19 Volvo 7700 w najbliższym czasie

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Re: Zła Unia i guziczki w autobusach

Post autor: mamadoo »

Święty pisze:Możesz teraz wyszydzać, ale jak nowe wyjadą na linie i zobaczyć te cyrki które bedą się dziać z przyciskaniem guzików to inaczej na to spojrzysz
I wszystkiemu winna unia?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Dzisiaj rano nowe Volvo jechało przez Sieradz. Na żywo jest nawet całkiem ładne.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

A jakie mają obwódki świateł przednich - czerwone czy czarne?
Przepraszam za niecierpliwość, ale Limanka to nie moje rejony i nawet jak zaczną jeździć to ich szybko nie zobaczę Obrazek (chyba, że na '50', może nastąpią jakieś zmiany w obsadach)
citaro
Czasem wpada
Posty: 54
Rejestracja: wt 21:18, 14 lis 2006

Post autor: citaro »

Czy na limance nie stoi nowe volvo?? Bo jadąc wczoraj 2 wydawało mi sie że stoi nowe volo w miejscu gdzie stal ten ktory byl na testach
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Stoi, stoi, tuż przy bramie wyjazdowej (po lewej stronie).Na razie tylko jedna solówka ale dzisiaj powinno się coś nowego pojawić.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Na godzine 12.30 6.04.2007 stoi na zajezdni 5 szt Volvo 7700 krótkich. Wkrótce fotka na galerii będzie tyle że bez jednej szt bo poszła na warsztat po naklejki Obrazek
eclipse
Czasem wpada
Posty: 98
Rejestracja: pt 19:20, 06 kwie 2007

Post autor: eclipse »

jedno widzialem juz dzisiaj na linii 83
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Mam pytanie - jakie on ma wyświetlacze, R&G czy od Emtala? Jak te pierwsze to jaki sterownik SRG3000 (ten co we wszytskich) czy SRG3100(taki z dużym wyświetlaczem)?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Info od dyspozytora jest takie, że dziś 7700 nie ma na linii, może będzie w pn, napewno we wtorek. Może się tak zdarzyć, że je wypuszczą na jedno kółko jak wczoraj, ale to tylko moje domysły.
zbieracz_tablic
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob 23:23, 07 kwie 2007

Volvo 7700

Post autor: zbieracz_tablic »

Rany ! Wszyscy to wiemy że będzie 5 krótkich i 14 przegubowych.... Obrazek
Także....
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Człowieku,po emotce i wypowiedzi przypuszczam, że się najarałeś...
W takim stanie to ty na forum się nie udzielaj.Co ten twój post wnosi i jak się ma do tematu... ? Obrazek Przemyśl to o czym masz zamiar napisać Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

S(zcz)awik właśnie się jako ostatni w mieście dowiedział ile będzie Volvo (można sprawdzić w galerii w komentarzach), a już innych poucza. Żałosne.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Sprawdziły się obawy Świętego i ludzie wciskają nie ten przycisk do otwierania drzwi. Wydaje mi się, że dodatkowo przycisk STOP działa już tak, jak w niektórych Conecto, czyli też służy do otwierania drzwi, ale głowy nie dam. Wcisnięcie natomiast przycisku ALARM powoduje taki jakby krótki pisk. Najbardziej mnie denerwowały te "silniejsze" mohery, które gdy drzwi im się nie otworzyły po nacisinięciu przycisku ALARM to mocno kilkukrotnie jeszcze "uderzały" w ten przycisk. Były też takie, które wciskały wszystkie trzy.

Autobus ma cichy silnik, ale trochę twarde siedzenia.

Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Zastanawia mnie co się stanie, jak się bedzie chciało nacisnąć ten przycisk na drzwiach w momencie, gdy się one zaczną otwierać... złamie palec? a przynajmniej niektórym paniom paznokieć? Było dobrze to ktoś musiał przekombinować.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

One się otwierają do środka ??
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tak.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

jak w niektórych Conecto, czyli też służy do otwierania drzwi

Jechałem chyba wszystkimi i wszędzie kierowca otwierał sam. Raz zdarzyło mi się, że odmówił ludziom otwarcia drzwi, gdy nie wcisnęli ;)

Mam nadzieję, że chociaż przeguby będą pojawiać się często na 65 - będzie można zaobserwować jak kierowcy poradzą sobie z tymi przyciskami od alarmu. Obstawiam 3 sposoby:
1) Jednogroszówka na przycisk wyłączający alarm (w starszych to ten zielony po prawej)
2)Zalepienie przycisku gustowną czarną taśmą
3)Małe zmiany w okablowaniu w wariantach
a)Odłączenie przycisku w ogóle
b)Podłączenie go pod przycisk CG
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Oj, chyba trzeba będzie je zamontować w innym miejscu. Tak mi się przypomniało: mało kto w Łodzi wie, gdzie Ikarusy mają CG. W Gdańsku wiedzą i używają. A u nas tylko takie głupawe wciskanie wszystkiego co przypomina guzik. Ech ta Unia - biurokracja zastępuje myślenie.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Przestancie chrzanic nt. UE, to nie zadna dyrektywa UE wprowadzila takie glupie rozmieszczenie przyciskow w nowych Volvo, tylko glupota zakladow we Wrocku.

A tysiace idiotycznych przepisow to masz w polskim prawie, w europejskim naprawde jest malo przypadkow dziwnych przepisow.

Aleksej
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

W starszych Volvach jest wysoko przycisk ALARM i mało kto go wciska. Było dobrze, to musieli przekombinować.
Raz mój kolega, który jest prawie o głowę ode mnie wyższy nacisnął ALARM, bo dla niego to "normalna" wysokość była, a że staliśmy przy pierwszych drzwiach to kierowca zwrócił mu uwagę, że źle robi. Więcej przypadków nie spotkałem...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