[impreza] Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów KM

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

[impreza] Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów KM

Post autor: Myszon »

Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Komunikacji Miejskiej


Już po raz szósty spotkają się w Łodzi kolekcjonerzy biletów komunikacji miejskiej. Tym razem nie odbędzie się on na terenie jednej z sześciu zajezdni MPK, lecz w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK Łódź przy ulicy Wierzbowej 51. Zjazd i wystawa zaplanowane są na 14 kwietnia (sobota), w godzinach 8.00 - 16.00.
W czasie wystawy będzie niepowtarzalna szansa na obejrzenie biletów tramwajowych współczesnych i przedwojennych, także z miast, gdzie tramwaje już nie jeżdżą. Nie zabraknie również biletów z zagranicy. Niektóre z tych kolekcji są pokazywane tylko okazjonalnie, ponieważ na co dzień nie są eksponowane, gdyż zbiorom szkodzi światło.
Bilet wstępu na wystawę kosztuje tyle samo, co bilety na przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Łodzi, tj. 2,40 zł (normalny) i 1,20 zł (ulgowy).
Pierwszy Zjazd Kolekcjonerów Biletów odbył się w Chorzowie-Batorym, a od kilku lat spotkania te organizowane były w łódzkiej zajezdni tramwajowej przy ulicy Telefonicznej.
W tym roku organizatorzy imprezy, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź oraz Klub Miłośników Starych Tramwajów zgodnie uznały, iż najlepszym miejscem do takiej imprezy będzie otwarte we wrześniu ubiegłego roku Muzeum Komunikacji Miejskiej. Lista osób, które będą prezentowały swoje kolekcje nie jest zamknięta i osoby chcące pokazać zwiedzającym swoją kolekcję mogą wykupić stolik w cenie 4,80zł, na którym zaprezentują swoje zbiory.
Wszystkie formalności można będzie załatwić na miejscu, w dniu zjazdu, u Pana Włodzimierza Hyżego (nr tel. 042 672 12 07).
Serdecznie zapraszamy wszystkich kolekcjonerów oraz osoby, które chcą zapoznać się ze zbiorami Muzeum.

Źródło: http://www.mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=1617
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

dla niezrzeszonych w KMST: zlot odbędzie się w sobotę w MKM między 8 a 14. Szczegóły: http://www.kmst.mpk.lodz.pl/zkb08.htm .
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

heh... szkoda że nie będzie na Telefonicznej...
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

A to niby dlaczego?
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

no zobacz... Jak by było na Telefonicznej to można by było mieć jakieś foty... A co zrobisz na Tramwajowej ???
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Foty. Choćby i samej giełdy.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Dla tego co ma za dużo wydaje się za mało.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

http://www.mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=2314 pisze:Kolekcjonerzy biletów w Muzeum Komunikacji

W sobotę 5 kwietnia 2008 roku odbył się kolejny, tym razem już siódmy, Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów. Uczestnicy po raz drugi gościli w murach Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź Sp. z o.o. przy ul. Wierzbowej 51. Zjazd został zorganizowany przez Klub Miłośników Starych Tramwajów we współpracy z MPK-Łódź Sp. z o.o. i przyciągnął wielu kolekcjonerów biletów zarówno z Łodzi, jak i z innych polskich miast. Goście z Jastrzębia Zdroju, Bydgoszczy, Piły, Krakowa, Wrocławia, Grudziądza, Krynicy, Warszawy i Lublina mieli okazję zaprezentować swoje zbiory i powymieniać się ciekawymi okazami biletów, zarówno tymi przedwojennymi, jak i współczesnymi. Osoby odwiedzające Zjazd, które nie wystawiały swoich kolekcji, mogły zakupić od kolekcjonerów rzadkie bilety miesięczne, sieciowe i jednorazowe.

Pod koniec spotkania uczestnicy Zjazdu zwiedzili Zakład Techniki przy ul. Tramwajowej, zajmujący się na co dzień remontami taboru dla Łodzi i innych miast. Po Zjeździe goście zostali rozwiezieni po łódzkich dworcach kolejowych specjalnie na tą potrzebę podstawionym składem historycznym 5N+5ND.

ObrazekObrazek
Od siebie mogę dodać, że impreza całkiem udana, frekwencja nieznacznie przewyższyła przewidywania organizatorów, a atrakcje dodatkowe też niczego sobie.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

DŁ pisze:Z miłości do komunikacji miejskiej...
dziś
W sobotę kolekcjonerzy biletów MPK zjechali do Łodzi

W sobotę, po raz siódmy w kraju, a po raz szósty w Łodzi, odbył się Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Komunikacji Miejskiej. Co roku, w pierwszy weekend kwietnia, miłośnicy biletów tramwajowych i autobusowych mają okazję do spotkania się i zaprezentowania publicznie swoich kolekcji.

- Odwiedziło nas bardzo wielu gości. Przychodziły przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz osoby starsze - przyznał łodzianin Paweł Kaźmierczak, organizator zjazdu. - Nasze kolekcje mają wartość sentymentalną i nie można ich przeliczyć na pieniądze. Zbieramy je na wszystkie możliwe sposoby. Zdarza się, że podnosimy bilety z ulicy. Dlatego często nazywają nas bileciarzami śmieciarzami.

Paweł Kaźmierczak jest w ostatniej klasie technikum. Za miesiąc zdaje maturę.
Obrazek

- Kolekcjonerzy są jak nałogowcy - przyznaje Kaź-mierczak. - Sam mam już 15 tysięcy biletów i wciąż dochodzą nowe. W zbieraniu pomagają mi znajomi i rodzina. Oddają mi każdy bilet, jaki im tylko wpadnie w ręce.

Najstarszy łódzki bilet, jaki pojawił się na sobotnim zjeździe, był z 1898 roku. Natomiast najstarszy polski eksponat pochodził z Wrocławia i w niczym nie przypominał dzisiejszych biletów. Była to 150-letnia moneta z tramwajów konnych. Zachwycał się nią m.in. Leszek Kusio, który na zjazd przyjechał z Radomia.

- Dla mnie najciekawsze są takie bilety, których jeszcze nie mam - przyznał kolekcjoner. - I to właśnie jest największy urok tego zbierania: nigdy nie można mieć całej kolekcji.

Na zjeździe nie zabrakło także początkujących zbieraczy. Jednym z nich był łodzianin Łukasz Purgał.Jego kolekcja liczy 1,5 tys. biletów, ale zbiera je dopiero od półtora roku.

- Pracuję w MPK. Praca to jednocześnie moje hobby - przyznaje. - Nie interesują mnie migawki. Zbieram tylko bilety do kasowania.

Wielu zbieraczy przejęło kolekcje po ojcach i dziadkach. Pasję odziedziczyli w genach. Tak było w przypadku Marcina Żyndy z Grudziądza.

- Teraz mam już 8 tysięcy biletów. Połowę z nich zgromadził mój dziadek - przyznaje Marcin. - Kiedy mieszkałem w akademiku, wszyscy studenci przynosili mi bilety. Teraz jestem wykładowcą. Nie mówię jednak studentom o moim hobby. Nie chcę, żeby mnie potem przekupywali na egzaminie.
Agnieszka Jasińska - POLSKA Dziennik Łódzki

Artykuł z EI:
Obrazek
ODPOWIEDZ