Sen

Na każdy temat.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

A mi wczoraj śniło mi się, że jechałem PKS-em po drodze łączącej Piotrków z Sulejowem, tylko że zapomniałem dokąd jadę.
To był stresujący sen, zapomnieć gdzie się ma wysiąść Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Nie wiem, wszyscy mialiście komunikacyjne sny na Gwiazdkę?!

Ja też! I to podwójny; minionej nocy.
Było to tak:
Stoję z grupką ludzi na przystanku Moniuszki/Odrodzenia, podjeżdża pomarańczowy Ikarus 280.26 linii Łódź D.C. -> Pabianice/Szpital. Zatrzymał się a nagle z Ostatniej wyjechał żółto-niebieski 280.26 z MZK na linii "objazdowej"* i ustawił się za wozem PKSu, który zaczął wolno ruszać acz stanął przepuszczając pieszych. W tym momencie od tył podjechał drugi Ikarus z PKS-u, jako wzmocnienie "Szpitala".
Uznałem, że trzy Ikary to ciekawostka, więc wybiegłem je focić, hehehe. Potem odjechały a sen się przeistoczył.

Drugi epizod to był Przemotz, który chwalił mi się, że zrobił coś, ażeby Ikarusa dawało się widzieć z daleka. Ten zabieg to było... obklejenie całej powierzchni wraz z szybami światełkami odblaskowymi z "wycięciem" na kawałku przedniej szyby
i logu na masce. Skąd takie sny?!

*) Linia ta miała tablicę:
ŁÓDŹ, D.A. -> Politechniki -> Rondo L.L. -> Rzgowska -> CZMP -> Starowa Góra -> Rzgów -> Gospodarz -> Wola Zaradzyńska -> Warszawska -> Myśliwska -> Wlatera Jakiego -> Nawrockiego -> Roweckiego -> Kilińskiego -> Zamkowa -> Łaska -> Ostatnia -> Moniuszki -> Szarych Szeregów -> Dworzec PKP -> Chechło I -> Chechło II -> Dobroń -> Orpelów -> Kolumna -> ŁASK.

To Ci dopiero linia! Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez prof_klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Niezłą masz pamięć, że taką trasę spamiętałeś Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Trasa banalnie prosta, co tu pamietac? Z D.A. przez Politechniki na Rzgów i dalej pod Łask z podjazdem przez LO I...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Mi się dziś śniło że byłem na Dworcu Fabrycznym i czekam na pociąg. Czekam i czekam a tu nagle podjeżdzają na torowisko dwa połączone Ikarusy 280. Na masce miały namalowane na szablon EN57-001 i EN57-002 ObrazekObrazek Ponadto były pomalowane na stare malowanie (żółto - niebieskie).
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

A ja miałem również nieco komunikacyjny sen w Wigilię albo dzień wcześniej.

Teren coś a'la Politechnika Łódzka lub Uniwersytet Łódzki (bardziej chyba PŁ). Jakieś bliżej niezidentyfikowane uczelniane budynki i wśród nich remontowany jakiś zabytkowy pałacyk oraz budynek pofabryczny (gdzie miały być sale i aule wykładowe). Wszędzie błoto jak to na budowie, a wśród tego całego bałaganu dwa Ikarusy 280 robiące za szatnię dla robotników: 2078 (taki los w rzeczywistości go spotkał) oraz jakiś pomarańczowy z PKS-u.
Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Się mi namnożyło!

1) W Nowy Rok śniłem o tym, że będąc pod Dworcem PKP, odkryłem jakiś tajemny właz do kanałów, po wyjściu z których ujrzałem na pętli MZK#509 i MZK#506. Liniowo!

2) Następnej nocy niemniej oryginalny sen. Plac MZK, kompletnie opustoszały, budynki, hale zburzone tylko kilka Jelczy oraz około 15 Nysek 522 Bus w różnych stanach, generalnie z postępowania kasacyjnego. Zacząłem zachowywać detale z tych aut. Loga, listewki, zegary i takie tam.

3) Dzisiejsza noc. Śnił mi się tramwaj linii 41, klasyczna parówka MKT, numeru taborowego nie pamiętam, pewno już skasowana. Nosiła jakąś reklamę. Od Ksawerowa do końca prowadziłem ja. Pełna frajda, kręcenie korbką, dzwonienie, otwieranie i zamykanie harmonijkowych drzwi z tym charakterystycznym odgłosem... Pełen real, wspomnienie a jednak przeszłość. Tak uwielbiałem stare 41...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Już nie pierwszy raz śnił mi się tramwaj na CZMP. Dokładniej to na Rzgowskiej koło skrzyżowania z Ustronną, lecz nie w pasie rodzielającym jezdnie, ale po stronie zachodniej, bliżej osiedla. O ile dobrze pamiętam to raz tory prowadziły dalej w stronę Starowej Góry i już przechodziły na pas zieleni między jezdniami. Spotkałem wtedy Lukiego. Dzisiaj zapamiętałem Cityrunnera (już w wariancie przy Ustronnej gdzie przy okazji też "odnowiono" okolicę), we wcześniejszych snach były wagony 803N, składy 805Na (w tym linia '4' + chyba podmiejskie) i jakieś rozjazdy przy Ustronnej.

