Kurs na Motorniczego...w ŁODZI:)

Na każdy temat.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Nie słuchaj plotek tylko zrób kurs i przystąp do egzaminu. Jak zdasz to gratulacje, a jak nie-to się przekonasz jak jest.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MONIA »

A ty szymon5444 długo pracujesz w MPK?
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

2 lata będzie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MONIA »

Na razie to w poniedziałek zaczynam jazdy przez pięć tygodni, więc mam jeszcze czas się wszystkiego wykuć na pamięć. Egzamin z WORD-u będziemy mieli w połowie października, więc zobaczymy. A jak tam praca Ci się podoba?

Spację stawia się po znakach interpunkcyjnych, a nie przed. Stosuj przecinki. (o3r)
anlumaka
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: czw 14:51, 07 paź 2010
Lokalizacja: Łódź- Bałuty

Post autor: anlumaka »

Witam Obrazek jestem całkiem nowa tutaj. Chciałam się spytać, jak wygląda ogólnie praca na stanowisku motorniczego, ilu zmianowa, czy jest jakaś przerwa na śniadanie i jak wygląda zaplecze socjalne? Czy to prawda że dzieciaki mają paczki na Święta i są zniżki na bilety dla dzieci? Będę wdzięczna za wszelkie info. Pozdrawiam Obrazek
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Całkiem ciekawy artykuł na temat pracy motorniczego: http://www.blog.pl/artykuly/motorniczy-robi-oberka,74,1
Wprawdzie z Wawy i trochę z humorem, ale myślę, że warto poczytać.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MONIA »

Anlumaka z tego co mi wiadomo praca jest na różnych zmianach może być rano po obiedzie i tzw. środek .Przerwy są na krańcówkach około 20 min.Dzieci i mąż wraz oczywiście z tobą dostają tzw. bilet wolnej jazdy i zależy w jakim są wieku dostają też paczki na święta . Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Przerwy po 20 min? Chyba w weekendy i przerwy posiłkowe ewentualne, a normalnie to znacznie mniej.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
PROVOKATOR
Niemowa
Posty: 2
Rejestracja: ndz 10:46, 14 lis 2010

Post autor: PROVOKATOR »

Poczatkujący motorniczy ma 13zł brutto a po jakim czasie podwyżka?????? i ile?
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Jak popracujesz, to się dowiesz. Jeszcze nie znalazł się taki pracodawca, co by świeżo upieczonemu pracownikowi zrazu dawał podwyżkęObrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Piotr Ossowski, łącznie zmieniany 2 razy.
PROVOKATOR
Niemowa
Posty: 2
Rejestracja: ndz 10:46, 14 lis 2010

Post autor: PROVOKATOR »

Dlatego się pytam po jakim czasie podnoszą stawkę godzinową? A jak wygląda socjal tam? Na co można liczyć? Mam na myśli prywatna opiekę medyczną, karnety itp.

Pisz staranniej. (o3r)
Dagma
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: śr 14:06, 18 sty 2012
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dagma »

mam pytanie jakie są warunki przyjęcia na kurs motorniczego iczy jest potrzebne prawo jazdy kat.B
anlumaka
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: czw 14:51, 07 paź 2010
Lokalizacja: Łódź- Bałuty

Post autor: anlumaka »

Prawko jak najbardziej. Wiek chyba nie. Trzeba przejść badania. na początku trzeba zainwestować coś koło 6 ciu stów w kurs. Resztę czyli około 3 tysi spłaca się co miesiąc po zatrudnieniu w MPK. (Kiedyś 3 tys teraz nie wiem) Po zakończeniu kursu podpisujesz najpierw umowę czasową na 10 mies. a póżniej na nieokreślony czas. Jeżeli rzucisz kurs to będziesz musiał spłacić całość na raz. Można zrezygnować zaraz na początku ale uprzedzam że nie wiem jak to dokładnie jest. Socjal : grusza,dofinansowanie do koloni dla dzieci,paczki pod choinkę dla dzieci od 1 roku do 15 lat, jakieś baseny ,siłownie za minimalną opłatą. To na razie tyle, jak coś to pisz. Jak będę wiedziała to podpowiem.
Dagma
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: śr 14:06, 18 sty 2012
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dagma »

prawko B czy zawodowe
anlumaka
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: czw 14:51, 07 paź 2010
Lokalizacja: Łódź- Bałuty

Post autor: anlumaka »

Zwykłe b wystarczy Obrazek
Jacbull
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 09:28, 17 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Śródmieście

Post autor: Jacbull »

A ja mam pytanie z trochę innej beczki.
Otóż - czy w MPK są przyjęcia na warsztat w zajezdni tramwajowej? Bardziej mnie to interesuje, gdyż kończę w tym miesiącu technikum na profilu technik elektroenergetyk transportu szynowego i jak się okazuję o pracę trudno.
Jeśli byłaby możliwość przyjęcia na warstat to czemu nie? Zawsze można kiedyś zrobić kurs motorniczego albo coś...
Enika
Coś mówi
Posty: 28
Rejestracja: wt 18:15, 03 kwie 2012
Lokalizacja: Łódź - Górna-Dąbrowa / Łódź - Bałuty-Helenów

Post autor: Enika »

Zapytaj się w Muzeum MKM prezesa KMST, lub zapytaj się na Narutowicza 77 może ci udzielą odpowiedzi. Jak byś potrzebował nr telefonu do dyspozytora ZET-2 na chocianowicach to napisz na PW to podam.
Jacbull
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 09:28, 17 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Śródmieście

Post autor: Jacbull »

Jeszcze jedno pytanie, w związku z tematem... Obrazek

Nie orientuje się ktoś czy w najbliższych miesiącach rozpoczyna się w Łodzi następny kurs na motorniczych? Jeżeli tak, to gdzie należy się zgłosić? Czy w tym przypadku pomoże skończone technikum na profilu technik elektroenergetyk transportu szynowego (oczywiście z dyplomem technika)?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jacbull, łącznie zmieniany 1 raz.
Enika
Coś mówi
Posty: 28
Rejestracja: wt 18:15, 03 kwie 2012
Lokalizacja: Łódź - Górna-Dąbrowa / Łódź - Bałuty-Helenów

Post autor: Enika »

dałem ci odpowiedzi na PW
arendos88
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: pn 17:29, 12 lis 2012

Post autor: arendos88 »

Rowniez bym prosił o odpowiedz czy orientuje się ktoś czy w najbliższych miesiącach rozpoczyna się w Łodzi następny kurs na motorniczych? Jeżeli tak, to gdzie należy się zgłosić? Jakie warunki trzeba spełnic zeby zapisac sie na kurs? Obrazek
ODPOWIEDZ