Kłótnie o fotografowanie pojazdów

Na każdy temat.
robo32
Czasem wpada
Posty: 79
Rejestracja: pt 11:27, 12 lis 2010
Lokalizacja: Łódź

Kłótnie o fotografowanie pojazdów

Post autor: robo32 »

Witam, w tym o to poście chciałbym się was, użytkowników tego forum spytać czy nie macie kłopotów z osobami które zawsze się doczepią, że robimy zdjęcia pojazdom komunikacji Miejskiej. Mieliście kiedyś taki przypadek ? Jak tak to śmiało piszcie.

Ja na początek napiszę Obrazek
Niedziela 18.12.2011, zapowiada się spokojny dzień, aż tu nagle przyjechał skład 1001+1002 który tego dnia jeździł na 3/2. Motornicza negatywnie nastawiona do miłośników komunikacji miejskiej. Cyknąłem parę fotek temu składowi, aż tu nagle wychodzi motornicza i pyta się czy mam pozwolenie na robienie zdjęć...
Mówię iż nie potrzebuje pozwolenia, aby wykonywać zdjęcia tramwajowi. Osoba prowadząca tramwaj nie daję za wygraną, mówi że gdy zobaczy gdzieś swój wizerunek to spotkamy się w sądzie. Odpowiedziałem, że jeżeli sobie Pani nie życzy to twarz mogę zamalować w programie, niestety nic to nie dało, motornicza cały czas mówiła że nie mam prawa fotografować jej tramwaju... Na dodatek wykazała się kompletnym brakiem szacunku w stosunku do mojej osoby (używanie wyrazów wulgarnych).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez robo32, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Temat, który pojawia się cyklicznie co jakiś czas. Jest złota rada na to -> olewać to co mówi prowadzący. Jak będzie chciał wezwać policję to niech sobie wzywa. Nie musisz czekać, a jeśli poczekasz to nic się nie stanie. Jak dojdzie do rękoczynów to sam możesz wezwać patrol.
Darek 805Na
Coś mówi
Posty: 35
Rejestracja: wt 11:19, 15 lis 2011
Lokalizacja: Łódź os.Rogi

Post autor: Darek 805Na »

po pierwsze nie rób zdjęci prowadzącym
po drugie jeżeli będą agresywni bądzi nie uprzejmi to spisz nr boczny pojazdu linie i brygadę i potem przesilij mi to pod numer 501-984-045 bądzi napisz sms o tej tresić a ja to już załatwie w centrali i ta info tyczy się wszystkich zainteresowanych
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Spoko
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Skoro macie od razu takie podejście i wszystko do centrali chcecie meldować to ja się nie dziwię, że prowadzący nie są zadowoleni. Wielu nie będzie z pewnością po przeczytaniu takich postów na tym forum, nawet Ci, którzy są/byli przychylni fotografującym.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Spokojnie. Nie ma się co przejmować postami jakieś sieroty na tym forum. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Prowadzący to też człowiek. Ma prawo mieć gorszy dzień, co nie upoważnia do ubliżania bliźniemu swemu.
Nie ma to jak klimat linii podmiejskich, gdzie na ludzi z aparatami tudzież kamerami reaguje się zawsze wyjątkowo przychylnie.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Darek 805Na
Coś mówi
Posty: 35
Rejestracja: wt 11:19, 15 lis 2011
Lokalizacja: Łódź os.Rogi

Post autor: Darek 805Na »

powtarzam to wiele razy są prowadzący mile do nas nastawieni i skorzy do pomocy są też tacy którym to klokwialnie zwisa czy robimy czy nie a niestety są też tacy którym to nie tyle, że przeszkadza nawed sami dzwonią na policji, straż miejską czy po ''erke''

sam miałem kilka scysji z jedną taką prowadzącą ZET-1. Więc wracając do tematu jest kilkunastu prowadzących w mpk którzy nie są nas w stanie z cierpieć i zawsze będą wredni i no to nie ma rady
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Darek 805Na, łącznie zmieniany 2 razy.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

prof_klos pisze:Nie ma to jak klimat linii podmiejskich, gdzie na ludzi z aparatami tudzież kamerami reaguje się zawsze wyjątkowo przychylnie.
Ale nie w MPK. Dzisiaj Kalonka, jutro 96.
Darek 805Na pisze:a niestety są też tacy którym to nie tyle, że przeszkadza nawed sami dzwonią na policji, straż miejską czy po ''erke''
Prowadzący doskonale wiedzą, że to nie jest powód do interwencji, więc zwyczajnie chcą kogoś zrobić w karola aby ten się odczepił.
Darek 805Na
Coś mówi
Posty: 35
Rejestracja: wt 11:19, 15 lis 2011
Lokalizacja: Łódź os.Rogi

Post autor: Darek 805Na »

oj nie zawsze raz miałem interwencje ''erki'' na Placu Niepodległości i prowadzący napisał na mnie skarge a to tylko, że jestem członkiem kmst. No i co naposał skarge na członka kmst 260 przyjechała erka ponieważ tamten mi zrobił awanture erka przyjeła skarge i sam powiedział że ten motorowy jest upierdliwy i wiecznie pisze.
ODPOWIEDZ