Prasa w Polsce

Na każdy temat.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

teufel pisze:Zniknie GW zniknie forum GW.

ROTFL, z calym szacunkiem, ale raczej nie. Jak zniknie GW to co bedziesz czytal? Nasz Dziennik, EI, Dziennik (na razie raczej slaby, moze sie rozwinie), tylko RP jakis poziom trzyma, ale tez ma niezle wpadki. A GW ma sie dobrze, ja nadal bede kupowal.

Aleksej
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Rzepa jest najlepsza! Czytam od stycznia codziennie i muszę powiedzieć, ze jej poziom jest dużo wyższy niż GW.
Ale nie sposób nie docenić GW. Mają - IMHO - najlepsze dziennikarstwo śledcze w Polsce. Dodatek łódzki trzyma fason (oprócz komunikacji - 10 tramwajów za 5 mln euro Obrazek).
Akcje Agory spadły - bo "Nowy dzień", tabloid w wydaniu Agory, był pomyłką i to dużą. Niestety ludzie z GW nie są w stanie robić gazety dla wszystkich - takiego SE czy Fuckta.
A GW to za szybko nie zginie - Trybuna (Ludu) generuje straty już chyba 12 rok i jeszcze ją wydaja Obrazek

Ale nam się offtop rozwinąłObrazek
danio
Coś mówi
Posty: 32
Rejestracja: wt 19:33, 01 lis 2005
Lokalizacja: Stare Bałuty

Post autor: danio »

Aleksej pisze:
teufel pisze:Zniknie GW zniknie forum GW.

ROTFL, z calym szacunkiem, ale raczej nie. Jak zniknie GW to co bedziesz czytal? Nasz Dziennik, EI, Dziennik (na razie raczej slaby, moze sie rozwinie), tylko RP jakis poziom trzyma, ale tez ma niezle wpadki. A GW ma sie dobrze, ja nadal bede kupowal.

Aleksej

Ej no sorry, ale "Dziennik Polska Europa Świat" jest sto razy lepszy od Wyborczej. Dlaczego? Dlatego:

- świetna szata graficzna
- ciekawe i zwięźle napisane informacje
- jest polskim Die Welt :P
- bardzo ciekawe artykuły od polityki po lifestyle
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Off-topic? Czemu nie - to może być fajna dyskusja, ale wydzielę do nowego tematu. Obrazek Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi. Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

sorry Danio, wczoraj kupiłem Dziennik i oto dlaczego jest sto razy gorszy od GW:
- przerost szaty graf. nad treścią (jest ładna ale GW jest ładniejsza Obrazek ) i za dużo zdjęć itp. do treści
- zbyt zwięźle napisane informacje Obrazek Tzn. jakoś nie rozwinęli niczego poza sondażami o lepperze,
- lifestyle? A po co mi to?
- jest polskim Die Welt Obrazek - tzn. kopią. A GW jest oryginalna, jedyna w swoim rodzaju, stwiorzona od podstaw z miłości do dziennikarstwa a nie z grubej kasy.

Tak jak napisałem - ja się będę trzymał moich dwóch tytułów - Rzepy i Wyborowej.

A i jeszcze jedno:
Bardzo dobrze że coś nowego weszło. Skorzysta na tym czytelnik - co widać juz od razu po zjeździe ceny GWki.
danio
Coś mówi
Posty: 32
Rejestracja: wt 19:33, 01 lis 2005
Lokalizacja: Stare Bałuty

Post autor: danio »

Marcin - masz to co chciałeś Obrazek


Po pierwsze primo: ja się cieszę, że jest polskim Die Welt, Frankfurter Allgemeine Zeitung, The Guardian, The New York Post w jednym bo:

- Wyborcza jest EWIDENTNIE stronnicowa (bez nici aluzji i antysemityzmu Obrazek), a Die Welt tak się składa, że nie
- świetni publicyści
- ciekawe teksty, które wciągają
- layout jest bardzo odpowiedni dla tego typu gazety (dla mnie GW jest za bardzo krzykliwa - przede wszystkim czerwony kolor...)
- pamiętaj, że czasami trzeba odpocząć od polityki
- dla mnie GW jest czymś pomiędzy tabloidem, a poważniejszą gazetą...
- wszystko jest pouporządkowane wg bardzo trafnej kolejności tj. Polityka, Świat, Wydarzenia po Sport
- cena... (i co z tego, że GW obniżyła swoją cenę...; poza tym mamy więcej stron za tą smą cenę)
- dodatki

Teraz minusy:
- za dużo łamów - układ powinien być pięcio-łamowy
- za mała czcionka leadów i tytułów

No i to alles...

