19 Volvo 7700 w najbliższym czasie

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

w sprawie volvo 7700 przyjda do konca kwietnia.(info- www.mpk.lodz.pl)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No ja się już nie mogę doczekać tych pojazdów, bo mi sie strasznie podobają.
Jak na mój gust - to trafione akurat.
Choć poprzednik też mnie wyglądem zauroczył.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

No żeby wreszcie przyszly i zastąpily te rozlatujące sie ikarusy wypożyczone z zajezdni Nowe Sady. Szkoda tylko że 14 przegubowych i 5 krótkich, powinny być same przeguby bo tych brakuje, a krotkich jest wystarczająco. Powinni pozbyć sie z linii 96 kursow z zaj. Kilińskiego, bo Jelcze M181MB bez przerwy się psują. Już w tym miesiącu ten bodajże o 13.01 z Teofilowa z 3 razy mi nie przyjechal a dwa razy sie zepsuł jak nim jechalem. Ostatnio to zaczął strasznie szarpać i w końcu padł calkowicie na Lutomierskiej, na szczęście dojeżdżając do zachodniej to mogłem przejśc do tramwaju. W każdym razie Jelcze do puki ich pożądnie nie wyremontuhją noe powinny jeździć na tak długiej trasie, chyba że wylacznie w godzinach szczytu a nie przez cały dzień, bo tego nie wytrzymują.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie przesadzaj, bo ja na 70 i 75 mam teoretycznie same M181MB i zapewniam, że jest bardzo nie miło, gdy dwa kursy pod rząd nie przyjadą, do centrum daleko, a innych linii nie ma. Nawet jeśli ZKA-1 przestanie obsługiwać 96 to kosztem jakieś innej linii.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Już za kilka dni pierwsze Volvo będą. Ponoć max do połowy Kwietnia mają być wszystkie. Ale realia pokażą Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Odkurzacze miały długo monopol na '70' i '75' i teraz coraz częsciej są zamiast nich O405N, co akurat w przypadku '75' jest OK, ale na '70' obowiązkowo muszą być przegubowce. Jak chcą M181 wysłać do remontu, to parę Ikarusów pożyje dłużej:)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Co do 75 to czasami przeguby są bardzo potrzebne w szczycie i obowiązkowo w międzyszczycie. Co do 70 - same przeguby. Może po wysłaniu na remont M181MB na 70 i 75 zagoszczą autobusy z NS (ale nie krótkie!).
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Już goszczą...
Na '75' tłok jest głównie na Tatrzańskiej, sporo ludzi jedzie Rzgowską, na Piłsudskiego jest pustawo. Jak jest na pozostałych odcinkach?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Na odcinku Paradna - Rzgowska dużo ludzi jest rano, gdy dojeżdzają/wracają z giełdy kwiatowej. Ogólnie w szczycie więcej ludzi na tym odcinku jeździ. W międzyszczycie przeważają emetyci/renciści dojeżdzający do szpitala Bonifratów.

Wiem, że połączenie Chojen i Dąbrowy z Piłsudskiego (rejon Niciarnianej) być musi, zawsze było, a nawet kiedyś z większą częstotliwością. Dodatkowo 70 ma wmocnienie już od skrzyżowania marszałków i jestem absolutnym przeciwnikiem skierowania 75 przez Przybyszewskiego i Widzewską. Według mnie 75 nie powinno jeździć przez Tesco, bo to strata ponad 5 minut, a i tak 95% dojeżdza frikobusami.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Podoba mi się również, że tabor jest sukcesywnie wymieniany na taki, który śmiało pojeździ z 15 lat.

Może i stara wypowiedź, ale pozwolę sobie ją skomentować - jeśli chodzi o zakup taboru to rok temu zakupiliśmy 30 sztuk "autobusów", które może i 15 lat pojeżdżą, ale prawdopodobnie pójdą zaraz po odkurzaczach, Jeśli chodzi o to, że nie postawiono na używki to powiem jedno - używka pojeździ trzykrotnie krócej od nowego autobusu, ale jest od niego nawet dziesięciokrotnie tańsza. (700 000 PLN - nowy, 70 000 PLN używany). Co więcej zakup powiedzmy Mercedesów 405N byłby o tyle korzystny, że zajezdnia Kraszewskiego jest doskonale przystosowana do obsługi tych wozów. Mitem jest, że nie można trafić 3-drzwiowego wozu - w końcu 2 takie jeżdżą u darmobusiarzy. Niby tylko 2, ale jeśli nawet kupić jeden autobus miesięcznie to w rok zebrałoby się takich 12. Gorzej niestety jest z przegubami (ze świecą szukać 4-drzwiowego przeguba), co nie zmienia faktu, że kupując, powiedzmy 10 405GN-ek (w świetnym stanie) możemy mieć je na rezerwy (widać co się dzieje na mieście) albo wysłać na mniej obciążone linie

Jest także możliwość dostania czegoś nowszego, np. Citar, ale mimo wszystko lepiej inwestować w sprawdzoną i dobrą konstrukcję ;)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

1. MZA Warszawa nie kupuje używek, choć ma jeszcze 500 (! ale jazda:) ) Ikarusów
2. ZKM Gdańsk kupiło w zeszłym roku kilka używanych 405GN bodaj z Berlina.
3. MPK Kraków opiera swój tabor na Jelczach.

