Rower z CAR Audio

Na każdy temat.
Awatar użytkownika
michalzgierz1989
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr 13:05, 13 lut 2013
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Rower z CAR Audio

Post autor: michalzgierz1989 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od jakiegoś już czasu chodziło mi po głowie żeby zrobić coś nietypowego w Rowerze, i tak też się stało, jest to sposób również żeby przestać jeździć w słuchawkach gdyż minimalne ustawienie głośności w Radiu w zupełności wystarczy, do zrobienia takiego projektu konieczna jest kieszeń starego typu, no chyba że ktoś wie że z płyt korzystać nie będzie, w tym wypadku postawiłem również na muzykę z płyt, obecnie kieszenie tego typu są dostępne tylko na portalach aukcyjnych, Bateria posiada przetwornice 12 V, i pracuje niezależnie czy jest włączony napęd elektryczny czy też nie, do tego założyłem głośnik JBL, ładowany z tylnego portu USB na bieżąco, koniecznie trzeba użyć głośnika z wejściem AUX, gdyż radio nie ma wyjścia Bluetooth i bezprzewodowo się z nim nie połączy, przedni port USB zostawiłem wolny na podłączenie pendrive lub doładowania innego urządzenia, otwartą kwestią pozostaje podłączenie anteny można użyć zwykłej samoprzylepnej tylko wtedy sygnał będzie znacznie gorszej jakości, lub też nieco lepszą zainstalowaną na przykład na Bagażniku, odbiornik obsługuje DAB+, FM, AM, CD/DVD, AUX, USB, BT, :-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rower z CAR Audio

Post autor: Kpc21 »

IMO trochę bez sensu - taka jeżdżąca dyskoteka – no i co z deszczem? Radio się nie uszkodzi, jak zostanie zalane?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Rower z CAR Audio

Post autor: STUDI »

Hmm chcesz mieć audio w rowerze. Jak nie musisz mieć radia FM czy DAB to jest inna droga.
Zapomnij sprzęcie car-adudio. Zaomnij o mangetofonie, CD. Czemu? Problemem jest zasilanie. Im lżejszy akumulator tym lepiej.
Wzmanciacz mocy. Z całego serca polecam układy TPA3116 czy TPA3118 bardziej pod Twój pomysł. TPA3118 jako radiatora wykorzystuje miedź na PCB.
Te TPA to wzmanciacze "cyfrowe", bardziej impulsowe, czykli klasa D. Wyoska sprawnośc energetyczna 90%. Kość ta ma 4 kanały impulsowe. Dla stereo łączy się je w dwa mostki - pełne mostki H. (wyjście do głośnika jest wtedy linia symetryczną wzgłedem masy). Można skonfigurować go jako jednokanałowy wzmanicacz z dwoma mostkami połączonymi rónlegle. Wtedy rezystancja głośnika może zejść do 2 omów.

Popatrz taka płyteczka:
large_ARD-9722.jpg
large_ARD-9722.jpg (17.56 KiB) Przejrzano 2350 razy
Jest skonfigurowana jako jeden kanał. Zasilanie max 20V. Radioatora nie potrzebuje przy 45W - (60W no niestety ale jakość PCB się odbije) mocy oddawanej do głośnika. Cena 16 zeta w Polsce u Chińczyka 6 zeta. Układ jest genialnie zabezpieczony tak, że śruboktręt nie ucierpi wpięty zamiast głośnika.
Poprawnie użyty TPA3116/3118 gra wyśmienicie. Wyoska szczegółowość dźwięku. Potężny bas, szybki, prezycyjny.
Wysoka sprawnośxc energetyczna to wązny plus przty zaislaniu z baterii.
Przy dwóch kościach warto je ze soba zsynchronizować. Standardowo te chiśkie płytyki mają takt 400kHz, ale moga t eukądy pracowac z taktem 1200kHz. Jakiegoś wzrostu wydzielanego ciepła nie zauważyłem

OK a co ma być źródłem dżwieku. Może być przenośny cyfrowy odwarzacz. Albo smarfton


Dawno, dawno temu to takie radyjko jak Asia (UKF i Warszawa I) przyczepiałem do roweru i w drogę.
Awatar użytkownika
michalzgierz1989
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr 13:05, 13 lut 2013
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Rower z CAR Audio

Post autor: michalzgierz1989 »

U mnie cała idea polegała na tym żeby mieć właśnie dostęp do FM i DAB+, jak gdzieś z kolegą jedziemy to robimy nasłuchy pasma, w innej miejscowości. Smartfony już niestety niezbyt się do tego celu nadają, zdecydowanie lepiej sobie radzą z odbiorem radia te starsze telefony typu Sony Ericson
ODPOWIEDZ