Aparat cyfrowy - już dłużej przed nim nie ucieknę... :)

Na każdy temat.
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Aparat cyfrowy - już dłużej przed nim nie ucieknę... :)

Post autor: 1888 »

Koledzy mili Obrazek !

Jako dinozaur, fotografujący do dziś analogiem, zwracam się z prośbą o poradę. Muszę (chcę?) kupić nie za drogi kompatkowy aparat cyfrowy.
Max. mogę wydać (na sam aparat, bez dodatków) - 600 zł. Wiem, że za te pieniądze cuda się nie kupi ale można znaleźć coś w miarę sensownego, jak dla amatora. Na myśli mam kilka modeli (może ktoś takowy ma - to mógłby mi napisać krótką opinię o nim). Oczywiście śledzę też Internet ale nie ma jak to zwrócić się do Wujów Obrazek

Mam na oku:
NIKON P50,
NIKON S550,
OLYMPUS FE-310, FE-330 lub FE-340,
CANON SX100 IS,
SONY DSC-W 115 lub DSC-W 130


Chętnie też poczytam o innych modelach

Gubię się już w ilości tych modeli na rynku. Generalnie zależy mi na mpx min. 7 mln, zoomie optycznym min. 3, stabilizatorze obrazu. Najlepiej, aby aparat był na kartę SD no i może na paluszki / akumulatorki AA (?).

Bardzo spodobał mi się Canon SX100 IS; ale obok zachwytów czytałem o nim trochę krytyki.

Będę wdzięczny za pomoc z Waszej strony Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

stary, zastanów się jeszcze chwilę - ja żałuję że kupiłem cyfrowca. Wolałbym tę kasę wydać na obiektyw i negatywy. Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Choć sam używam obecnie Nikona, to kompaktów tej firmy raczej nie polecam. Może coś się poprawiło przez lata, ale i tak nie bardzo te 2 modele pasują do tego czego oczekujesz - S550 nie ma stabilizacji w ogóle, P50 ma "oszukiwaną" stabilizację programową.
Za to Canon to prawie zawsze dobry wybór, ale jeśli nie zależy Ci na megazoomie, to rozważyłbym inny model - SX100 ma aż 10x. Coś za coś - masz większy zoom, ale i gęściej upakowane piksele na matrycy, więc gorsze obrazowanie (pytanie czy na tyle gorsze, by się nim przejmować Obrazek )

UPDATE: porównałem parametry matryc SX100 i A720 - są identyczne, więc raczej nie będzie różnic. Jako pierwsza cyfrówka chyba będzie to dobry wybór Obrazek
PS. Rozumiem, że w lustrzanki wchodzić nie chcesz? Bo w tej chwili ceny modeli "wejściowych" (nowych, nie używek!) są niewiele wyższe od granicy cenowej którą określiłeś. No ale nie każdy chce/potrzebuje lustro, daleki jestem od twierdzenia, że lustrzanki są lepsze zawsze i wszędzie Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: 1888 »

Dzięki za info!

Zainteresowałeś mnie tym A720 - wcześniej jakoś go nie "upatrzyłem" Obrazek

Czytałem mnóstwo opinii na www.skapiec.pl - i w większości są pozytywne. Owszem, jakieś drobne wady (np. krzywy wyświetlacz LCD Obrazek ) są tam wymienione ale, trzeba przyznać, na taką liczbę opinii przeważają pozytywne odczucia Obrazek
SX100 nie ma wizjera, ma ręcznie (!) otwieraną lampę błyskową i (chyba) ma mniej możliwości niż A720 (?). Poza tym opinii negatywnych o nim było procentowo więcej niż o A720. Zoomu 10x aż tak bardzo nie potrzebuję. Jestem zupełnym fotoamatorem.... Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez 1888, łącznie zmieniany 1 raz.
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

Jeśli chodzi o kompakty, nic raczej nie doradzę. Sam za to żałuję teraz, że zainwestowałem w syfrę lustrzaną zamiast w analoga lustrzanego, za to porządnego. Cóż, czeka mnie kolejny wydatek i to nie jeden - moje plany wymagają zrobienia pewnej ilości _dobrych_ zdjęć na kliszach czarno-białych, ich wywołanie i zodbitkowanie, najlepiej samodzielne... A ciemnia niekompletna...

pzdr,
krzyskup
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: 1888 »

Faktem jest że, póki co, jestem typowym fotoamatorem i chcę focić szybko i wygodnie, no i nie czekać tygodniami jak się klisza skończy... Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Dlaczego tygodniami ? Jak się uprzesz to w godzinę możesz wypstrykać kliszę Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Nawet w kwadrans, ale co to będą w większości za zdjęcia?
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: 1888 »

px33 pisze:Nawet w kwadrans, ale co to będą w większości za zdjęcia?

No właśnie, hi hi - średnio 2 zdjęcia na minutę... :lol:
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Witam Obrazek

W najbliższym czasie (czyt. do wakacji) chciałbym nabyć aparat cyfrowy. Ponieważ nie jestem doświadczony w tym temacie długo szukałem i szukałem coś w granicach do 450 zł.

Co myślicie o Canonie PowerShot A590 IS Obrazek

Czytając wszelkie opisy, komentarze, opinie, uwagi można dojść do wniosku, że Canon wypuścił naprawdę dobry model. A przynajmniej tak myślę Obrazek .

A więc co sądzicie o tym modelu Obrazek

Czekam na odpowiedź. Jeżeli macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym również chętnie przeczytam Obrazek

Pozdrawiam, Simon.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Wygląda mi na dosyć dobry model jak na początek. Bynajmniej ma tryby preselekcji przysłony i czasu.
Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Heh... Ja zaczynałem z Canonem A95...
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Ja osobiście dzisiaj zakupiłem Canona SX 100 Obrazek. Próbowałem robić zdjęcia modelom autbusom. W porównaniu jakości do mojego satruszka Nikona SQ to róznica jak dzeiń do nocy Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Jakby nie było kilka lat różnicy jest. W technice to przepaść.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

To znowu ja Obrazek

Jak narazie najbardziej do gustu przypadł mi wspomniany Canon A590IS, ale po dalszym przeglądaniu aparatów natrafiłem na Samsunga S65. Model wart uwagi czy jednak szukać dalej/zostać przy Canonie Obrazek

Pozdrawiam, Simon.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Simon, łącznie zmieniany 2 razy.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Zdecydowanie Canon. Gdzie znalazłeś tego Samsunga? Bo to kojarzy mi się bardziej z telefonem komórkowym Obrazek.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ta komórka to był siemens Obrazek A samsunga c65 w guglach nie znalazłem. Więc canon bez wątpienia.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Bo to S65 Obrazek
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Obrazek Ło matko, chodziło mi o Samsunga S85 Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie wiem nic o Samsungach, więc trudno powiedzieć. Ale co Canon to Canon. Wiem co mówię, mam Nikona Obrazek
ODPOWIEDZ