komunikatory internetowe - którego warto używać?

Na każdy temat.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Cóż, tak to jest kiedy stawia się forum na fora.pl Obrazek

Niektórzy mają jeszcze gorzej. Np. komunikator AQQ, którego ja używam, nie jest zgodny z nową "funkcjonalnością" GG i kiedy ktoś wyśle do mnie emotikonę: Obrazek, Obrazek albo Obrazek, program zaczyna sypać błędami, które w dodatku się zapętlają (wyświetlają się cały czas jeden na drugim, aż zabiję AQQ z menedżera zadań).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

@Kpc21: Spróbuj przesiąść się na Tlena. Może on nie będzie sypał błędami.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Na Tlenie sprawdzałem, tam tego błędu nie ma. Ale:
1. Tlen nie obsłuży mojego konta z AQQ (chyba że beta 7)
2. Tlen nie ma wielu funkcji, z których często korzystam, np. szybkie wysłanie zrzutu ekranu jako grafiki.
3. W AQQ mam całe archiwum.
4. Jak dotąd nie pojawił mi się ten błąd poza przypadkiem, kiedy celowo go wywołałem. Po prostu żadna z osób, które do mnie pisały dotąd na GG, nie używała tych emotikon.
5. AQQ po prostu najbardziej mi pasuje. Od Tlena wolę już zwykłego klienta GG.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

1. Beta 7 - tragedia. Miałem na Viście - pokasowało kontakty i tło się.
2. A właśnie, że taka funkcja jest w oknie rozmowy.
5. Poinstaluj te dodatki, które masz w AQQ, zmień skórkę i voila!
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

2. No rzeczywiście ta opcja teraz jest. Ale ciągle brakuje mi możliwości połączenia się z innym serwerem Jabbera niż ich własny.

Ponadto na Tlenie musiałbym zainstalować banner killera, co nie jest legalne.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Nielegalne?! W ogóle wyskakuje na start tylko jedna reklama, a banner, jeśli jest, to mały. Instaluje się dodatek, który obsługuje Jabbera i jedziesz!
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

OIDP to nielegalne jest korzystanie z programów niebędących Gadu-Gadu, a obsługujących Gadu-Gadu. Wydaje mi się, że to kiedyś było w licencji... ale mogę się mylić.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No, ale skoro nie korzystasz z programu Gadu-Gadu, to nie obowiązuje Cię jego licencja przecież Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Wyłącznie Operator jest uprawniony do przyznawania numerów identyfikacyjnych w ramach komunikatora Gadu-Gadu (zwanych dalej "Numerami Użytkownika") Użytkownikom. (...) Numery Użytkownika stanowią własność Operatora, zaś Użytkownik jest uprawniony do korzystania z przydzielonego mu Numeru Użytkownika wyłącznie w celu korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie oraz w Licencji.

(...)

# Korzystanie z usług komunikatora Gadu-Gadu (w szczególności komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu) jest możliwe wyłącznie za pomocą rozpowszechnianego przez Operatora oprogramowania służącego do korzystania z tych usług, dostępnego na stronie internetowej [url=http://www.gadu-gadu.pl,]http://www.gadu-gadu.pl,[/url] którego dotyczy Licencja w wersji tego oprogramowania udostępnianej przez Operatora bez jakichkolwiek modyfikacji dokonywanych przez inne osoby. Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu. W celu wyjaśnienia wątpliwości Operator zastrzega, że użytkownik nie jest uprawniony do korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikowania się poprzez komunikator Gadu-Gadu z użytkownikami innego komunikatora internetowego, ani też nie jest uprawniony do korzystania z tych usług w taki sposób, że będąc jednocześnie użytkownikiem innego komunikatora internetowego będzie korzystał z usług komunikatora Gadu-Gadu poprzez swój Numer Użytkownika komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikacji z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu realizowanej w ramach infrastruktury, w tym oprogramowania takiego innego komunikatora tj. poprzez korzystanie z oprogramowania innego komunikatora. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że Operator nie jest stroną jakichkolwiek umów bądź porozumień z operatorami innych komunikatorów internetowych, na podstawie których tacy operatorzy byliby uprawnieni do udostępniania swoim użytkownikom funkcjonalności swoich komunikatorów naruszającej zakaz opisany w niniejszym pkt 11, zaś ewentualne faktyczne udostępnianie przez takich operatorów bez zgody Operatora wymienionej funkcjonalności użytkownikom ich usług nie zwalnia Użytkownika z odpowiedzialności za naruszenie niniejszego Regulaminu.

