Elektroniczna migawka

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
MKM2010
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 17:26, 11 lut 2010
Lokalizacja: PKP Łódź-Niciarniana

Post autor: MKM2010 »

Nie wszyscy kontorlerzy mają czytniki. Obrazek Dzisiaj byłem sprawdzany w "3" i kontrolerka nie miała, wystarczyło okazanie karty Obrazek
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Mają tylko 100 sztuk, czyli 50 par kanarów.
BarthezzLodz
Czasem wpada
Posty: 83
Rejestracja: sob 18:18, 12 lip 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BarthezzLodz »

Również ostatnio miałem kontrolę w 46 - także nie mieli czytników Obrazek
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Kontrolerzy mają czytniki migawek w oczach. Na moją migawkę pani kontrolująca dziś tylko spojrzała i powiedziała "ok". No chyba, że zdjęcie jej się po prostu spodobało.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Na razie można to kontrolować na logikę - większość osób kupuje bilety miesięczne, więc prawdopodobieństwo że ktoś będzie miał nieważną kartę (trzeba kupić bilet żeby dostać kartę) dąży do zera, a w każdym razie jest bardzo niskie.

Ale zastanawia mnie ten przydział jednego czytnika na parę kanarów. To co, kontrola będzie się odbywała w stylu "Te, Mietek, cho no tu bo jakiś nadgorliwiec se kartę kupił zamiast normalnej" ?
Darek 805Na
Coś mówi
Posty: 35
Rejestracja: wt 11:19, 15 lis 2011
Lokalizacja: Łódź os.Rogi

Post autor: Darek 805Na »

najwidoczniej tak
rover1423
Coś mówi
Posty: 45
Rejestracja: pt 12:21, 30 sty 2009
Lokalizacja: Łódź Dąbrowa

Post autor: rover1423 »

Jest dokładnie tak. Pewnego pięknego dnia na 4 kanarów tylko jeden miał czytnik i dialog wyglądał dokładnie tak.

A mnie migawka skończyła się właśnie dzisiaj. Więc tym stanem rzeczy troszkę sobie od jutra będą szkodzić.
Dagma
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: śr 14:06, 18 sty 2012
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dagma »

ta migawka to jakaś wielka pomyłka jakby nie można było zostawić tych papierowych tanie i ładnie
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Cena za bilet nie uległa zmianie.
Berlietowicz
Megagaduła
Posty: 2788
Rejestracja: wt 00:32, 12 lip 2011
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Berlietowicz »

Gazeta.pl Łódź pisze:Bubel nie migawka. Gdzie ta rewolucja? [FELIETON]

W listopadzie MPK zaczęło przyjmować pierwsze wnioski na elektroniczne migawki. Później wydawało nowe karty, które do końca maja zastąpią papierowe blankiety, pamiętające jeszcze ubiegły wiek.

Cały felieton tutaj:
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,11180305,_.html
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Kupiłem dziś bilet 14 - dniowy ulgowy za 18,40 zł na linię 2 i 78. Jest to bilet miejski, więc czy mogę pojechać na nim do Aleksandrowa Łódzkiego?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Nie. Do Aleksandrowa można jeździć na 14-dniowym aglomeracyjnym za 22 zł.
http://www.mpk.lodz.pl/files/taryfa2012.pdf
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Dlaczego sklepikarze rezygnują ze sprzedaży biletów?

Post autor: domino »

W kioskach i sklepach coraz częściej brakuje biletów MPK. Z niektórych sklepów znikają na stałe. - Nie stać nas na mrożenie pieniędzy - mówią przedsiębiorcy

Po zmianie taryfy MPK w wielu kioskach brakuje biletów na przejazd komunikacją miejską. Sprzedawcy tłumaczą, że biletów brakuje w hurtowniach, a MPK zapewnia, że jest ich w magazynach pod dostatkiem. To jednak niejedyna zagadka. Coraz więcej sklepów - m.in. spożywczych, w których można było kupić bilety - całkowicie rezygnuje z ich sprzedaży.

Sprzedawcy tłumaczą, że na sprzedaży biletów zarabiają około 5 procent. - Na zainwestowanym w druczki MPK tysiącu złotych zarabiam zaledwie 50 zł. Wydając taką samą kwotę na przykład na piwo, zyskuję 200 zł. Chyba oczywiste jest, co kupię w hurtowni, jeśli nie mam dużo pieniędzy i muszę z zakupu jednej z tych rzeczy zrezygnować - mówi Zdzisław Pawelczyk, który ma sklep ogólnospożywczy na rogu Gdańskiej i 1 Maja.

Po zmianie taryfy bilety są droższe i przedsiębiorcy za tę samą kwotę mogą kupić znacznie mniej druczków niż wcześniej. - To jest jeden z powodów, dlaczego często brakuje biletów. Wcześniej za tysiąc złotych mogłem kupić prawie sześćset sztuk najtańszych, normalnych biletów, teraz zaledwie niewiele ponad czterysta - mówi jeden ze sprzedawców.

- Prowadzę sklep od 1982 roku. Zawsze miałem dla swoich klientów bilety, bo w pobliżu jest przystanek, ale teraz musiałem z nich zrezygnować. Nie stać mnie. Gdy spotykam w hurtowniach innych sprzedawców, wielu z nich mówi, że też chcą się wycofać ze sprzedaży biletów MPK - dodaje Pawelczyk.

Właściciele kiosków i sklepów widzą dwa rozwiązania tego problemu. Pierwszy: najlepiej, gdyby zwiększono dla nich marżę przynajmniej do 10 proc. Drugi: umożliwić płacenie za bilety dopiero po ich sprzedaży. Wówczas nie musieliby zamrażać swoich pieniędzy i mogliby mieć bilety o wszystkich nominałach.

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,11368111,Dlaczego_sklepikarze_rezygnuja_ze_sprzedazy_biletow_.html
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Jutro kupię migawkę miejską na linię 2 i 78. Czy mogę pojechać na niej na krańcówkę Rojna linią 96 (czyli po trasie 78A)?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Było już wspominane, migawka działa "po trasie".
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Akurat na tym odcinku trasy 78 i 78A różnią się, tak więc uważam, że raczej na pętlę na Rojną na takiej migawce nie można by było pojechać, ale nie chcę tu być jakąś wyrocznią. Najlepiej się spytać sprzedawcy.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Przypuszczam, że linia liczy się razem z wariantem.

A w ogóle to przypominam (i chyba będę musiał to podkleić), że migawka 3-miesięczna ma dokładnie taką samą cenę za miesiąc jak liniowa, co stawia sens kupowania liniowych pod olbrzymim znakiem zapytania.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Liniowa migawka 3-miesięczna jest jeszcze tańsza. Dlaczego więc jej zakup ma nie mieć sensu?

Jeśli ktoś chce jeździć komunikacją miejską przez miesiąc, a potem robić to sporadycznie (ferie w szkole, urlop w pracy), to nie opłaca mu się kupować migawki 3-miesięcznej i kupi miesięczną - liniową lub sieciową, zależnie od potrzeb.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Dlaczego więc jej zakup ma nie mieć sensu?
Bo jej nie ma?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Po cichu pojawiła się możliwość odczytu kart i wgrywania biletu kupionego przez internet w automatach Mennicy.
ODPOWIEDZ