Sen

Na każdy temat.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Sen

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Taki sen mi sie przyśnil. Pojechałem gdzies z kolesiami ale nie wiem czym, chyba okolice kopalni Bełchatów, tam gdzies bylismy i potem mialem na nich czekac bo mieli przyjechac w niebieskich workach/ to juz naprawdę sen/bo jazda workami. Podjechały worki ale okazało się ,ze jakis płyt nie wziałem i wyskoczyłem po nie.Potem byłem w Łodzi wsiadłem w tramwaj nr 1/ chyba nr 1/ i co ciekawe doczepka 805-tki jechała jako pierwsza / oczywiście ta przebudowana bez kabiny. Wagon w którym siedział motorniczy jechał jako drugi. Pojechalismy bardzo szybko na pętle po bardzo pagórkowatych szynach i wysiadłem z tramwaju, skład pojechał i pogryzły mnie 3 psy i obudzilem sie caly spocony. Uff taki sen
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Kosmos Obrazek
Ale to główna cecha snów - nic się kup nie trzyma i potem jest się z czego śmiać.

Ja jakiś czas temu miałem równie pamiętliwy sen...

A wszystko działo się na pabianickiej pętli autobusowej przy dworcu PKP.
Najzwyczajniej w świecie stanąłem pod przystankiem, gdzie na pasażerów oczekiwał stary, odrapany, niebieski Jelcz 'ogórek'. Kawałek dalej człapał się przerdzewiały Ikarus 260 #404.
Jakby tego miało być mało - po chwili dojechał kolejny ogórek i #510 a w tle przemknęła 803N.

Czas stanął w miejscu - niestety, gdy miałem wsiąść do ogórka - sen się "zmienił".


Obudziłem się z lekką goryczą - ale mimo wszystko miło było to przeżyć jeszcze raz.

Warto leniuchować - a nuż przyśni się coś równie fajnego? Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

Miałem kiedyś nieco inny...
W MPK wybuchła rewolucja, zarząd został wyrzucony przez okna Muzeum Archeologicznego na pl. Wolności (coś a la defenestracja praska) i motorniczowie przejęli tramwaje na własność, czyli każdy miał jakiś skład i otworzył własną linię - ja akurat jechałem linią nr 666, złożoną z 5N+5ND, pomalowanych na ciemnozielono. Potem sam prowadziłem jakąś N-kę, ale nie pamiętam jaką. A w tle wisiały czarne, apokaliptyczne chmury... Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

To niemal realny sen, bo w Poznaniu była ciemnozielona enka numer 666 Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

@rafal_ost: Zaczynam się ciebie bać Obrazek

Ja miałem kiedyś taki sen:
Stałem i rozmawiałem z Włodkiem H. gdzieś na terenie ZRT. Było sporo trawy i zadbany żywopłot. Na środku był metrowej wysokości betonowy kloc z szynami i stał na nim LPII. Przed klocem był również pewien odcinek toru dochodzący do pionowego boku. W pewnym momencie Lilpop ruszył. Zaczął przemieszczać się w kierunku toru na ziemi. Ale gdy kończył mu się tor pod kołami to nie spadał z bloku, tylko unosił się w poziomie aż cały nie opuści bloku, po czym spadał idealnie na tor pod nim. Następnie dojeżdżał kawałek do jego końca i kierował się w stronę kloca. Gdy już dotyklał sprzęgiem betonu, podskakiwał i wskakiwał na tor wyżej. I tak kilka razy, coraz szybciej.

A śniło mi się to w roku 2002 Obrazek
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Sen ten był wtedy kiedy przyszły vero do Łodzi.
Po paru jazdach po ciepłym słonecznym dniu...
Spałem i śniło mi się że Vero ale na numerach 16xx jechało jako 70 do Ptaka Obrazek Co ciekawe nie było naładowane.
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

Nowe wytwory mojej głowy... Obrazek

Śniło mi się, że byłem na bliżej niezidentyfikowanej krańcówce na blokowisku, przypominającej zwykły parking. To, co na niej stało, zasługuje na uwagę - po pierwsze Ikarus 260 w starym malowaniu, zresztą strasznie wyblakłym - do tego stopnia, że było widać poprzedni numer taborowy - 3351 (plus jeszcze napis "MPK-Łódź sp. z o. o. nast. NG 1995 - wszystko starą czcionką; skąd mi się to "nast. NG" wzięło - nie wiem Obrazek ), a na tym naklejone 1089 cyframi a'la Cityrunner... a zaraz za nim - uwaga! kremowy Jelcz PR 110D lux w wersji piętrowej z 3 parami drzwi (!) oraz pseudowarszawskim numerem A529, do którego wsiadłem. Ciekawie było rozwiązane wchodzenie na piętro - przy każdych drzwiach umieszczono guzik przywoływania windy, naciskało się go, z sufitu opuszczała się platforma (plus minus na wysokości środkowych drzwi) i zabierała na górę. Na górze siedział o3r, z którym zamieniłem kilka słów na temat skuterów (?!) , a potem wysiadłem dokładnie pod wiaduktem na Konstantynowskiej, pytając uprzednio kiermana "czy to jest Konstantynowska 66,6? " A dalej się obudziłem... może to i lepiej, boi kto wie, co by mi się jeszcze naśniło Obrazek


