Kurs na Motorniczego...w ŁODZI:)

Na każdy temat.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Idziesz do MPK. To takie trudne? Bo łatwiej napisać, że to straszna instytucja, w której panują wielkie i małe układy? Po prostu przyznaj, że się nie pofatygowałeś. I jeszcze, nie wierzę Ci, że próbowałeś. Nie próbowałeś. Też byłem i rozmawiałem. I tak strasznie nie było. Potem się odezwali, ale było za późno, bo mam inną, lepiej mnie satysfakcjonującą pracę.
Jezu88
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: wt 12:33, 27 lip 2010
Lokalizacja: LDZ

Post autor: Jezu88 »

ZAWSZEAB1 pisze:
wk89 pisze:Ale widziałem rok temu 803N z Helenówka nr 21, z napisem NAUKA JAZDY. To chcesz mi powiedzieć że MKT wypozycza przegłuba MPK??

no dobrze wóz dało MKT ale instruktor był z MPK i na teorię chodzili na narutowicza.

Kolega niestety ma błędne informacje ;) po pierwsze jeździł wagon 37, a nie 21 Obrazek po drugie to MKT załatwiało cały kurs a teoria (egzamin też) była w.... Bydgoszczy Obrazek jedynie instruktor praktyczny był z MPK, niektórym znana Pani M. A wiem, bo byłem na tym kursie Obrazek

Pozdrawiam.
smakus84
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: śr 10:42, 21 kwie 2010
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: smakus84 »

Możecie napisać jak wyglądają badania lekarskie na kurs motorniczego?
Bo wiem, że są ogólne i psychotesty.
I czy są jakieś trudności z przejściem tych badań bo trochę się martwię, chociaż chory nie jestem Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Badania lekarskie mają to do siebie, że każdy przypadek jest indywidualny Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Robisz psychotesty oraz badania: neurolog, EKG, poziom cukru, laryngolog, okulista i w ramach psychotestów okulista drugi raz-chodzi o reakcje na błysk (światło).
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MONIA »

Chciałam się zapytać czy za badania się płaci ponieważ dostałam ofertę z MPK i we wtorek mam się już zgłosić na badania. A ten kurs na motorniczego to jest łatwy i jak on wygląda? Bo ja nawet nie mam kat. B, więc nie wiem jak to się odbywa. Obrazek
smakus84
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: śr 10:42, 21 kwie 2010
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: smakus84 »

Z tego co się orientuję to prawo jazdy kat. B to jest wymóg konieczny.
Byłem odebrać skierowanie na badania i jeszcze raz mnie się pytali o prawko.
Ale jeszcze się dowiedz.... Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Nie jest konieczny w świetle prawa, ale wiadomo, że ktoś kto ma już prawo jazdy i zna przepisy jest milej widziany.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MONIA »

Pani w Personalnym powiedziała, że jak zrobię badania to dalej będzie rozmawiała z kierownikiem ale na pewno da się coś zrobić. A może coś więcej o kursie mi powiecie? Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Badania są w cenie kursu. Jeśli przejdziesz je pozytywnie to dalej odbędziesz szkolenie. Najpierw jest teoria-przepisy ruchu drogowego i zagadnienia dotyczące budowy tramwaju. Tutaj mamy 30h, a potem jazda praktyczna tramwajem, która zawiera 60h szkoleń.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
smakus84
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: śr 10:42, 21 kwie 2010
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: smakus84 »

A ile trzeba wyłożyć z własnej kieszeni na kurs?
Dalej jest to kwota ok. 2300 zł?

I ile trwa kurs-bo słyszałem że ok. 3 miesięcy
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Teraz kursy trwają około 1,5 miesiąca chyba. Płaci się 550 zł przy podpisaniu umowy, a potem co miesiąc przez rok z pensji ściągają 150 zł. Jeśli przepracuje się po roku kolejne dwa-to już nic nie pobierają z wypłaty, czyli płacisz wówczas połowę.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MONIA »

A dlaczego kurs trwa 1,5 miesiąca jak mówili mi w Personalnym że trwa dwa tygodnie? Pytałam się dlatego, że mam inną pracę i musiałabym wziąć sobie wolne, dlatego jestem zaskoczona tym, co piszecie Obrazek

Pisz staranniej. (o3r)
smakus84
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: śr 10:42, 21 kwie 2010
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: smakus84 »

Nie możliwe żeby kurs był taki krótki.
Jak pisze "szymon 5444" łącznie kurs trwa 90 h więc to nie możliwe żeby siedzieć po 9 h dziennie
Ja mam również inną pracę i wątpię żeby dali mi tyle wolnego (bo urlop już wykorzystałem Obrazek )
Myśle że będzie codziennie po jakieś 6-7 godzin.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez smakus84, łącznie zmieniany 1 raz.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Tak było, około 7h dziennie. Dwa tygodnie trwa teoria, może o to chodziło.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MONIA »

Czy cały ten kurs jest zdawalny w 100 % bo jak ja mam sobie iść na zwolnienie lekarskie a potem sie okaże że klapa z całego kursu to ciekawe czy po zwolnieniu lekarskim tak z owartymi rękoma będą mnie chcieli przyjąć z powrotem do pracy i w tedy mogę zostać na lodzie .
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Egzamin jest państwowy tak jak na prawo jazdy innych kategorii.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MONIA »

Jestem też ciekawa kiedy się wpłaca te 550 zł ? Bo jak się nie zda egzaminu to jest się w plecy 550zł.
smakus84
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: śr 10:42, 21 kwie 2010
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: smakus84 »

Słuchaj jak nie zdasz egzaminu to nie jesteś w plecy 550 zł-teorie możesz zdawać jeszcze raz a z praktyką to nie wiem jak jest ale wydaje mi się że można jeszcze raz podchodzić.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez smakus84, łącznie zmieniany 1 raz.
MONIA
Niemowa
Posty: 9
Rejestracja: pt 16:59, 30 lip 2010
Lokalizacja: Łódź

Egzamin.

Post autor: MONIA »

Mam pytanie czy ktoś zdawał egzamin praktyczny w Bydgoszczy bo zamierzam tam zdawać. Ponoć u nas w Łodzi to są chore układy z tym WORD-em i zdawalność jest taka sobie. Dasz zarobić to zdasz, a ja raczej nie mam tak grubego portfela, bo to jednak są koszty jeżeli za pierwszym razem nie zdasz praktyki.
ODPOWIEDZ