http://komunikator.gadu-gadu.pl/regulamin

To regulamin usługi gg, a nie tylko licencja programu.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Korzystanie z innego programu do obsługi protokołu GG nie jest złamaniem licencji, a regulaminu (z tego punktu wynika zresztą, że osoby używające innego systemu niż Windows, nie mogą korzystać z protokołu GG). Złamanie licencji to złamanie prawa. Natomiast za złamanie regulaminu GG może co najwyżej odciąć mnie od ich sieci.

A regulamin GG mnie cały czas obowiązuje, bo korzystam z ich sieci. Licencja programu Gadu-Gadu oczywiście już nie.

Naprawdę nie wiem, dlaczego mnie namawiacie do powrotu do Tlena. AQQ mi jak najbardziej odpowiada, a ten przejściowy problem z obsługą GG da się obejść (korzystając z transportu przez Jabber).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Pewnie da się też obejść włączając tryb całkowicie tekstowy?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Prawdę mówiąc takiej opcji AQQ nie ma. A nawet gdyby dało się wyłączyć wyświetlanie emotikonów, te m&m'sy wysyłane są jako grafika w jakiś nietypowy sposób, tak więc nic by to nie dało.

Ten błąd można obejść korzystając z GG za pomocą transportu na serwerze XMPP zamiast wtyczki do komunikatora.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Chyba nie są wysyłane w dziwny sposób jako grafika, bo ja korzystam z trybu w pełni tekstowego w gg i nie mam żadnych dziwnych m&m'sów, nie "gubią" mi się też ikonki wysyłane przez innych.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

W każdym razie ktoś znalazł kolejny sposób na obejście tego błędu:
http://aqqnews.komunikatory.pl/newsy/1-home/83-problemy-z-wtyczka-ggnet

Polega on na zastąpieniu wtyczki GG w AQQ wtyczką z czasów GG 7.x. Ona tego błędu nie ma.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A to może z kolei wyjaśnia fakt, że mnie żadne m'n'm'sy nie ruszają - moje gg jest 6.x Obrazek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Najlepsza wersja GG - żadnych bezsensownych dodatków, prosty interfejs. Kiedy miałem stary komputer, używałem. Niestety GG 6.x jest dość ograniczone. Poza tym podczas przewijania listy za pomocą scrolla w myszce widać dość dziwne efekty graficzne.

Używałem wtedy też przez pewien czas Whatevera:
http://www.k2t.eu/wtw/
ale ten komunikator nie jest jeszcze dopracowany.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ja miałem gg 7.7, ale po komunikacie, że nie obsługuje numerów powyżej iluś tam, zmieniłem na wersję 10. Żałuję.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

o3r pisze:Ja miałem gg 7.7, ale po komunikacie, że nie obsługuje numerów powyżej iluś tam, zmieniłem na wersję 10. Żałuję.
Pic na wodę, zwłaszcza, że większość znajomych ma numery mniejsze od ukazywanej liczby. :?
Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Pic na wodę, zwłaszcza, że większość znajomych ma numery mniejsze od ukazywanej liczby. :?

Właśnie, w ogóle są wydawane większe? Bo nie wiem czy rzeczywiście warto apgrejdować...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

A czy wy w ogóle wiecie że to GG10 to dopiero jest beta? Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