Pozdrawiam
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

powiem tak: stronnicowa? Chyba kilkudziesięciostronnicowa Obrazek
A teraz do rzeczy:
1) jaką opcję popiera GW? Dlaczego tak uważasz? Stronnicze to są Trybuna, ND, Fuckt...
2) czerwonego to w GW za dużo nie ma oprócz nagłówka Obrazek
3) kolejność dzialów w GW jest chyba podobna - i dodatki też są Obrazek

Bo pozostałe rzeczy to są nieobiektywne. Dla mnie Dz jest bardziej tabloidowy, ja odpoczywam - jeśli chcę odpocząć czytając - to albo z książką albo z "Przekrojem" i więcej mi nei trzeba w dzienniku (tu ogólnie a nie o tytule - bo teraz może się mylić Obrazek ) - a za Prawną płacę 3,90 zł (nie kupuję codziennie - ale kupowałbym tak samo często gdyby kosztowała 1,50 zł), na szczęście Rz kupuje tatko Obrazek a na GW chodzę do EMPiKu Obrazek ), wiec nie możemy o nich obiektywnie dyskutować chyba. A na forum ciężko się wymienia poglądy, które są często zawiłe i wynikają z doświadczeń.
danio
Coś mówi
Posty: 32
Rejestracja: wt 19:33, 01 lis 2005
Lokalizacja: Stare Bałuty

Post autor: danio »

Ripostując - ja właśnie mam tak, że odpoczywam przy "Dzienniku P-E-Ś". Natomiast czasami kupuję GW tylko od czasu do czasu np. dla Kujona Polskiego i to wszystko.

Co do obiektywizmu Obrazek to dla mnie Wyborcza jest troszeczkę za lewo. Poza tym nie lubię naczelnego.

Co do Dziennika i GW można zauważyć jak GW bała się nowej gazety. Jej desperacki krok mnie po prostu śmieszy Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Na lewo?! Tzn. za kim, za SLD? Przeciw nim była przeca Afera Rywina. Za SdPl? Chyba nie... Naczelny to był w centrum przecież, był posłem z ramienia UD. A jakoś nie wydaje mi się, żeby dziś GW promowała PD-d.pl czyli następcę UD/UW. Ale tu miogę być nie do końca obiektywny bo z demokratami mocno sympatyzuję. A co do nowej gazety - widocznie uznała Dz za godną uwagi konkurencję. Czy obniżenie ceny było desperackim krokiem? Desoperackim to byłoby spuszczenie ceny do 1 zł np.
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Trochę OT, ale dostałem dziś od znajomego niepokojące info, że w rejonie rynku bałuckiego pewni szemrani osobnicy straszą uszczerbkiem na zdrowiu kolporterów prasy darmowej i sugerują im zaprzestanie działalności w rejonie punktów, w których sprzedawana jest gazeta F. Czyżby gazety pokroju F sprzedają się kioskarzom gorzej odkąd rozwinął się rynek prasy bezpłatnej?

Pozostaje otwarta kwestia, czy osobnicy ci istotnie zostali nasłani przez któregoś ze sprzedawców tej gazety w rejonie rzeczonego rynku (co ma już znamiona przestępstwa) czy może był to incydentalny wybryk jakichś oszołomów i w rzeczywistości sprzedawcy tej gazety nie mają z tym nic wspólnego. W chwili obecnej taka sytuacja zdarzyła się według relacji, którą słyszałem, tylko raz. W związku z tym Policji nie powiadamiano.
ODPOWIEDZ