Skąd 3351 - akurat wiem, bo pamiętam ten wóz z dzieciństwa, kilka razy zdarzyło mi się nim jechać na 74 (czyli linii do domu), jeszcze z pl. Barlickiego. A 1089?... czyżby w ferworze przenosin miedzy zajezdniami 2089 skierowali na Kraszewskiego?... Reszta zaś jest milczeniem Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

3351 to jak dobrze pamiętam składak, krótki ikar przerobiony na przeguba.
@rafal_ost: naprawdę się zaczynam ciebie bać Obrazek
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

Be afraid. Be very afraid Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Sen sprzed dwóch tygodni, ciągle zapominałem się nim podzielić.
Otóż niedługo po pierwszym dniu Ikarusa PKSu na 'Z2' śni mi się, że idę wzdłuż płotu zaj.Kilińskiego i przez bramę widzę, że cała zajezdnia jest opanowana przez pomarańczowo - białe Autosany PKSu - H9 i H10 i to w wersjach podmiejskich, żadne tam H9-35 czy trzywejściowe Dziesiątki. Gdzieniegdzie tylko szkielety Ikarusów.
Teraz mam nadzieję, że przyśni mi się ta sama zajezdnia, ale pełna niemieckich używek.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Miałeś koszmarny sen.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Widziałeś apokalipsę...
Motorniczy
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: pn 14:09, 18 gru 2006
Lokalizacja: Łódź, Żubardź

Post autor: Motorniczy »

Dobra jak wszyscy to wszyscy: Sen 16.12.2007r
Nad Łodzią przeszło tornado. Na ulicach były pustki. Umówiłem się z Dzikim na focenie zniszczeń. Jaraliśmy fajki i gadaliśmy sobie o castingu filmowym, w którym wystąpił. Nagle zabrzmiała piękna muzyka, i zza rogu wyłonił się ikarus 260, w malowaniu MPK, jak po generalnym remoncie. Drzwi się otworzyły i wsiedliśmy... Obok stał Ukalo i powiedział że tylko MKM-owcy przeżyli na całym świecie, i że mamy skasować bilet ulgowy...
+
5.01.2007
Krótki. Pracowałem jako kontroler na linii 43bis. Poszedłem po wypłatę do szefa. Zamiast kasy dostałem wielkie pliki biletów 10-min i 30-min normalnych...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Motorniczy, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Chyba za dużo tych fajek było Obrazek
Ale sen fajny, dziwny jak każdy i dzięki temu są nietypowe.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Motorniczy pisze:gadaliśmy sobie o castingu filmowym, w którym wystąpił

To jakiś film fabularny o Yeti robili? :lol:
Motorniczy
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: pn 14:09, 18 gru 2006
Lokalizacja: Łódź, Żubardź

Post autor: Motorniczy »

Film przyrodniczy o Dzikach.


Nie no, żartuje oczywiście. Nie pamiętam.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ja miałem niedawno trochę dziwny sen. Otóż w pewnym momencie tego snu okazało się, że kręcę się w okolicy Piłsudskiego/Niciarniana. W końcu idę na przystanek 82 w kierunku Andrzejowa. Byłem sam na przystanku. Czekam i czekam...
Nagle zamiast przeguba na 82/2 ukazał się moim oczom jakiś Polonez koloru wiśniowego (troche już przyrdzewiały...). Za szybą oczywiście niezawodna dykta z numerem linii, a za kierownicą... pani Irena Kwiatkowska Obrazek Widząc moje zdziwienie powiedziała to jej słynne: "Ja jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję". Cóż mi pozostało... Wsiadłem! Byłem jedynym pasażerem, ale nie powiem co było dalej dokąd i jak długo jechałem i czy np. ktoś chciał się dosiąść, bo niestety sen się urwał Obrazek
Czasem sny są dziwne do zrozumienia... Może i nawet dobrze?! Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ja wiem co za przesłanie miał ten sen tj. "Kubuś kup sobie poloneza" Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

a mi sie kiedyś przyśniło że w mojej szkole na drugim piętrze jeździła eNka (jeden wagon) Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Niedawno mi się śniło, że jechałem 7700A na 96 po Narutowicza i przede mną z Tramwajowej wyjeżdżał krakowski NGT6 Obrazek Śnił mi się też SU 18 na 64 Obrazek
ODPOWIEDZ