Łódź w obiektywie 1974 roku

Na każdy temat.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Łódź w obiektywie 1974 roku

Post autor: ikarusojelcz »

Swego czasu w TVP2 pojawił się serial młodzieżowy "Siedem stron świata " reż. Wojciecha Fiwka i Tadeusza Junaka prod. WFO Łódź. Akcja filmu dzieje się w 1974 roku na osiedlu Retkinia , na której trwała budowa blokowiska.
W siódmym ostatnim odcinku , główni bohaterowie poszukują miejsca na swój klub. Wpadli na pomysł sprowadzenia na podwórko wraku autobusu (ztcw. ikarus 620).
Polecam go obejrzeć wszystkim zainteresowanym Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Nie wiesz kiedy bedzie powtórka?
WMC
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: śr 20:32, 05 gru 2007
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: WMC »

W odcinku z bombą przez chwilę była nawet ST43 z chłodniami.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez WMC, łącznie zmieniany 1 raz.
Om101
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pt 18:35, 13 cze 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Om101 »

We wczorajszym odcinku pt. "NOWY" dzieciaki urządziły zawody bokserskie na budowie wiaduktów drogowo-kolejowych na Maratońskiej. Widać było przez moment SM42 w jedynie słusznym malowaniu... W serial obfituje w wiele sentymentalnych smaczków - dla was MKM-ków to oczywiście tramwaje 5N jeżdżące jeszcze po starym torowisku na Retkinii, czy też stare autobusy. Dla mnie to oczywiście kolej, no i oczywiście budowa samych bloków - bloków z wielkiej płyty w technologi Szczecin (licencja radziecka) - kilka fajnych przebitek obrazujących pracę żurawi wierzowych - typów które już niestety przeszły do historii - czyli radzieckie BK-100 (popularne "Kabeki"), czy polskie ŻB-80 (jeden jeszcze bodajże stoi z opuszczonym wysięgnikiem na Lodowej na Dąbrowie)...
Przy okazji mam małe pytanko dla starszych użytkowników i mieszkańców Retkinii zarazem. Czy płyty pierwszych bloków budowanych właśnie we wspomnianej wyżej technologi szczecińskiej nie były pokryte charakterystycznym grysikiem? - bo oglądając serial, zwróciłem uwagę jakby fasada płyt była z gołego betonu...
ODPOWIEDZ