Śmieszne sytuacje w komunikacji miejskiej

Na każdy temat.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

W przeszłości? Przytocz jakieś przykłady, bo szczerze nie kojarzę nic takiego.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Coś było. Nie przytoczę, bo to było dawno, a ja nie przywiązywałem wagi do tego.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Ja kojarzę tylko "Targowisko Zjazdowa" przy przystanku Brzezińska-Janosika, ale to wyglądało raczej na komunikat w celu lepszej orientacji niż reklamę.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Wczoraj jechałem Ikarusem na 73 i takie coś: Wsiadam sobie na pętli, kierowca rusza.Na następnym przystanku wsiada jakaś babcia i mówi: Czy mógłbyś ustąpić mi miejsca ? A miejsc było dużo bo wóz dopiero co wyruszył z pętli...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

@sawik: Dobrze że nie powiedziała tak do kierowcy Obrazek
Motorniczy
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: pn 14:09, 18 gru 2006
Lokalizacja: Łódź, Żubardź

Post autor: Motorniczy »

Wczoraj, przystanek Żubardzka, czekam na 8 koło godz 14. Koło mnie 3 starsze panie. Nagle przez Włókniarzy jedzie volvo na R31->Dw. Łódź Kaliska. Babcie: "Patrz, jakaś nowa linia autobusowa na Kaliski jeździ!" LOL
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Linia P (29 sierpnia 2008r.)
Wchodzi facet do tramwaju i chce wrzucić pieniądze do kasownika (jak można nie zauważyć automatu do biletów? Obrazek )...
WMC
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: śr 20:32, 05 gru 2007
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: WMC »

Sprawozdanie z podróży wagonem 1828 na linii D1 na odcinku Koziny - Strykowska

Na początku jakaś babcia pyta się motorniczego:

- Czy Pan dojeżdża do Zachodniej?
- Nie wiem czy dojeżdżam, bo nie wiem czy mi się coś nie jara.

Na skrzyżowaniu Cmentarna/Legionów podawany jest komunikat o problemie wjazdu na wiadukt na Żabieńcu ( przez śliskie od deszczu tory ).
Przy Gdańskiej komunikat jest podawany ponownie.

Kłopoty zaczęły się na wzniesieniu na Zachodniej. Tramwaj zaczął się ślizgać. Z zawrotną prędkością ok. 10 km/h tramwaj dojechał na Północną, gdzie motorniczy podał następujący komunikat:

- Pan mówił o tym piaskowaniu torów, to moglibyście pojechać na Koziny, bo tam się normalnie nie da podjechać!

Problemy były również z pokonaniem łuku Północna/Franciszkańska. Nie dość, że tramwaj poruszał się z prędkością ok. 2 - 3 km/h, to jeszcze jakaś skręcająca puszka zastawiła torowisko. Rozległo się donośne k***a motorniczego. Puszka cofnęła się.

Przy Dworcu PKS Północnym jakieś auto prawie wpakowało się pod tramwaj. Komentarz motorniczego:

- K***a ciole j****y pier*****y idioto k***a!

Następna ( ostatnia ) porcja stresu dla motorniczego przy Chryzantem. Samochody zastawiły torowisko. Tym razem z kabiny dobiegają następujące dźwięki:

- K***a spier****j no, spier****j, spier****j, spier****j no, k***a!

To była ciekawa podróż.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez WMC, łącznie zmieniany 1 raz.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

A jakże śmieszna! Już z dobre 15 min boki zrywam. Obrazek
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Zasłyszane w 70A (przedwczoraj-godz.810, słyszy pół autobusu):

Kierowca ( do zajezdni przez radio) :
- Coś mi nie gra z zawieszeniem. Będę zaraz na Fabrycznym.Powiedz , czy mam zjeżdżać , czy przyślesz pogotowie?
Zajezdnia:
- Słuchaj! Weź no napij się kawy, wystaw głowę za okno , ochlap się wodą, obudź się człowieku , bo nic cię nie mogę zrozumieć ,tak mamroczesz!.
Kierowca ( w którego jakby piorun strzelił):
- Ej , kolego! W jakim kierunku ty to mówisz .co?Bo nie bardzo rozumiem!
Zajezdnia:
- Bo wszyscy od rana coś tam bąkacie pod nosem , że nie wiem o co wam chodzi. Powtórz!
Kierowca:

