Kontrola biletów

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
SCEL
Stały bywalec
Posty: 280
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: Kontrola biletów

Post autor: SCEL »

Mhm jasne dajmy jeszcze więcej furtek do tego aby ludzie kombinowali, a uchwała taryfowa będzie jak dzieło Lenina.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Kontrola biletów

Post autor: Kpc21 »

Tak. Lepsza jest sytuacja, w której możliwe jest 100 różnych interpretacji, bo sytuacja jest w zasadzie wcale nieuregulowana.

A potem pasażer się zrazi do komunikacji miejskiej bo dostanie mandat za nic.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Kontrola biletów

Post autor: STUDI »

No ale uznaniowośc jest tak super. Dba o wpłwy do kasy miejskiej. Kanar jest produktywny.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Kontrola biletów

Post autor: Kuba »

Kpc21 pisze:Teraz popsują jeden, będzie tłok, ktoś się nie przeciśnie do drugiego, i dostanie mandat? Może nie dostanie, a może uda mu się odwołać - ale w tym celu będzie musiał się nachodzić po siedzibach MPK i napisać pism, bo z założenia traktuje się go jako oszusta. Tylko dlatego, że jakiś idiota zepsuł kasownik.
Są takie osoby, że nawet jak nie ma tłoku, a ten jeden kasownik jest nieczynny, to się nie pofatygują do innego.
Poza tym może być też przypadek, że pasażer wsiadł jak faktycznie był tłok (i nie mógł przejść), a za kilka minut się poluźni, zapatrzy się w okno, zapomni itp... - wsiądzie kontrola - no i wtedy co?
W ogóle jak jakiś kasownik jest zablokowany to raczej mało kto idzie zgłosić to prowadzącemu (a nie wiem czy on widzi gdzieś u siebie taką awarię). Bywają sytuacje, że w czasie jazdy sam się jakoś odblokuje. Wtedy też jak nie ma zgłoszenia, a wsiądzie kontrol, ciężko stwierdzić czy taka awaria miała miejsce.
Kpc21 pisze:Poza tym wystarczy, właściwie, wprowadzić zapis, że w razie niemożności skasowania biletu (bądź wyraźnie nieczytelnego nadruku) pasażer ma obowiązek wpisać na bilecie długopisem bieżącą datę i godzinę. W czytelny sposób.
Nie wiem, może i ten pomysł nie jest jakiś bardzo zły, ale tu z kolei należy pamiętać, że nie każdy pasażer ma przy sobie coś do pisania.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Kontrola biletów

Post autor: TramMomentyStudenta »

Najlepiej to niech jeszcze jeździ w tramwaju coś w rodzaju konduktora (ale bardziej traktowany jako ochroniarz tramwaju), kto miałby sprawdzić, czy poprawnie działa biletomat, czy poprawnie działa kasownik, i mógłby wtedy nie pozwolić wejść kanarowi do takiego tramwaju, gdzie jest awaria biletomatu albo kasownika. Ale tutaj niestety będzie brakować, za przeproszeniem, hajsu.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Kontrola biletów

Post autor: px33 »

Kierowca ma informacje o awarii albo braku kasownika. Przy czym umowa z miastem zakłada że można jeździć z jednym nieczynnym.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Kontrola biletów

Post autor: TramMomentyStudenta »

A co, jeśli mamy takiego dwuwagonowego Konstala - tam może nie działać jeden kasownik na wagon czy na cały skład?
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Kontrola biletów

Post autor: kuba_łódź »

Niby każdy wagon w składzie to osobny pojazd... warto przypomnieć że ładnych parę lat temu MPK masowo demontowalo kasowniki przy tylnych drzwiach w Konstalach, oficjalnie ze względu na częste dewastacje i kradzieże - tylko na co komu kasownik ? ;)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: Kontrola biletów

Post autor: prof_klos »

To jak, jakiś wandal-pajac skopie kasownik w ostatnich drzwiach, ale w przedostatnich już go uświęci?
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Kontrola biletów

Post autor: px33 »

A propos dziwnych zastosowań dla kasownika to kiedyś widziałem parking, na którym cieć używał kasownika do odbijania czasu przyjazdu na parking.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Kontrola biletów

Post autor: Kpc21 »

Swoją drogą nie wiem, jakiej siły trzeba użyć, żeby taki kasownik "skopać" i go uszkodzić.

Rozumiem wepchać coś do środka, rozumiem uszkodzić wyświetlacz, rozumiem ukraść go z pomocą śrubokręta, ale skopać bądź wyrwać rękami? One wydają się jednak być dosyć solidne.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: Kontrola biletów

Post autor: prof_klos »

Cóż, alkohol działa cuda. A dopalacze produkują i dystrybuują z Pabianic, tak że...
Na nachlanego i naćpanego barana nie ma mocnych. Taki potrafi wszystko, wierz mi. Kasowniki są, swoją drogą, jakoś "wsuwane" w przytwierdzoną do poręczy prowadnicę. Zatem ich urwanie całkowite musi być naprawdę dokonane przy użyciu nielichej siły, lecz podejrzewam, że dobrze wymierzony kop sprawę załatwi.
Tym bardziej szkoda, że kamery monitoringu są w MPK często jedynie atrapami. A i kontrola biletów czy funkcjonariusze Straży Miejskiej z takim bydłem wiele nie zdziałają.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Kontrola biletów

Post autor: joker8888 »

Czy kontrolerzy dostali stroje służbowe? Dzisiaj widziałem z 5 kontrolerów, którzy byli w granatowych strojach, chyba że to motorniczowie sobie dorabiają :D
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Kontrola biletów

Post autor: TramMomentyStudenta »

No ja ostatnio ze dwa tygodnie temu widziałem panią kontroler i nie było mowy o mundurze. ;)
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Kontrola biletów

Post autor: Intermodalny »

A ci umundurowani to nie są przypadkiem zatrudnieni na umowę o pracę?
SCEL
Stały bywalec
Posty: 280
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: Kontrola biletów

Post autor: SCEL »

Jest bardzo mała grupa kontrolerów którzy mają stroje służbowe takie same jak kierowcy i motorniczowie.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Kontrola biletów

Post autor: mig »

Intermodalny pisze:A ci umundurowani to nie są przypadkiem zatrudnieni na umowę o pracę?
Zgadza się, ale to bardzo niewielka grupa.
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Kontrola biletów

Post autor: joker8888 »

To miałem "farta", że samych takich w strojach widziałem :lol:
ODPOWIEDZ