Złodzieje ukradli monitoring z 11 autobusów MPK

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Złodzieje ukradli monitoring z 11 autobusów MPK

Post autor: SZAUTER »

Aż 11 autobusów volvo, wyposażonych w monitoring, okradziono na terenie zajezdni MPK przy ul. Limanowskiego. Sprawcy zabrali kamery, dyski rejestrujące oraz monitor, na którym były wyświetlane reklamy. Straty są wstępnie szacowane na 10 tys. zł. Do kradzieży miało dojść w okresie 9 - 21 stycznia. Przestępcy wykonali swoją "pracę", mimo że zajezdni pilnuje firma ochroniarska.
- Okradziono autobusy stojące na placu postojowym - mówi Marcin Małek z biura prasowego MPK w Łodzi. - Urządzenia należały do firmy z Kalisza, która udostępniła je nieodpłatnie w zamian za reklamę w naszych pojazdach. Zajezdni pilnują pracownicy wynajętej firmy ochroniarskiej. Dotychczas nie mieliśmy na naszym terenie takich zdarzeń.

Jak twierdzi rzecznik, podczas kradzieży autobusy nie zostały uszkodzone i normalnie wożą pasażerów. - W zajezdni jest 56 autobusów wyposażonych w monitoring, wszystkie to volvo - mówi. - W przegubowcach są zamontowane po cztery kamery, a w krótkich autobusach po trzy. Okradzione pojazdy stanowią 1/5 naszego taboru - dodaje.

Policjanci prowadzący dochodzenie w tej sprawie nie chcą się na razie wypowiadać.

Nie wiadomo, czy skradziony sprzęt był ubezpieczony. Nieoficjalnie mówi się, że firma z Kalisza ma zamontować nowe urządzenia. Próbowaliśmy to wczoraj potwierdzić, ale prezes był nieobecny.

Kamery zainstalowane w autobusach rozpoczęły pracę w lipcu ubiegłego roku. Dzięki nim wykryto wielu sprawców przestępstw dokonywanych w pojazdach.
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

ROTFL. Obrazek

Skradziono coś, co miało zabezpieczać przed różnymi podobnymi wybrykami podczas codziennej eksploatacji. Ironia losu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ciekawe czy coś zarejestrował Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Śmiać się, czy płakać?
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

mch pisze:ROTFL. :D

Skradziono coś, co miało zabezpieczać przed różnymi podobnymi wybrykami podczas codziennej eksploatacji. Ironia losu.

Też mnie to rozwaliło... coś takiego jest możliwe chyba tylko w Polsce :P
BTW: Czy firma ochroniarska "strzegąca" zajezdni na Limanowskiego to też Skorpion?
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Też mnie to rozwaliło... coś takiego jest możliwe chyba tylko w Polsce

Ech, takie cos to pikus w porownaniu z przekretami jakie zdarzaja sie za granica. W Chicago skradzono kiedyc 300 twardych dyskow do zapisu zapowiedzi glosowych w wagonach ELki., wszystkie zostaly wymontowane z wagonow, nikt tego nie zauwazyl az jakis dziennikarz zaczol sie pytac dlaczego zapowiadanie glosowe nie dziala :) Wiec to pikus.

Cos mnie sie wydaje ze jeden z pracownikow NovaMedia chcial sobie dorobic na lewo, wiec czesc sprzetu wymontowal, pewnie przy wspopracy kogos z MPK lub ochrony, tak czy inaczej jak policja troszke popracuje to mysle ze bez problemu ich zlapie, wkoncu tego typu urzadzenia nie sa powszechnie uzywane.

Aleksej
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Powiem, że jeak tylko przeczytałem tytuł, to zacząłem się śmiać...
Aż ciśnie się na usta powiedzenie "Co za czasy..."
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
kosin

Post autor: kosin »

Powinni montować (w miarę możliwości) monitoring w innych autobusach, szczególnie w nowych mercedesach, bo już widać w nich ślady wandalizmu. Tylko aby im tego nie ukradli. Poza tym w volvo z kamerami powinni usónąć ślady dewastacji(porysowane szyby itp.) to łatwiej byloby sprawdzać czy nie powstały nowe zniszczenia.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Te monitorki to jakieś awaryjne. Często albo są artefakty, albo wogóle nie działają (ew. migają).
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Czy ja wiem, ja akurat trafiam zawsze na sprawne i wlaczone:)
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Ja za to zauważyłem, że jak juz się trafi włączony to czas ma ustawiony Londyński Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ja ostatnio jechałem chyba tym w którym ukradli bo jak przyglądałem sie kopółką od kamerek to troszke pusto tam było Obrazek Ale monitor w środku był tylko kamer brak Obrazek Ale wyłączone wszystko było. Tylko nie pamiętam wozu w którym to było Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Teraz plombują obudowy od kamer - dobry znak i jeśli jeszcze raz się coś takiego zdarzy będzie to oznaczało, że zakosił sprzęt ktoś z NM.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

A cp plomba ma do ludzi z NM? Przecież jak bym chciał to i jak bym mógł zerwać ja i co? To oznacza że jestem z NM? To jest tylko zabezpieczenie żeby było wiadomo czy ktos nie grzebał przy monitoringu.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

To tak samo jak plomby na wodomierzach/gazomierzach/licznikach - zerwać może każdy, kto przechodzi. Obciążony za to bedzie i tak właściciel...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

Ostatnio jechałem volvo 7000A 3150 i w miejscu kamer sterczaly kable.
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Czy ktoś ma informacje jak zakończyła się sprawa skradzionych kamer (czy też całych zestawów monitoringu), postawiono jakimś osobom zarzuty?
Jak wygląda obecnie współpraca z firmą NovaMedia? Reklamy na ekranach nadal są wyświetlane, miało to być realizowane w zamian za montaż i obsługę monitoringu w w/w wozach. Czy w związku z kradzieżą NM płaci MPK za możliwość wyświetlania reklam?

Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