Tramwaj na Niciarnianej??

Na każdy temat.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Tramwaj na Niciarnianej??

Post autor: igor »

Mam pytanie. Ostatnio byłem na przystanku Przybyszewskiego-Niciarniana w kierunku centrum i tuż za przystankiem zauważyłem rozjazdy torów! Wyraźnie było widać resztki zwrotnicy i kawałek drugiego toru który lekko odbiegał w lewo! Czyli były tory po których na co dzień jeździ tramwaj a od tych torów w lewo odbiegała inna jedna szyna! A co do zwrotnicy był w tych na co dzień używanych torach ten "pręt" który przesuwa motorniczy przy skręcie.. Czyżby kiedyś po Niciarce jeździły tramwaje? Wie może ktoś?
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Jesteś pewnien, że to nie było złącze dylatacyjne?
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Nie za bardzo wiem co to jest.. Obrazek Ale to wyglądało jak zwykła zwrotnica.. Ten "pręt" wyglądał tak jak na skrzyżowaniach czyli jak jest np. skręt w lewo i prawo to w środku toru jest taki cienki pręt który się przesuwa.. I od tego głównego toru odbiegał jeszcze jeden tor w kierunku północnym.. Ten odbiegający tor było słabo widać ale jednak.. Jakby kogoś to zainteresowało ta zwrotnica jest w kierunku centrum tuż za przystankiem Przybyszewskiego-Niciarniana.. A ten tor to odbiegał od tego głównego i jakiś metr dalej się urywał. Tak samo na przystanku Przybyszewskiego 176/215 w kierunku Widzewa tuż przed skrzyżowaniem z Nurta Kaszyńskiego między torami też jest coś przypominające lekko zwrotnicę ale to na pewno nie jest zwrotnica.. Tylko zastanawiam się co to jest to między torami i też o co chodzi z tą zwrotnicą i torem przy Niciarnianej..
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Nie wiem co to za ustrojstwo i czemu miało służyć (może jakieś pozostałości po zjazdach międzytorowych, lub starym przebiegiem toru?), w każdym razie tramwaje po ul. Niciarnianej na pewno nie jeździły.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Złącze dylatacyjne wygląda tak: http://www.gtlodz.eu/img2895.search.htm Służy do niwelowania wydłużania i kurczenia się szyn, będących efektem zmian temperatury otoczenia.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Hmm. To złącze tylko w połowie wygląda jak to na Niciarnianej.. Nie wiem.. Cóż to złącze się zgadza tylko tam na niciarnianej było tylko przy jednym torze.. Jeżeli ktoś mieszka w okolicy może zobaczy? Ten tor wygląda bardzo podobnie ale nie ma tej "zwrotnicy".. Więc może jest to złącze a może nie... Może niech ktoś bardziej "wykształcony" sprawdzi to jeśli mieszka dość blisko? A jeśli to nie złącze to może po dawnej krańcówce? Kiedyś była krańcówka na Niciarnianej.. Nie jestem pewien do końca czy to, to.. Ale możliwe.. Tylko, że to na Przybyszewskiego może ciut inaczej wyglądało ale podobnie. Tylko, że na zdjęciu nie widzę tej zwrotnicy.. A poza tym wie ktoś co to jest to między torami przy Przybyszewskiego 176/215 przed skrzyżowaniem? Lecz po dokładnym przyjrzeniu chyba to jest to.. Nie widzę tej zwrotnicy ale to jest raczej to złącze. Dzięki za pomoc. I jeszcze niech mi ktoś powie co z tym czymś między torami? Jak ktoś będzie w okolicy Przybyszewskiego to niech sprawdzi jeszcze to złącze..
Wiem, że to między torami to nie zwrotnica ale ciekawi mnie co to jest..
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez igor, łącznie zmieniany 4 razy.
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Kiedyś na Niciarnianej była pętla tramwajowa, ale ja z kolei nie bardzo wiem, w którym miejscu kolega Igor to zauważył.

Ps - do dzisiaj stoi tam co najmniej jeden słup trakcyjny.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

No była pętla tramwajowa, ale ona była pod wiaduktem (z resztą wówczas chyba nie było jeszcze tego wiaduktu w ogóle Obrazek) i tory biegły bardziej na południe niż obecna jezdnia i torowisko (patrz: http://gtlodz.eu/i4861 oraz np. http://gtlodz.eu/i15286), więc jeśli coś tam kolega Igor zauważył, to moim zdaniem nie ma nic wspólnego z tamtym okresem.

Poza tym też nigdy nie słyszałem, żeby na Niciarnianej było torowisko.

Jeszcze tak sobie myślę... A jak remontowali kilka lat temu ten odcinek od wiaduktu do Lodowej? Ruch nie był czasem puszczony jednym torem (podobnie jak na Śmigłego-Rydza)? Jeśli tak to może to pozostałość po jakiejś ówczesnej tymczasowej mijance czy coś...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Kuba pisze:No była pętla tramwajowa, ale ona była pod wiaduktem (z resztą wówczas chyba nie było jeszcze tego wiaduktu w ogóle ;)) i tory biegły bardziej na południe niż obecna jezdnia i torowisko (patrz: http://gtlodz.eu/i4861 oraz np. http://gtlodz.eu/i15286), więc jeśli coś tam kolega Igor zauważył, to moim zdaniem nie ma nic wspólnego z tamtym okresem.

No ja to wszystko wiem, dlatego zaznaczyłem, że nie wiem, gdzie Igor stał.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Niciarniana

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

A może była jakas bocznica.Sporo ich było w 20 wieku i mogła być . Tylko gdzie ? Na stronie tram-woja oglądałem temaat o bocznicach ale nie ma takowej
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

|Hmm. To coś znajduje się trochę ZA przystankiem w kierunku centrum (między przystankiem Niciarniana a Przybyszewskiego 176/215)

Jaśniej nie za bardzo wiem jak to wytłumaczyć( może "rozrysuje"?):

przystanek niciarniana _>__________ przystanek 176...

_______ to jest ten tor..
> to miejsce tej "zwrotnicy czyli jak widać to jest od razu za przystankiem..

W kierunku centrum.

A poza tym to tego pierwszego zdjęcia: Jestem nieco zdziwiony.. Zawsze myślałem, że krańcówka była przy przystanku przy Niciarnianej. Czyli to nie rozjazdy krańcówki.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez igor, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