M120 powraca?

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

no tak ale samo szkolenie nie uprawnia do jezdzenia autobusem, do tego uprawnia zdanie egzaminu panstwowego, i kategoria D nie uprawnia jedynie do jazdy miejskim automatem, ale tez kazdym innym pojazdem sluzacym do przewozu wiecej niz 9 osob, dlatego tez chyba niema w Polsce WORDa ktory by egzaminowal na automatach, i dawal uprawnienia osobie nie sprawdzajac czy umie plynnie jezdzic, bo zmiana biegow i obsluga sprzegla to jeden z podstawowych czynnikow do nauki, tak by ludzie po autobusie nie latali, poza tym nauczyc normalnego kierowce jazdy automatem to zaden wyczyn, ale nauczyc kierowce ktory jezdzil jedynie automatem jazdy lewarem to juz problem i to duzy.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

To teraz coś z zupełnie innej beczki: wielu świeżo upieczonych kierowców kat.B umie jeździć tylko... Oplem Corsą! Jak się ktoś nauczy jeździć H9 (bo wciąż sporo ich mają autoszkoły) to z pewnością kilka godzin w 120M przed podjęciem pracy w MPK mu się przyda.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Nie porownywalbym nauki jazdy corsa do nauki jazdy h9, jak ktos nauczy sie jezdzic plynnie H9 i nabierze w niej pewnosci siebie to pojedzie kazdym innym autobusem, bez wzgledu jaki by nie byl, dlatego tez H9 nie szybko znikna z nauk jazdy i egzaminow, a mysle ze kursy na 120M moglo by MPK organizowac ale juz dla przyjetych kierowcow by sie zaklimatyzowali w automacie
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

JAROMIR_9700 pisze:Nie porownywalbym nauki jazdy corsa do nauki jazdy h9, jak ktos nauczy sie jezdzic plynnie H9 i nabierze w niej pewnosci siebie to pojedzie kazdym innym autobusem, bez wzgledu jaki by nie byl,


Dawno nie słyszałem większej bzdury. Automatem z marszu nie ruszy - to raz. Po drugie - H9 jest krótsza od współczesnego taboru miejskiego (cały czas mówimy o taborze jednoczłonowym, a nie przegubach). Metr czy dwa więcej na tylnym zwisie lub w rozstawie osi i drobna różnica w zachowaniu pojazdu na ciasnych skrzyżowaniach w centrum mogą skutecznie zepsuć tą "pewność siebie w każdym autobusie", po tym jak zahaczy samochody na sąsiednim pasie, albo przejedzie komus po nogach. :>

Przed podjęciem się w pełni samodzielnego prowadzenia takiego autobusu nowy kierowca powinien przejść przeszkolenie pod okiem bardziej doświadczonego kolegi. Puszczanie go z marszu na linię z pasażerami pojazdem, który do tej pory oglądał z punktu widzenia podróżnego, raczej nie poprawi komfortu psychicznego prowadzącego.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

To ja wiekszej bzdury nie slyszalem, to nie jest jedynie moja opinia, to jest opinia wiekszosci kierowcow ktorzy cale zycie spedzili za kolkiem; niewiem jak jest w Lodzi ale np w Wawie przez pierwszy tydzien jezdzi sie z aniolem strozem, jelsi mowisz ze jazda automatem jest trudnijesza od jazdy lewarem no to coz niemamy o czym dyskutowac. Poza tym jak ktos nauczyl sie jezdzic tylko okreslona dlugoscia autobusu to wybacz, ale powinien zmienic zawod. Nie rozumiem roznicy jaka jest gdy autobus metr lub dwa dluzszy ??? Dla mnie problemy moga sie pojawiac ale na przegubach. H9 jest wyjatkowa pod wzgledem prowadzenia, pod wzgledem trudnosci jej opanowania, jesli uwazasz ze automatem po miescie trudniej jechac niz H9 w korkach no to coz. Zycze aby Cie wozili kierowcy umiejacy tylko automatem jezdzic i to o okreslonej dlugosci. Jak sie decyduje jezdzic autobusem zdaje prawo jazdy zatrudnia sie jako kierowca to niema miejsca na brak pewnosci siebie!!! Bo wozenie pasazerow bez braku pewnosci siebie odrazu skonczy sie tragedia.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Czy na autobusy też wymagane jest coś takiego jak świadectwo kwalifikacji, potrzebne do zawodowego prowadzenia ciężarówek?
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Obecnie wymagane sa badania tzw "psychotechnika" i kurs doszkalajacy, na podstawie ktorych pracodawca wydaje smieszne zaswiadczenie ze kierowca zdolny wladny i takie tam Obrazek do prowadzenia autobusu, badania i kurs robi sie co 5 lat, czyli wlasciwie zmiana nazwy dla swiadectwa kwalifikacji i to ze wydaje je pracodawca, ale moze lepiej zrobic osobny temat o uprawnieniach, bo dostaniemy ochrzan od moderatorow za off topa.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

