Moja radosna twórczość - MPKNotify

Na każdy temat.
pewusoft

Moja radosna twórczość - MPKNotify

Post autor: pewusoft »

Witam na forum!
Przedstawiam program, który ostatnio napisałem:
MPKNotify
Służy on do sprawdzania, czy na stronie MPK Łódź nie pojawiły się jakieś nowe wiadomości.

W wolnej chwili wstawię kilka screenów.

Program można ściągnąć pod tym adresem: ht tp: // sit es.goo gle. com/ site/men delres /mpk notify_set up.zip ?attredir ects=0 &d=1
(należy usunąć spację, gdyż forum nie pozwala mi jeszcze na publikację linków)

Bardzo pomocne okażą się beta testy lub chociaż pomysły na nowe "ficzersy", jeżeli program znalazłby jakieś zastosowanie Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

W Delphi pisane?
Starałem się zepsuć trochę program.
Na pewno jeśli proces pobierania zostałby zautomatyzowany przy uruchamianiu app, to wyszłoby to na dobre.
Pierwsze sprawdzanie informacji po uruchomieniu programu trwało 13,83 sekund, natomiast kolejne już ponad minutę, ale w końcu się wczytało (dzieje się to w przypadku ręcznego sprawdzania jak i automatycznego). Możliwe, że tak długo idzie, bo w ogóle strona MPK coś za szybko się nie wczytuje. Poza tym przy takim długim sprawdzaniu zawiesza się program i nie można go np. wyłączyć. Polecam użyć nowego wątku dla sprawdzania informacji. Dwukrotne kliknięcie nie otwiera strony MPK, jeśli chodzi o zmiany przyszłe. Tak poza tym, to pewnie zwykły parser html jest, co nie?
Obrazek
pewusoft

Post autor: pewusoft »

Delphi, Delphi.

U mnie, gdy wczytywałem z pliku na dysku, sprawdzanie szło ciągle tak samo, więc to muszą być problemy ze stroną MPK.

Co do wątków, to szczerze mówiąc nigdy się nie zajmowałem tym zagadnieniem, ale spróbuję przepisać mechanizm do nowego wątku.

Jeśli chodzi o zmiany przyszłe, to oczywiście naprawię błąd, zapomniałem po prostu Obrazek

Parsowanie kodu zrobiłem sam, we własnym zakresie, tak więc kod jest możliwie najprostszy i wyłuskuje tylko potrzebne informacje.

Biorę się za poprawianie programu. Dzięki wielkie za pomoc!
ODPOWIEDZ