Błędy stopu...

Na każdy temat.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Błędy stopu...

Post autor: KMST197 »

Dziś miałem ten błąd kilka razy. Jak na to zaradzić?
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A co to błąd stopu?
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Popytaj na forach o komputerach, na przykład na dobreprogramy.pl
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Stop 7b - problem z dostępem do dysku twardego - czyli albo kontroler, albo dysk.

Tak na szybko:

Na pierwszy ogień (bo najszybciej) proponuję sprawdzenie statusu SMART dysku (np programikiem HD Tune www.hdtune.com , zakładka Health, szczególnie parametr Rellocated Sector Count).

Potem - to może być problem z przegrzewaniem się komputera (pamięci / procesor / dysk), czyli sprawdzenie i odkurzenie wentylatora na procesorze, uporządkowanie kabli, jak jest miejsce - zamontowanie dodatkowego wiatraczka np. 8cm. Jeżeli wcześniej błąd nie pojawiał się - typowałbym problem z pamięciami.

A, i oczywiście jak najszybciej zrobić kopię danych na dysku, zgodnie ze starą zasadą, że użytkownicy dzielą się na takich, którzy robią kopie zapasowe, i takich, którzy będą robić kopie.. :)

Generalnie gdybym miał więcej informacji o sprzęcie, to może coś innego bym mógł doradzić - może być na PM.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jakub Dombrowski, łącznie zmieniany 2 razy.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Stop 0x000000D1 i DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL


Takie coś mi sie wyświetla...
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Spróbuj zainstalować nowszą wersję sterowników do kontrolera dysków - zależnie od kontrolera będą to różne pakiety, więc nie podam konkretnego adresu :). Przy błędzie D1 to one są najbardziej podejrzane.

Może instalowałeś ostatnio jakieś sterowniki, oprogramowanie narzędziowe itp - może tutaj coś się popsuło przy okazji...
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Nic z tych rzeczy nie instalowałem, oprócz gry Obrazek A z tym podejrzeniem to o co chodzi?
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

W sensie, że za błąd D1 najczęściej odpowiadają zepsute sterowniki urządzeń masowych (tak ogólnie mówiąc :))
Spróbowałbym jednak zainstalować nowsze sterowniki - nie zaszkodzi, a może pomóc.
I jak zawsze przypominam o kopii, bo tak przez forum, to mogę jeszcze dużo wymyślić co można naprawić, ale jednocześnie nie odpowiadam za skutki :)
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Pewien program wskazał mi że plik o takiej nazwie jest przyczyną: emu10k1m.sys

Można to usunąć?
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wyczytałem, że to plik odpowiadający za sterowanie kartą dźwiękową.

Pogooglałem i na tym forum znalazłem rozmowę o tym pliku (jest nieco niżej): http://www.searchengines.pl/Powazny-blad-w-xp-t28903.html
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Jak zwykle Sound Blaster Live... Jak ja nie lubię sterowników do tej karty! :) Jak pamiętam nigdy do XP nie było porządnych sterowników, które działałyby bezproblemowo, więc unikam tej (swoją drogą fajnej) karty jak ognia...

Jak instalowałeś nowy sprzęt, to można spróbować przełożyć kartę do innego slotu PCI - na niektórych płytach SB Live działał tylko w konkretnym slocie, gdzie indziej powodował problemy :)

Tak więc spróbuj zciągnąć ze strony Creative najnowsze sterowniki, być może będą działać lepiej.

Chociaż ilość różnych błędów STOP wskazuje, że coś innego tutaj nie działa tak jak powinno, albo system się rozsypał całkiem, albo sprzęt inny niż wskazywany przez błędy - najczęściej są to, w kolejności występowania: dysk, pamięci, zasilacz (jeżeli komputer to składak, w firmowym problemy z zasilaczami prawie nie występują - 2 awarie na ok. 1000 stacji o których mam informacje).
ODPOWIEDZ