Kolejne Ikarusy po remoncie już są!

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

A czy my je blotem obrzucamy, stwierdzam fakty, ich plus to niskopodlogowsc, minus to eksploatacja, no tak ale patrzac na Iakrusa i jelcza o podobnym przebiegu przez NG watpie by Jelcz lepiej wygladal, niema co ukrywac ze Jelcze z poczatku ich produkcji byly .............
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ja dzisiaj miałem okazję jechać 3480. Wszystko bardzo ładnie niczym nówka. Chociaż jeden Ikarus, któremu z harmonijki nie kapie Obrazek Tylko kierowaca jakiś taki gapowaty - nie zatrzymał się na przystanku przy C.O.R. Nie to że zapomniał, ale nie wiedział. Ludzie mu musieli palcami pokazywać, bo nie wierzył. W końcu uwierzył i wysadził ich jak stał na czerwonym świetle przy Lodowej. Obrazek

Z jednej strony szkoda, że ten remont zrobili teraz, bo już prawie cały brudny jest (a propos obrzucania błotem Obrazek)
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

SZAUTER pisze:No cóz. Śmiesz zaprzeczyć że 20 czy 25 letni Ikar to nie jest cud techniki :twisted:

Ja na przykład jestem oczarowany Warszawą i nie wiem czemu nie jeżdżą jako taksówki :lol:
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

2491 wrócił z Solca, co ciekawe z powrotem na Nowe Sady.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

To wspaniała wiadomość Obrazek Masz foty? Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Niestety nie, spóźniony już byłem, a i w taką pogodę nie bardzo wyciągać aparat Obrazek
W każdym razie dziś na 57, niestety brygady nie odnotowałem.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

A nie poszly kolejne czasem ? bo dzisiaj zadziwiajaco duzo harmonijek widzialem w centrum, a to ostatnio rzadko mi sie zdarza, przypadek czy wyslanie kolejnych na remont?
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: przemotz280 »

morton pisze:ZTCW to wyprodukowano w 1993 ale z powodu pewnych klopotow zaczeto eksloatacje dopiero w 1994.
Nie wiem, czy były jakieś problemy w eksploatacji, ale wiem na pewno, że wyprodukowano je w 1993r. na Węgrzech i w częściach dostarczono do Łodzi, gdzie w 1994r. je zmontowano (na Helenówku) i wpisano na stan inwentarzowy.

Żeby nie było niejasności - w częściach - nie oznacza, że każda śrubka przyjechała osobno. Człony były porozdzielane i nie miały kół. Zdaje się, że mostów również, ale tego na pewno nie wiem. Zdjęcia nie oddają zbyt dobrze tego, ale podejrzewam brak mostów i siedzeń.

// po rozmowie z autorem zdjęć -> rozdzielone człony, brak mostów i zawieszenia, brak silników i skrzyń. Wnętrza kompletne

Owe zdjęcia już wkrótce na BUSLODZu w dziale CIEKAWOSTKI.

Wóz 3499 (obecny 2487) pojawił się w ruchu najwcześniej ze wszystkich (charakteryzował się inną naklejką VOITH na przodzie).
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Wczoraj na 96 widziałem kolejnego Ikarusa po remoncie o numerze taborowym 3495.
kierowca

Post autor: kierowca »

Ciekawe - 3495 - nie było wcześniej takiego wozu na Limanowskiego na stanie.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie pierwszy raz wyjeżdża do remontu 2xxx a wraca już 3xxx Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Do tej pory zdarzyło sie to tylko 3480 (ex.2480) Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Bezpośrednio po remoncie - tak.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Bros pisze:Wczoraj na 96 widziałem kolejnego Ikarusa po remoncie o numerze taborowym 3495.

Potwierdzam, dzis 3495 na 85 ;)
kosin

Post autor: kosin »

Te ikarusy sa odnawiane w sposob bardzo prowizoryczny i tandetny. Już w niektorych 32XX(90-96) złazi farba z barierek, silniki nie są wyciszone(a powinny bo można ogluchnać), skrzynie biegów wydają dziwne odglosy(jak przed remontem) i strasznie szarpie przy zmianie biegow. Z drzwi rownież już odchodzi farba i zaczyna je brać rdza. Przeguby strasznie skrzypią. Moim zdaniem mimo wszystko najpierw powinni się wzićć za generalny remont jelczy niskopodłogowych, tylko prawdziwy remont a nie powierzchowną prowizorkę.
kierowcy

Post autor: kierowcy »

Na remonty w Solcu są duże narzekania i nie raz wracały do poprawki.
To że odchodzi farba to pryszcz. Imo właśnie remont wizualny został z reguły zrobiony najlepiej a to co pod spodem gorzej.
No ale nikt taniej nie wyremontuje. No cóż jaka cena taka jakość.
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

czy ktoś mógłby mi rozszyfrować skrót NG? Obrazek Obrazek
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Doslownie czy w przenosni ?Obrazek Naprawa generalna ogolnie mowiac
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Dzięki Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Zwróćcie uwagę na to, że po NG autobusy wracają tak, jakby wyszły z fabryki, nie stosuje się żadnych przeróbek. Co zresztą jest sympatyczne, bo uwielbiam np. te chromowane obwódki reflektorów. Silnik ryczy, bo ryczał fabrycznie, nie zaprojektowano specjalnie nowego wygłuszenia. Skrzynia: nie wiem, czy nowa czy po regeneracji, ale musi zostać dotarta. Chyba że nic z nią nie robili - wtedy powinni reklamować. Nie wiem czemu przegub piszczy, jeśli to guma, to nie ma problemu, tak to już z gumą jest. Gorzej jeśli to mechanizm. Lakier odłazi - no to zonk. Ogólne stwierdzenie, że remont jest robiony tandetnie mi się nie podoba. Jestem np. porażony (pozytywnie) obiciem ścian wewnątrz.

aha, z tego co wiem NG to naprawa główna czyli totalny demontaż pojazdyu do gołej ramy. RG to generalny remont, ale nie wiem co dokładniei czy czymś się różni od remontu kapitalnego RK. Zdaje się że RG to może mieć budynek:)
ODPOWIEDZ