Bilet elektroniczny

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
domino
Gaduła
Posty: 1112
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Bilet elektroniczny

Post autor: domino »

MPK – Łódź wspólnie z firmą Mera Serwis wprowadza bilet elektroniczny, który zapisuje się na karcie płatniczej albo w aplikacji płatniczej w telefonie. Nie ma konieczności pobierania wydruku, bo podczas kontroli wystarczy przyłożyć kartę płatniczą do czytnika kontrolerskiego. Wyświetlają się wówczas na nim zakupione bilety.

Bilety elektroniczne są dostępne w biletomatach od poniedziałku (21.12.20202 r.). Co ważne, tylko w biletomatach mobilnych na kartę, czyli znajdujących się w autobusach i tramwajach. Nie można ich kupić w biletomatach stacjonarnych, ponieważ bilety elektroniczne są ważne już od momentu zakupu.

Do obsługi biletomatu zamiast dłoni można użyć długopisu, rogu telefonu lub innego dostępnego przedmiotu. A jak kupić bilet elektroniczny? Po wybraniu odpowiedniego biletu (np. 20-minutowego – ważnego obecnie 40 minut) naciskamy przycisk „kupuję”, następnie wybieramy opcję „płatność kartą płatniczą” i na ekranie biletomatu pojawia się do wyboru „bilet elektroniczny przypisany do karty płatniczej” albo „bilet papierowy”. Wybieramy pierwszą opcję i przykładamy kartę do czytnika .

Zakupione bilety możemy również sprawdzić w biletomacie. Naciskamy przycisk „sprawdź bilety przypisane do karty płatniczej” , przykładamy kartę do czytnika i na ekranie biletomatu wyświetlają się ważne bilety, jak i bilety, które straciły już ważność. Co ważne, z biletem elektronicznym można się przesiadać. Podczas sprawdzania w biletomacie zakupionego biletu widać ważną datę i godzinę zakupu, stąd wiadomo, przez jaki jeszcze czas bilet jest ważny.

Bilet można też zakupić poprzez telefon z aplikacją płatniczą. Wówczas wybieramy opcję „płacę kartą płatniczą”, następnie „bilet elektroniczny” i przykładamy telefon do czytnika. Zakupiony bilet możemy sprawdzić tak samo, jak przy użyciu karty płatniczej.

https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul ... 020/12/21/
Załączniki
csm_Bilet-Bez-Wydruku-2_93d5fb0732.png
csm_Bilet-Bez-Wydruku-2_93d5fb0732.png (145.91 KiB) Przejrzano 61 razy
csm_Bilet-Bez-Wydruku-3_99a9c84b2a.png
csm_Bilet-Bez-Wydruku-3_99a9c84b2a.png (182.55 KiB) Przejrzano 61 razy
Kpc21
Weteran
Posty: 7048
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Bilet elektroniczny

Post autor: Kpc21 »

Powinni zrobić opcję nabijania kasy na Migawkę i płacenia tym za bilety.

Nie każdy ma, chce i/lub może mieć kartę płatniczą.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