Biletowa rewolucja

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Sa dwie mozliwosci, albo bedzie zawsze 50 groszy, lub poprostu zrobia tak ceny aby zawsze byla to okragla suma (bez groszy), wiec w zaleznosci od biletow bedzie to inna sume. Inna mozliwosc to doplata dla normalnych biletow - 50 gr, dla ulgowych 25 gr. Sprzedaz zacznie sie pewnie od wrzesnia/pazdziernika wiec wtedy sie dowiemy.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
morton juz poprawione, poprostu przeoczylem.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Na cenniku nie jest napisane od kiedy będzie sprzedarz, więc myślałem, że od razu Obrazek Poza tym możliwość wyboru od 0gr. do 50gr. zwiększa ryzyko nadużyć Obrazek

PS: Dzięki ładniej wygląda Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Jakie naduzycia? Cos jednak mnie sie wydaje ze bedzie to od 25 gr za ulgowe do 50 gr za normalne. Zreszta jak beda juz sprzedawali to wtedy sie dowiemy.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Z tymi nadużyciami to żart Obrazek Szkoda, że nie będzie to wprowadzone od razu tylko od września.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

A co, spieszy ci sie do kupowania biletow u kierowcy?
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

O co ci chodzi? To zawsze wygoda w weekendy i wieczory, gdy kioski są pozamykane Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Wygoda, która ma na celu odstraszenie klientów,dlatego taka opłata manipulacyjna. Raz na zawsze pasażerom, sę odechce biletów od kierowcy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Dlaczego odstrasza ? W wielu miastach w Polsce można kupić bilety u kierowcy za drobną opłatą i są chętni. Jak już mówiłem jest to wygodne Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Bilety u kierowcy powinny byc kupowane tylko w sytuacji w ktorej nigdzie indziej nie mozesz kupic bieltu. Oplata jest poto aby po pierwsze ludzie nie kupowali nagminnie biletow u kierowcy/motorniczego i przez to nie opozniali odjazdow, oraz aby kierowcy mieli dodatkowa rekompensate za sprzedawanie biletow (dodatkowa oplata idzie do kieszeni kierowcow), dzieki temu maja bodziec aby sprzedac bilet i nie narzekac za bardzo.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Zgadzam się, to właśnie miałem na myśli Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Nie oszukujmy sie bliety beda ciagle kupowane u kierowcy na liniach peryferyjnych i w godzinach wieczornych.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

No właśnie, popyt będzie równierz w weekendy Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

I wlasnie to jest glowna zaleta, szczegolnie wieczorem trudno kupic bilet poza centrum i wiekszymi osiedlami, nie mowiac juz o nockach (te z Limanki maja automaty, ale nie zawsze dzialaja).

Sprzedaz ma podobno sie zaczac w polowie wrzesnia. Podobno MPK dostalo wkoncu zgode ZDiT oraz MUK Zgierz na sprzedaz biletow w swoich automatach (w tramwajach), na pierwszy ogien pojdzie 11stka gdzie sa juz automaty, jesli pojdzie wszystko dobrze do lata przyszlego roku automaty maja byc we WSZYSTKICH tramwajach (no moze oprocz MKT i TP, ale tam motorniczowie beda sprzedawali).

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

A co z autobusami ? W Ikarach też będą montować automaty ?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

No. Wreszcie doszli do kompromisu z jedenastką. Obrazek Jak ktoś chciał jechać z Pabianic do Łodzi 11, a nie miał biletu ZDiT, to ma problem.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

W autobusach przeciez kierowcy beda sprzedawali bilety.

Pozdrawiam,
Aleksej
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

A kiedy w jedenastkach maja wprowadzić bilrty ZDiT i MUK?
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Nie wiem, pewnie niedlugo, ale konkretnego terminu jak narazie nie ma, pewnie cos sie pojawi w prasie i na stronie MPK

Pozdrawiam,
Aleksej
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Mogli by w końcu to zrobić, zresztą automaty powinny być zamontowane w innych pojazdach.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Aleksej pisze:Bilety u kierowcy powinny byc kupowane tylko w sytuacji w ktorej nigdzie indziej nie mozesz kupic bieltu. Oplata jest poto aby po pierwsze ludzie nie kupowali nagminnie biletow u kierowcy/motorniczego i przez to nie opozniali odjazdow, oraz aby kierowcy mieli dodatkowa rekompensate za sprzedawanie biletow (dodatkowa oplata idzie do kieszeni kierowcow), dzieki temu maja bodziec aby sprzedac bilet i nie narzekac za bardzo.

Pozdrawiam,
Aleksej

Tu Cię zmartwię kierowcy bardzo często nie dostają tych pieniędzy z opłaty manipulacyjnej. Pracodawcy zabierają im 50% albo i 100%. Kierowcy nie mają nic do gadania bo boją się o swoją posade i ja im się nie dziwię. Przykro mi jest to pisać ale taka jest prawda w naszym kraju takie rzeczy sie zdarzają i nie tylko w tym zawodzie pieniadzę zamiast do naszej kieszeni wędrują do tej co nie powinny
ODPOWIEDZ