoś kierowcy że jest zadowolony bo jest automat ... i że można zmieniać biegi przyciskami. Biegów się nie zmiania przyciskami a jedynie włącza przycskiem (D) czy chcemy jechać czy nie, ewentualnie przyciskiem (R) czy chcemy jechać do tyłu.

ABS ? Volvo z 1998 r też ma.
Rampy dla inwalidów ? Jak wyżej.


Natomiast artykuł z EI to już dno. Dopieprzyli się że brak klimatyzacji. Pewnie jakby klima była to pewnie dopieprzyliby się że brakuje skóry na siedzeniach. Przecież te nowe Volva to są najbardziej przyjazne dla pasażera latem ze wszystkich obecnych Volvo właśnie ze względu na przesuwane okna oraz na bardzo wydajne wentylatory dachowe (pewnie jeszcze prawie nikt na linii ich nei używał ale zobaczycie latem).
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Oby oby. Z chęcią się przekonam o jakości wentylatorówObrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jak jechałem #3744 to wiało w nogi całkiem nieźle, nie wiem czy to od wentylatorów czy od nieszczelności
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale na przykład w #3704 na wewn. wyświetlaczu oprócz godziny, trasy itd. wyświetlana jest... średnia prędkość autobusu.
Pomijam fakt, że wspomniany autobus jeździ z zupełnie zdemontowanym przednim wyświetlaczem i dziś na 53 miał przerobioną tablicę od 59 (zakleili brzuszek) Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Zepsute wyświetlacze są od początku. Widać właśnie jak MPK pali się je wymienić w ramach gwarancji. Porażka.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

SEC a nie pomyslales ze R&G nie przyslalo jeszcze nowych wyswietlaczy? R&G przysyla nowe, wymienia w autobusie a stare sobie bierze do naprawy.

Aleksej
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Sorki za odgrzebywanie starych tematów, ale nie wiedziałem gdzie o tym napisać. Dostrzegłem otóż taką ciekawostkę. W #1746 zauważyłem, że pierwsze dwa siedzenia po lewej stronie od razu za przegubem są ustawione w pozycji bokiem. Wydaje mi się, że w tych wozach nie było chyba wcześniej żadnych siedzeń bokiem, a jedynie przodem lub tyłem do kierunku jazdy (tak jak na poniższym foto).

Obrazek

Czyżby jakaś przeróbka, małe przemeblowanie? Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