Kilka dni temu natomiast śniła mi się wiosna, świeże powietrze. Na CZMP stały dwa Jelcze M181MB (70 i 75), później na Chojnach mijały mnie głównie stare autobusy, nie spotkałem żadnego Conecto, ani Citaro. Chodziłem też po osiedlu Chojny-Zatorze i idąc w stronę skrzyżowania Rzgowska/Strażacka śmignął mi Marley, wpisałem sobie do telefonu "70A/7".
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 3 razy.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Mi sie dziś śniło że mnie zatrudnili w Monnari w miejscu byłej zajezdni przy ul. Kilińskiego...
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Dziś miałem sen z gatunku muzyki. Śniło mi się ,że grałem na giitarze basowej z Lady pank na festiwalu w Opolu.I to jeszcze w składzie z Jankiem B oraz Kapiszonem i Panasem. Tylko gorsze było przebudzenie na strasznym kacu. Ale Lady pank to mój super zespól
Motorniczy
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: pn 14:09, 18 gru 2006
Lokalizacja: Łódź, Żubardź

Post autor: Motorniczy »

Co ma Lady Pank do komunikacji?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Zasadniczo to przeczytaj temat Obrazek
Motorniczy
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: pn 14:09, 18 gru 2006
Lokalizacja: Łódź, Żubardź

Post autor: Motorniczy »

Sen.
Ano, przepraszam, żem jest ostatnio jakiś rozkojarzony ObrazekObrazek
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

hmh....... może zakochany Obrazek)
jarek13
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: sob 11:37, 24 sty 2009
Lokalizacja: Prądnik
Kontakt:

Post autor: jarek13 »

Niektórzy są zdania, że sen daje nam podpowiedzi od naszej podświadomości. Ale niekoniecznie trzeba w to wierzyć Obrazek

Podpis wyłączony przez moderatora
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Dziś śniło mi się, że dostałem od Simona wiadomość na GG następującej treści:
"3498 L

2668 L/2
Widać, że przeguby opanowują miasto"
A ja mu odpisałem
"No Obrazek Wpisz na forum, bo Cię Sawik uprzedzi" Obrazek


Pewnie śniło mi się tak, poniewaz jestem "spragniony" (Obrazek) autobusów, ponieważ ni ma mnie w Łodzi Obrazek. Tak przy okazji pozdrawiam z Korbielowa, gdzie dojeżdżają tylko Solbusy PKS Żywiec Obrazek
WMC
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: śr 20:32, 05 gru 2007
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: WMC »

A jeszcze na początku czerwca ub.r. widywałem tam H9 i H10.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

I znowu komunikacyjny sen Obrazek
Dziś śniło mi się że czekałem na 61 na Prądzyńskiego (przy Czahary). Ale jeszcze na przytsnaku gdzie kiedyś 61 jechało na odwrót od 63 na odcinku Prądzyńskiego-Czahary-Św. Franciszka. Autobus miał być o 16:01. O 16:05 z Drzymały Obrazek wyłania się ikarus 2899 jako 61 Obrazek lecz nie miał on grafiti i nie miał harmonijkowych drzwi Obrazek. Spojrzałem na brygade, jest /7. Myśle sobie, że pewno z rezerwy. Zaczynam pisać SMSa do Ukalo i SECa następującej treści: "2899 61, tyle że ma dwupłatowe drzwi Obrazek" No i się obudziłem Obrazek , a chciałem się jeszcze przejchać w śnie 899 Obrazek Gdy sie obudziłem nie wiedziałem czy to sen czy realia Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MNK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

1) Dzisiejszej nocy śnił mi się przystanek PKS. Czekałem na autobus, podjechał... PKS Pabianice. Obok na śmietniku leżały torby podpisane numerami rejestracyjnymi wozów Peksy Pice - mieściły się tam części z kasacji. Dobre!

2) Wczoraj śniła mi się Elektroniczna Noga podchodząca pod przystanki MZK, zabierająca mieszkańców gdzie tylko chcieli. Nogi rozmnożono do tej ilości, że każdy posiadał swoją. Działania miały na celu wyeliminowanie spalinowych autobusów. Za każdą Nogę MZK pobierało prowizję paru groszy co w przełożeniu na 100% mieszkańców dało niezłą kasę! Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Niestety, po kilku dniach część nóg się zepsuła, a reszta zaginęła w boju Obrazek
ODPOWIEDZ