Zmiana nominałów biletów MPK Łódź

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Zmiana nominałów biletów MPK Łódź

Post autor: Myszon »

Moim zdaniem należy wycofać z obiegu bilety o nominale 60 groszy. Kioskarze nie chcą sprzedawać takich pojedynczych biletów, bo im się "nie opłaca". Po za tym nie można kupić takich biletów w pojeździe. W zamian możnaby wprowadzić nowy nominał - 1,80 zł (godzinny ulgowy). Co sądzicie o tym pomyśle? Obrazek Obrazek Obrazek
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

ZTCW kioskarze obecnie w ogóle nie zarabiają na biletach a sprzedaż ich jest jedynie dobrą wolą sprzedawców albo sposobem na przyciągnięcie klienta (a nuż kupi coś jeszcze np. papierosy lub gazetę).
W pojeździe nie kupisz biletów za 60 groszy ponieważ kierowcy sprzedają bilety o parę groszy droższe więc to się samo przez się wyklucza. Moim zdaniem takie bilety byłyby mało popularne bo jak sam napisałeś bilety po 60 groszy nie schodzą więc zmiana nominału wg mnie nic nie zmieni. Dziś chyba niewiele osób jeździ na biletach godzinnych.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Bilet za 60gr byłby dobry gdyby dziesięciminutowy był połówką pólgodzinnego. Mogą zrobić godzinne na jednym bilecie, nie pogniewam się. Moim zdaniem powinni zaokrąglić ceny kupowanych u prowadzącego: 85gr - 1zł; 1,20zł-1,50; 1,70zł- 2,00zł; 2,40- 3zł. Skoro nie wydają reszty to w ogóle nie angażujmy w to drobniaków
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Ja jezdze na 60groszowkach i prosze mi ich nie zabierac. Taki za 1,80 bylby tylko na godzine, a tak kupujac za 1,20 i 0,60 mam jaki zechce, a nawet awaryjnie jak sie za 1,20 akurat skoncza to z dwuch 0,60 sobie go zrobie. Poza tym co jesli 1,80 zechce przedluzyc do 2 godzin? Jest dobrze (wyjatkowo) i nie mieszac Obrazek
ODPOWIEDZ