Automaty biletowe

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
misiekzlodzi
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn 21:01, 11 lip 2005
Lokalizacja: Łódź

Automaty biletowe

Post autor: misiekzlodzi »

Wczoraj zauważylem zniknięcie 2 automatów biletowych. Nie wiem, co z resztą. Ktoś wie o co chodzi?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

O ktorych mowisz ?
Gość

Post autor: Gość »

Piotrkowska 157 przy Al. Mickiewicza i Pl. Niepodległości
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Jak tak dalej pójdzie to zlikwidują nam wszystkie automaty a śa one bardzo przydatne. W Łodzi może nie są bardzo popularne ale czasem się przydają . Mam tylko wrażenie, że ludzie się ich boją Obrazek

Np we Wroclawiu Prawie przy każdym przystanku jest automat do biletu albo i często dwa.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Łódź to dziwne miejsce wiec nie porownuj go z Wrocławiem. Wiekszosc pasazerow nawet nie wie ze one istnieja Obrazek poza tym sa ustawione w miejscach nieciekawych, a czasem sa wrecz ukryte jak ten na dworcu Kaliskim, ktory zamiast stac na petli stoi w drodze na perony, po co tez automat w szpitalu nie lepiej jak by stal na przystanku ??
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Tak lepiej jak by automaty były w każdy pojeżdzie, ale takie jak w 11/11A.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

A co do tych automatów na mieście. Wiecie czy na miejsce już wróciły czy nie? Bo jestem Ciekawy ale nie mam kiedy zobaczyć Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Ostatnio automat na kaliskim połknął mi monety ale bilety nie wydrukował > GRANDA Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

A to złodziej. Trzeba było iść do biur MPK i zrobić im awanture. I ile ludzi w taki sposób oszukają? Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Te automaty się w Łodiz nie sprawdzają.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie sprawdzają się, ponieważ: nikt o nich nie wie, stoją w złych punktach, z reguły nie działają a jeśli nawet to i tak nie poprawnie.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

szymon5444 pisze:Te automaty się w Łodiz nie sprawdzają.
Zanim włączysz wyślij to sprawdź czy nie zmieniasz kolejności liter.

Od moderatora: Załatwiaj to na PW!
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Michał-sieradz, ty masz chyba problem ze sobą.
Nie masz czasem komu ptłumaczyć zasad pisowni, i wytykać jakiś błedów, które nie mają tak naprawdę znaczenia, prosze moderatora o interwence, bo to się powtarza po raz kolejny...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/50/71/4a92b8c5223f5_z.jpg[/img] pisze:MPK chce sprzedać automaty biletowe

Łódzkie MPK zrezygnowało z automatów do sprzedaży biletów stojących na ulicach i w budynkach. Chce sprzedać 12 takich urządzeń.


– Chuligani je psuli. Zapychali otwór na monety. Wkładali tam sznurki, papier, gumę do żucia. Koszty napraw przewyższały kwoty uzyskiwane ze sprzedaży biletów. Wycofaliśmy je z ulic i ustawialiśmy w szpitalach, na dworcach, uczelniach. Niewiele to pomogło, tam również je uszkadzano – mówi Bogumił Makowski z MPK.

Automaty zniknęły dawno, jednak MPK jeszcze zastanawiało się, jak je wykorzystać. Ostatecznie jednak zrezygnowało z tych urządzeń. Wprowadziło sprzedaż biletów u kierowców i motorniczych.
Nie wiem jak to jest, że wszędzie się sprawdza, tylko u nas jakoś nie może...
DochodzenieOdszkodowan
Niemowa
Posty: 8
Rejestracja: śr 16:23, 24 lut 2010

Post autor: DochodzenieOdszkodowan »

Czemu twierdzisz ze automaty w Łodzi sie nie sprawdzają?? Osobiście uważam,że sa bardzo praktyczne i wygodne-pod warunkiem że sie nie psują...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

"Nie sprawdzają" się, bo władze mają zamiar je wycofać Obrazek
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