To tak żebyśmy mieli porównanie z innymi wielkimi zakładami.
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: przemotz280 »

Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Katastrofa... Czemu te obwódki świateł nie są czarne...? To wygląda okropnie Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Mi to się kojarzy z Solarisem III.

A bez tego czarnego wcale nie wygląda tak okropnie - w końcu do malowania gniotów już się przyzwyczailiśmy i nie razi nas brzydota conecto. IMHO są bardzo ładne Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

OK, Connecto czy Gnioty może dla niektórych za piękne nie są, ale przynajmniej są dobrze pomalowane a ten przód bez czarnego pogarsza całkiem ładny wygląd nowych Volv.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Informacja nieoficjalna i niesprawdzona: słyszałem od kolegi, że jeden z członków KMST przyuważył Volvo 7700 na Pabianickiej.Trzeba to sprawdzić, jutro postaram się podjechać na limankę. Obrazek
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

3702

Post autor: Święty »

Na Limanowskiego stoi już nowe Volvo. Pierwszy dotarł 3702 - na 99% jest gotowy do wyjazdu (ma naklejki - bezpieczeństwo zapewnia Skorpion Security Obrazek). W najbliższych dniach powinny przyjechać jeszcze pozostałe 4 (3701,3703,3704,3705). Jednak kiedy wyjadą na linie nie wiadomo.
Przeguby przyjadą później.

W zasadzie to samo co testowiec, który wcześniej jeździł i w zasadzie dla pasażera praktycznie to samo co starsze 7000.
- Przesuwane okna oraz duuużo bardziej wydajne wyciągi dachowe niż w starszych Volvo więc latem nie powinno być problemów.
- Część siedzeń ma rozkładane podłokietniki na siedzeniach bliżej środka (jak w turystycznym Obrazek, brakuje jeszcze firanek) - pewnie długo nie pojeździ z tymi podłokietnikami.
- Przednia szyba razem z szybą przedniego wyświetlacza stanowi całość.

- Totalnie spieprzone przyciski otwierania drzwi. Tam gdzie normalnie w starych Volvo mamy przyciski otwierania drzwi, tutaj na mniejszej wysokości mamy przyciski alarm i stop, których jest jeszcze więcej (prawie na każdym słupku). Same przyciski otwierania drzwi z zewnątrz są na drzwiach przy ich zewnętrznych krawędziach. Jednym słowem porażka. Ludzie będą cały czas wciskać Alarm.
Ponoć Volvo nie chciało tego zmienić i zasłania się przepisami unijnymi - Kolejny przykład że największym zagrożeniem w Unii jest unijna biurokracja i ich bzdurne nieżyciowe przepisy.
Lusterka dla kierowcy na niskiej wysokości - jak nie zamontuje się wyżej to będą przytrzaśnięcia bo jak ktoś z prozdu stanie to zasłoni.

Z technicznych rzeczy:
Z tyłu nad silnikiem na dachu charakterystyczny garb na którym mieści się chłodnica i zbornik płynu chłodzącego. Nie najlepsze rozwiązanie do codziennej eksploatacji, w przypadku jakieś awarii czy napraw, z drugiej lepsze chłodzenie i mniejsza awaryjnosć.
Nowy silnik o większej pojemności. Przyda się zwłaszcza do przegubów bo w 7000A, bo chociaż na papierze silnika ma tam wszystko to w rzeczywistości te 7,3 litra było za mało i te wozy mają poważne problemy z rozpędzaniem sie.
Hamulcowe tarczowe na wszystkich osiach (w starych Volvo tylko przód)
- Kabina kierowcy bardziej oddzielona od pasażerów w porównaniu ze starszymi (większa szyba z okienkiem na bilety)
Kokpit kierowcy z przyciskami na platformach przysuniętych bliżej kierowcy, pomiędzy wskaźnikami większy wyświetlacz LCD.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Miałem dzisiaj od rana jakieś przeczucie!

Dajcie jutro znać na jakiej linii będzie (+godzina, miejsce, kierunek).
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Re: 3702

Post autor: mamadoo »

Święty pisze:Jednym słowem porażka. Ludzie będą cały czas wciskać Alarm.
Ponoć Volvo nie chciało tego zmienić i zasłania się przepisami unijnymi - Kolejny przykład że największym zagrożeniem w Unii jest unijna biurokracja i ich bzdurne nieżyciowe przepisy.
Tak, tak ta niedobra unia (aż chciałoby się napisać żydomasońska) nakazała bezsensownie umieszczać jakieś guziczki w autobusach w biednej uciemiężonej Polsce. Teraz życie Polaków jeżdżących autobusami zmieni się w prawdziwy koszmar. Masz może jakieś źródło tych rewelacji? Czy własne "widzimisie"?
Przypomina mi się nagonka na tę unię która jakoby kazała umieszczać w warszawskich eskaemkach wyżej sprzęgi niż dotychczas. Potem sie okazało, że "ta unijna bzdura" jest wynikiem porozumień UIC. Ale warto dokopać unii? Prawda?
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

Zła Unia i guziczki w autobusach

Post autor: Święty »

Możesz teraz wyszydzać, ale jak nowe wyjadą na linie i zobaczyć te cyrki które bedą się dziać z przyciskaniem guzików to inaczej na to spojrzysz
ODPOWIEDZ