system rozkładu jazdy

Na każdy temat.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

system rozkładu jazdy

Post autor: klocu »

Witam. Potrzebuję pewnej pomocy ze strony specjalistów ds komunikacji miejskiej. Z nudów rozpocząłem prace nad systemem zarządzania rozkładem jazdy. Obecna wersja istnieje w sieci pod adresem http://qlrozklad.klocu.info testowo umieściłem kilka rozkładów (aktualnych).

I teraz prosiłbym specjalistów o wskazanie błędów, przedstawienie swoich uwag co do projektu i ew podpowiedzi jak to zrobić żeby było przyjazne użytkownikowi a tym samym proste w działaniu.

Z góry dziękuje za każdy komentarz, krytykę i dobre słowo. Pozdrawiam.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tak jak rozmawialiśmy o tym systemie na żywo:

- jeśli kierujesz system raczej do PKSów czy przewoźników podmiejskich uważam za fajną opcję pod tytułem klikasz w minutę odjazdu kursu i widzisz cały kurs, por. http://www.wpk.katowice.pl/rozklady_wpk/frame.php?kat=SA5_20041101&nr=1&kier=1

- jeśli zaś odbiorcą miałoby być MPK/MZK/organizator - brakuje dokładnej informacji o trasie przejazdu (tak jak u nas w Ł. na tabliczkach), numerze linii i innych takich

- kolor żółty z białym? średnio widać Obrazek

- może po najechaniu myszką na literę zamiast tego komunikatu o tym, że oznaczenia są na dole strony, wypisywać znaczenie oznaczeń?

- może mógłbyś pokazać system "z drugiej strony", czyli z punktu widzenia przewoźnika?
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

dzieki za uwagi!
w nowej wersji wykorzystałem Twoja propozycje planu podrózy kursu, szybkiego oznaczania szczegolu kursu.
do tego kolory stana sie bardziej czytelne - niebieski z biela sa bardziej czytelne.

Od strony przewoznika czyli jak wyglada praca operatora z systemem?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tak, przewoźnika z systemem. (może być jakoś przez priv).
Ważne żeby przewoźnik mógł z tego od razu drukować tabliczki przystankowe w formacie mniejszym niż A4 Obrazek
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Tabliczki przystankowe mniejsze niż A4. Właśnie pytanie czy ona jest docinana w jakiś sposób czy zamawiane są mniejsze co byłoby dziwne. Mógłbyś zapoznać mnie z takimi szczegółami technicznymi a o stronie technicznej napisze jakieś coś w stylu mała dokumentacja i podeśle Ci na priv w najbliższym czasie (zapewne jutro koło południa)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

nie wiem jak to wygląda, ale sądzę, że jest drukowane od razu na pociętych kawałkach. Może Aleksej będzie coś wiedział na ten temat.

Jakbyś pozwolił to potestowałbym sobie dłuższą chwilę ten mechanizm od strony producenta i też na priva (wiadomo, to już szczegół techniczny, nie ma co wystawiać publicznie) i dam znać co mi się nie podoba ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