- Chcemy poprawić dostępność do biletów komunikacji miejskiej - poinformował radnych z Komisji Finansów wicedyrektor ds.
transportu zbiorowego ZDiT Tomasz Grzegorczyk. Minimum 60 pojazdów rocznie ma być wyposażonych w automaty biletowe.
W ciągu 2- 3 lat mają być one we wszystkich pojazdach MPK – usłyszeli radni przy okazji rozmowy o programie zmian
dotyczących pozyskiwania pieniędzy dla MPK. Kolejną propozycją jest zwiększenie liczby kontroli. I wydaje się realne pozyskanie
większych kwot z tego tytułu ponieważ kontrolę przejmuje MPK.- dodaje dyrektor. Ponadto ZDiT liczy na korzystne powiązanie
biletów z przewoźnikiem. Pojawiła się propozycja, by zwiększoną sprzedaż biletów MPK powiązać z przekazaniem
przewoźnikowi jako bonusu - większych środków. Taka forma zachęty nie bardzo podoba się radnym. – Dotąd MPK miało
płacone za wozokilometry i sprawną obsługę. A przecież opłaty za przejazdy to dochód Miasta. Tak więc my i tak płacimy
przewoźnikowi określoną stawkę, niezależnie od tego kto wykonuje usługę sprzedaży biletów MPK - podkreśla Tomasz
Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej. Swoje zdziwienie dla tej formy bonusów, mających być zachętę by swoja usługę
MPK wykonywało lepiej, wyraził również Jerzy Balcerek, wiceprzewodniczący Komisji Finansów.
Radni usłyszeli też o planowanej zmianie taryf opłat za bilety. Korzystniejsze ceny biletów okresowych mają zachęcić pasażerów
MPK do zakupu migawek. Natomiast opłaty za jazdę bez biletu planuje się podwyższyć. Przy czym zastosowanoby rabaty
zależne od czasu zapłaty kary od chwili otrzymania „mandatu”. Takie rozwiązanie zmniejszyłoby problemy związane z
windykacją należności za jazdę bez biletu.

Ja skomentowałem:
Wydaje mi się, że pomysł, by nadwyżyka dochodów z biletów, względem oczekiwanych przez miasto dochodów z nich, trafiła do MPK jest niezły - bardzo zmotywowałby miejskiego przewoźnika. Szkoda, że wielu radnych traktuje transport publiczny niczym zło konieczne...

Co do automatów w pojazdach, to jak najbardziej mają one sens! W większości miast w Europie w przypadku tramwajów i autobusów znajdują się one w pojazdach, a nie na przystankach, na których trudniej jest je upilnować, niż na peronie metra. Teraz władze miasta powinny pomyśleć o tym, by upiec kilka pieczeni na jednym ogniu, czyli kupować automaty potrafiące również poinformować o komunikacji miejskiej w Łodzi i mające informacje przynajmniej w 2 językach. Idealne byłyby automaty przyjmujące też banknoty i karty, pytanie jednak, o ile byłyby one droższe?

Ponadto byłoby dobrze - a to kosztów znacząco nie zwiększa (najwyżej o nieco grubszy, niż w obecnych automatach, papier), gdyby można było kupować w tych automatach bilety na zapas, czyli żeby nie były one od razu przez automat kasowane. Takie były bilety sprzedawane w automatach stojących niegdyś na ulicach. Tamte maszyny jednak nie wydawały reszty, przez co ich popularność była znikoma.

Jeszcze jedno - parkomaty też mogłyby sprzedawać bilety MPK. Szkoda, że nie pomyślano o tym wcześniej. Można chyba jednak je w przyszłości zmodyfikować. Można też każdy nowy parkomat kupować w wersji sprzedającej też bilety LTZŁ.

Na koniec - najmniej istotna rzecz. Proszę, aby ZDiT zadbał o estetykę nowych automatów. Nie muszą one być szare. Mogą być dostosowane do kolorystyki wnętrz pojazdów - być żółto-białe. I powinny nawiązywać do nowego logotypu Łodzi - niech i one promują hasło, jakie przyświecać będzie naszemu miastu.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Teraz władze miasta powinny pomyśleć o tym, by upiec kilka pieczeni na jednym ogniu, czyli kupować automaty potrafiące również poinformować o komunikacji miejskiej w Łodzi i mające informacje przynajmniej w 2 językach.
Ze schematem z 2004 roku (takie cały czas straszą w niektórych Pesach). Nie wiem czy nie byłoby dobrze gdyby kupić jednak najprostsze automaty wydające po 4 rodzaje biletów (10, 30, 60, dobowy), normalne i ulgowe, które byłyby tańsze i zajmowały mniej miejsca (rzeźnie nie są z gumy), trudniej byłoby też je zdewastować. Z kolorystyką miejską - świetny pomysł
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

W obecnej sytuacji raczej nie ma szans na zakup droższych automatów, chociaż możliwość kupowania biletów na zapas by się przydała.

Automat musiałby drukować bilety na papierze i w formacie dającym się skasować w kasowniku albo sprzedawać normalne bilety na kartonikach, jak z kiosku. To pierwsze byłoby chyba bardziej praktyczne (papier i ew. substancję barwiącą, jaka by ona nie była, uzupełniać byłoby trzeba rzadziej), ale nie wiem czy istnieje odpowiednio sztywny papier do druku termicznego (taki jak w kasach fiskalnych, nowych bileterkach PKS czy obecnych automatach). Jeśli nie, trzeba by było zastosować jakiś inny typ drukarki.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

Stare automaty na ulicach miały taką drukarkę. Nawet z tyłu biletu był chyba hologram.
ODPOWIEDZ