- ( mówi ,to co wcześniej o awarii, ale głośniej, wyrażnie wkurzony)
Zajezdnia:
- Przepraszam cię bardzo (...tu imię kierowcy) , naprawdę , przepraszam, nie gniewaj się , że takich słów użyłem, ale....

i tu koniec opowieści -- niestety musiałem wysiąść .
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

No niestety, nerwy się wszystkim udzielają...
Najgorsze są oczywiście pretensje stonki, która jadąc 2 przystanki na osiedlowy ryneczek, czy cmentarz nie ma zielonego pojęcia o korkach w centrum i nie tylko.
Motorniczy
Czasem wpada
Posty: 59
Rejestracja: pn 14:09, 18 gru 2006
Lokalizacja: Łódź, Żubardź

Post autor: Motorniczy »

Dzisiaj miałem przyjemność jazdą ikarusem 280 (automatem) z PKS-u. Wsiadając na Dw. Łódź-Kaliska, zauważyłem że światła są zgaszone (było już koło 1Obrazek. Ludzie ciągle coś mówili, że jest ciemno ale kierowca nie reagował. Następnym bugiem było to, że zegar wskazywał godzinę 3:40 na zegarze w kabinie kierowcy. Mając bloczek biletowy, skasowałem bilet, i wyskoczyło dokładnie 3:40. Poza ostrym hamowaniem (co wiązało się z gigantycznym protestem ludzi), do Żabieńca było w miarę spokojnie. Tutaj kierowca odwalił totalnego babola: Podjechał na przystanek, otworzył tylko pierwsze drzwi, spojrzał w lusterko, zamknął te pierwsze drzwi i po prostu odjechał! (a autobus był napchany ludźmi). Dopiero za skrzyżowaniem kierowca się zatrzymał i wypuścił ludzi (poza przystankiem). Dalej tylko zamknął drzwi jakiejś starszej babci przed nosem drzwi. Nie wiem jak można było kogoś takiego zatrudnić.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Wiesz, zapewne ściągnęli kogoś z "rejsowców". Wierz mi, że nie tak łatwo przeskoczyć z tranzytu na miejski ruch KM :>
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Dzisiaj zaszłyszane w 2645 (70/4)
Dzwoni jakiejś pani telefon i ona mówi: "No cześć, ja właśnie jade tramwajem..."
ObrazekObrazekObrazek
Lancer2884
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sob 09:16, 26 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lancer2884 »

Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Dzięki za przemieszczenie.
Zdjęcie ukazuje, jaką swobodę można było uzyskać montując wyświetlacze pikselowe! Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Lancer2884
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sob 09:16, 26 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lancer2884 »

Znalazłem na necie

http://www.youtube.com/watch?v=mX2NfQkZe5g

(Nie wiem czy stare czy nie ale zabawne Obrazek)
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Sytuacja ma miejsce w Solarisie. Facet kupuje na przystanku bilet u kierowcy po czym odchodzi i siada na fotelu w drugiej części autobusu. Po chwili z głośników słychać głos kierowcy:
- Proszę pana, zapraszam pana po resztę!
Facet wraca się do kabiny kierowcy. Kierowca wydając resztę mówi do niego z pewnością w głosie:
- To jest porządna firma.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Dziś jeden chłopak dobiegał do tramwaju na przystanku Kościuszki/Mickiewicza. Nie przewidział, że tramwaj w kierunku Helenówka nagle ruszy i nie zdążył wyhamować i wbił się z impetem w burtę, po czym osunął na ziemię. Chyba nic mu się nie stało, bo tramwaj po chwili pojechał dalej. Niemniej widok osuwającego się po szybie człowieka - bezcenny Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Mocno zaskoczyła mnie kobieta, która wsiadła do tramwaju przy Radwańskiej i spytała się, czy teraz skręca, czy jedzie prosto, bo ona chce do Żwirki dojechać. Z jej słów naprawdę wynikało, że obawia się, że tramwaj skręci w Radwańską!
ODPOWIEDZ