120MM dziś zauważony na '52'.
Nigdy nie przepadałem za tym typem, ale teraz gęba mi się uśmiechnęła.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Widzialem zdjeice w galerii, ale watpie by to bylo dzisiejsze zdjecie, jak juz skreslili z listy uzytkowej, to i ubezpieczenia nie placili, i dlugo nie uzywali, nie palili a znajac ich stan zanim by odpalil, zwlaszcza ze dzisiaj z taborem nie bylo problemu bo na dabrowskiego stalo B10L na rezerwie wiec mozna bylo je wyslac, dla mnie na 90% to nie dzisiejsze, no ale moze sie myle
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

Tak napewno, specjalnie ktoś wrzucał fote żeby Cię okłamać . Boże co ty niewierny ?

Ja sam widziałem JELCZA 120MM na linii 76 wczoraj
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

A Ty co pan i wladca?? forum jest od tego by swoje zdanie wyrazac, narazie widzialem tylko jedna fotke, ktora o niczym nie mowi, jak wiecej osob potwierdzi to sie zgodze, jak dla mnie maloprawdopodobne poprostu
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Cała czwórka wrociła na linie.
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

JAROMIR_9700 pisze:A Ty co pan i wladca?? forum jest od tego by swoje zdanie wyrazac, narazie widzialem tylko jedna fotke, ktora o niczym nie mowi, jak wiecej osob potwierdzi to sie zgodze, jak dla mnie maloprawdopodobne poprostu

no i co chcesz powiedzieć że luki robi sobie prima-aprilis po sylwku , fajnie masz jak jedna fotka dla Ciebie o niczym nie mówi . a co do twojego toku myślenia że nie po to wycofywali żeby teraz przywracać to się mylisz , bo wtedy wycofali aby sie pochwalić że już nie krótkich autobusów wysokopodłogowych w MPK, a teraz po cichu je przywrócili do czasu dostawy nowych autobusów .


pozdrawiam
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

morton pisze:Cała czwórka wrociła na linie.

Jak narazie są przyszykowane wszystkie 4 sztuki ale wyjeżdżac wyjeżdża tylko 1 jak narazie:) Dziś ten sfocony był na szczycie popołudniowym na 52/10 :)
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Moze nie precyzjnie sie wyrazilem. Cała czwórka wróciła do grona liniowych i moze wyjechać na linie Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

polska pisze:no i co chcesz powiedzieć że luki robi sobie prima-aprilis po sylwku

No, cały ten luki to jakiś mało wiarygodny jest ;)

(BP, NMSP)
luki
Czasem wpada
Posty: 79
Rejestracja: sob 00:43, 01 kwie 2006
Lokalizacja: Łódź

@JAROMIR_9700

Post autor: luki »

no i co chcesz powiedzieć że luki robi sobie prima-aprilis po sylwku , fajnie masz jak jedna fotka dla Ciebie o niczym nie mówi . a co do twojego toku myślenia że nie po to wycofywali żeby teraz przywracać to się mylisz , bo wtedy wycofali aby sie pochwalić że już nie krótkich autobusów wysokopodłogowych w MPK, a teraz po cichu je przywrócili do czasu dostawy nowych autobusów .

Przede wszystkim - daruj sobie te osobiste dygresje. A jeśli jesteś już takim niedowiarkiem i cała sytuacja nie mieści się w granicach Twojej wyobraźni, proponuję przyjrzeć się zdjęciu. Obok stoi Conecto #2675, a te były wpisywane na stan od września (ten akurat wóz jeszcze później, bo 11 października), a 120MM skreślono w lipcu (w sierpniu stały już na Telefonicznej).
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Kolega Polska hamuj troche, tak zwracac to sie mozesz......... , ja poprostu wyrazilem swoja opinie, od tego jest forum, jak chcesz sie denerwowac to lykaj nerwosol zanim wchodzisz na forum. Po poscie jednej osoby i jednym zdjeciu ciezko wywnioskowac i ocenic, kazdy moze wszystko napisac. Jak widac wrocily, ja nie stwierdzalem ze napewno nie wrocily, poprostu mowilem ze bylo by to nielogiczne
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jaromir, proszę także Ciebie abyś zastosował się do swoich powyższych rad. I proszę zostawić już osobiste wycieczki, a wrócić do tematu.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Widac efekty sprzedaży solarów i manów-w koncu kupili Citaro i O345 i do tego reaktywowowali 120-czyli 6 autobusów zamiast 10 Obrazek
ODPOWIEDZ