Nowe bilety u kierowcy/motorniczego

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Nowe bilety u kierowcy/motorniczego

Post autor: Ventlan »

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,5660991,Nowy_bilet___awaryjny.html pisze:Nowy bilet - awaryjny

Dotąd bilety MPK można było kupić u kierowcy autobusu czy tramwaju płacąc 50 groszy więcej niż w kiosku. Jednak wojewoda stwierdziła, że pobieranie opłat jest bezprawne.


Z kolei obniżenie ceny - zdaniem urzędników miejskich - doprowadziłyby do tego, że zbyt wielu pasażerów kupowałoby bilet w pojazdach. To z kolei spowodowałoby opóźnienia. Dlatego urzędnicy przygotowali nową propozycję: u kierowcy będzie można kupić normalny bilet za 3,6 zł, a ulgowy za 1,8 zł. Będzie to bilet jednorazowy, ważny jedynie w autobusie lub tramwaju, w którym go skasowaliśmy. Projekt w tej sprawie trafi teraz pod obrady rady miejskiej.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

No a jak ktoś kupuje bilet i nastepnie przesiada się na inny pojazd???? Ja akurat mam migawkę ale wiele osób kupuje na więcej niż 1 linię
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Wiesz, bilet u motorowego to powinno być coś naprawdę awaryjnego (ja niestety wczoraj musiałem raz na gapę pojechać i czułem się kiepsko Obrazek ), bo widziałem już przypadki, że babuszki potrafiły po 5-6 biletów kupować... I to mimo podniesionej ceny. Zresztą, jak się miało szczęście, to motorniczy miał akurat normalne bilety i sprzedawał po zwykłej cenie - i ludzie go traktowali jak kiosk.

Ps - idealnym rozwiązaniem byłyby automaty - przynajmniej na najbardziej obleganych liniach
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Odp

Post autor: Kazik »

Adam1022 pisze:No a jak ktoś kupuje bilet i nastepnie przesiada się na inny pojazd?
Hmmm... będzie się musiał przesiąść przy kiosku ;) .
Mam wrażenie że obecnie sporo ludzi podarowuje sobie spacer do kiosku przed podróżą i w ten sposób przysparzają kierującym pracy. Będą się musieli na powrót przyzwyczaić, że do podróży trzeba się przygotować (mam tu na myśli również przeczytanie trasy na rozkładzie jazdy!). Ceny biletów nie zmieniają się z dnia na dzień i można mieć zapasik.
Myślę że w całej sprawie chodzi bardziej o rozwiązanie, które nie będzie wzbudzało wątpliwości prawnych, niż o chęć zmiany obecngo rozwiązania.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

No ale z tymi cenami to ostre przegięcie. Dotychczas bilet za 1,50/2,90 był ważny pół godziny z przesiadkami, a teraz o wiele (0,40/0,70) drożej jedziemy tylko jednym pojazdem. Jeśli coś takiego to w cenie biletu 30-minutowego, a nie jeszcze drożej (bo warunki i tak są niekorzystne)
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Chodzi o to, żeby kupno biletu u prowadzącego było ostatecznością. Skoro 50 gr ludzi nie odstraszało, to może 70 gr? Tylko żeby nie okazało się, że ludzie będą jednak woleli jechać na gapę niż tyle zapłacić...
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

To jak wsiądą kanary to zapłacą stówe zamiast 1,80...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

EI pisze:Bilet na raz
dziś

Od 11 grudnia u kierowców MPK będzie znów można kupować bilety. Tego dnia wejdzie bowiem w życie uchwała Rady Miejskiej o sprzedaży biletów jednoprzejazdowych tzn. ważnych jedynie w tym autobusie czy tramwaju, w którym zostały skasowane. Bilety będą kosztować 3,60 zł normalny i 1,80 zł ulgowy.
(msm) - Express Ilustrowany
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

W sumie to kierowca powinien mieć kasownik w kabinie, żeby taki bilet od razu skasować, żeby ludzie nie kupowali na zapas i nie kombinowali z kupowaniem kilku sztuk.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Ale po co komu na zapas bilet, który jest taryfowo niekorzystny w stosunku do kioskowych?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Na długich trasach (np. 69) jest tak samo korzystny jak bilet godzinny (też 3,60) i korzystniejszy niż bilet na pół godziny
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ventlan pisze:Ale po co komu na zapas bilet, który jest taryfowo niekorzystny w stosunku do kioskowych?

Skoro można kupować zapas droższych biletów, to mogą i takie.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Osobiście jestem za tym, żeby takie bilety pojawiły się w normalnej sprzedaży - bo skoro jest to równowartość godzinnego, to zamiast dwóch papierków mogę mieć jeden (tylko bez przesiadek).
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Paskudny wzór Obrazek Ale przynajmniej się odróżnia od reszty.
ODPOWIEDZ