[GW] Niebiańskie graffiti na podmiejskim tramwaju

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
esperal
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: pt 16:27, 16 lut 2007
Lokalizacja: Konstantynów

[GW] Niebiańskie graffiti na podmiejskim tramwaju

Post autor: esperal »

[GW]
Po malowaniu autobusów i łódzkich kamienic przyszedł czas na pojazdy szynowe. Lokalni twórcy graffiti odmienią wygląd pojazdów linii 43 i 43 bis.

W zajezdni na Brusie przy ul. Konstantynowskiej grafficiarze - Raku i Bary - tworzą swoje nowe dzieło. Jeden z podmiejskich tramwajów zyskuje iście niebiański wygląd. - Pojawią się na nim anioły i antyczna grecka architektura - opowiada Raku. - Namalujemy też wielkie skrzydła, które będą sprawiały wrażenie, że unoszą tramwaj.

Niebiański pojazd będzie jednym z dwunastu, które zmienią wygląd. Każdy będzie utrzymany w innym klimacie. - Drugi z tramwajów będzie morski, a trzeci abstrakcyjny - zapowiada Raku. - Wygląd pozostałych niech będzie niespodzianką.

Oficjalna prezentacja 12 przemalowanych pojazdów - za około dwa tygodnie. Będzie można je oglądać również na szynach na linii 43 i 43 bis. Tramwaje te kursują ulicami Konstantynowską, Legionów, Pomorską do krańcówki na Stokach.

Grafficiarze pracują już od kilku tygodni. Podczas brzydkiej pogody malowali w hangarze. - To sprawiało nam problem, ponieważ nie mogliśmy zobaczyć tramwaju z dystansu - opowiada Raku.

Raku i Bary są twórcami m.in. Podwórkowej Galerii Graffiti przy ul Piotrkowskiej 48. Tam na ścianach kamienic stworzyli obrazy kanonów kobiecej urody - współczesnego i antycznego. Bary jest również współautorem gigantycznej łódki na kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 152.

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4018436.html
____________________________________________________________

Jak dla mnie bardzo fajny pomysł, zwłaszcza ze jestem fanem graffiti. To Nie będą jakieś tagi jak na autobusach tylko wielkie obrazy. Może będzie wreszcie bardziej kolorowo na tych szarych ulicach
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

I to na GT6! Obrazek
I jeszcze na wszystkich dwunastu pozostałych!!
Grrrrh! Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No to chyba SZAUTEROWI przejdzie pomysł na wynajem od TP...
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Również o tym pomyślałem Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

heh a to nie jest 42? bo 47 to widziałem ostatnio dużo później niż 2 tygodnie temu, przynajmniej takie mam wrażenie.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

prof_klos pisze:I to na GT6! Obrazek
I jeszcze na wszystkich dwunastu pozostałych!!
Grrrrh! :(

A To TP ma 13 wagonów Gt6 ?? WOW


A na serio - niech TP przemianuje jeden z wagonów na #666 pomoluja na piekło, nazwiemy Teufel i bedziem wypozyczć??
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

Pomysl beznadziejny. Wszystkie tramwaje powinny być w jednakowym, zakladowym malowaniu. Malowanie żołto- czerwone na tej linii było ok.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nienawidzę graffiti na pojazdach.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

No bez przesady, malowanie zakładowe jest po pewnym czasie nudne, choć jest przynajmniej porządek. Dużo bardziej nie lubię reklam.

Ale parówki TP miały takie ładne, łódzkie barwy, muszą przemalowywać wszystkie? Swoją drogą szkoda, że #28 z MKT nie jeździ.
GT6 niech sobie malują, i tak mają nieorginalne barwy.
lukas.j
Coś mówi
Posty: 27
Rejestracja: śr 13:28, 21 mar 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lukas.j »

Moim zdanie wcale to nie jest zły pomysł. Zdjęcia pokazujące GT6 w "niebianskim"Obrazek graffiti całkiem przyjemnie sie odbiera. Na cos takiego trzeba mieć pomysł, a tu widać, że jest. Wiążąc to z profesjonalnym wykonaniem myśle, że będzie całkiem ciekawie.

Na pewno jest to bardziej interesujące niż kolejna reklama np. "Electro World" Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

mnie się podoba! Obrazek Jak nie lubię bochomazów na pojazdach, tak te zdjęcia mi się naprawdę podobają.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Całkiem całkiem jest. Pokazywali w ŁWD o 17.45 na TVP3. Super malowanko Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Pomysł dobry biorąc pod uwagę stan techniczny i ogólnie wiek tych pojazdów. Trzeba je jakoś uatrakcyjnić.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Kazik pisze:Pomysł dobry biorąc pod uwagę stan techniczny i ogólnie wiek tych pojazdów. Trzeba je jakoś uatrakcyjnić.

W szczególności biorąc pod uwagę stan techniczny
dużo to zmienia;)

Mimo, iż najbardziej lubię pojazdy w malowaniu zakładowym,
to uważam, iż to co jest na zdjęciu źle się nie prezentuje -
nie jest to jakaś pstrokacizna.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie jest to bohomaz jak na 2494 ale i tak mi sie nie podoba pomysl bazgrania po taborze.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a ja nie mam nic przeciwko. Tak samo jak nie potrzeba mi do szczęścia pomalowania wszystkich domów na żółto-czerwono Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Ten niebiański na zdjęcia prezentuje się nienajgorzej, zobaczymy jak będzie z resztą. Zawsze jakieś urozmaicenie, choć szkoda, że na przegubach, których jest i tak już mało. Jedyny plus, że będzie je łatwiej na mieście złapać.
BTW do moderatorów: Chyba wątek bardziej do taboru niż do regionu.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

morton pisze:Nie jest to bohomaz jak na 2494 ale i tak mi sie nie podoba pomysl bazgrania po taborze.
j.w. :)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

SzK pisze:
Kazik pisze:Pomysł dobry biorąc pod uwagę stan techniczny i ogólnie wiek tych pojazdów. Trzeba je jakoś uatrakcyjnić.

W szczególności biorąc pod uwagę stan techniczny
dużo to zmienia;)

Graffiti odwraca uwagę przechodniów od tego, że jest to złom (zwłaszcza 803N). Ale jak się wsiądzie i kawałek pojedzie to czar pryśnie:(
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4926393.html pisze:Tramwaj jak pawie pióra

Po tramwaju niebiańskim przyszedł czas na upiększenie kolejnego, kursującego na podmiejskiej linii. Tym razem po szynach pomkną wagony z graffiti inspirowanym kolorami pawich piór: niebieskim, intensywnie zielonym, żółtym i fioletowym.


Artyści graffiti - Raku i Bary - na tramwaju umieścili m.in. rysunki dwóch postaci kobiecych. Jedna to wyjątkowa anielica ze skrzydłami z pawich piór. Poza kobietami na szynowym pojeździe pojawiła się również architektura.

Raku i Bary tworzą swoje dzieło od półtora miesiąca w zajezdni na Helenówku. Za kilka dni tramwaj będzie gotowy. Poprzedni - niebiański - który kursuje na linii 43 i 43 bis, malowali dwa razy dłużej. Artyści mają już w planach odmienienie kolejnego. Dzięki ich pracy Łódź może się pochwalić najoryginalniejszym i najpiękniejszym taborem w Polsce.
Będzie kolorowo :)
Szkoda że brak jakiejkolwiek fotki to tej notatki.
ODPOWIEDZ