Dni MPK 16-22 września

Na każdy temat.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dni MPK 16-22 września

Post autor: Bros »

Dzisiaj zauważyłem przyklejone w niektórych autobusach plakaty informujące o Dniach MPK między 16-22 września. Jest to poniekąd związane z Dniem bez samochodu który jest 22 września. Impreza będzie się odbywać w CH "Tulipan". Przewidziane są jakieś koncerty ale większość mają stanowić zabawy dla dzieci m.in. zabawa w kierowcę autobusu Obrazek.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ja widziałem taki plakat na budce, gdzie się bilety sprzedaje przy przystanku, ale jakoś dziwnie dużo osób było w kolejce po bilet i nie można było dojrzeć co dokładnie jest napisane na tym plakacie. I też własnie chciałem się zapytać o jakieś konkrety, bo na stronie MPK i Radia Złote Przeboje (sponsora imprezy) jeszcze nic nie ma na ten temat.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Przypatrzyłem się temu plakatowi dokładniej i wyczytałem z niego ze 16 wrzesnia w godz 11-16 ma byc w "Tulipanie" "Figlobus", loty balonem, konkursy z nagrodami i zabawa w kierowce autobusu. Ponadto będą koncerty okrkiestry MPK, Zespołu RAMPA oraz występy Waldemara Ochnii i Aldony Jankowskiej znanych z Rozmów w tłoku Majewskiego. 22 wrzesnia zaplanowano naukę jazdy tramwajem w zajezdni na Telefonicznej i wystawę poświęconą MPK w Muzeum Komunikacji Mieskiej na Wierzbowej 51.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

A plakat wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Dokładny harmonogram jest na stronie ZDiT.
http://www.zdit.uml.lodz.pl/_plik.php?id=875
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Czy ktoś się dokładniej orientuje co to jest ta 'nauka jazdy tramwajem'?
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Jazda po torze okólnym na zamkniętym terenie zajezdni. Będziesz wciskał pedały. Nikt cię nie wypuści na miasto przecież. Obrazek
krwawy_ratlerek
Czasem wpada
Posty: 82
Rejestracja: wt 18:04, 27 cze 2006
Lokalizacja: łódź

Post autor: krwawy_ratlerek »

juz widze bande maniakow szalejacych po miescie jakąs bulwa i ludzi w poplochu uciekajacych z przystanków Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jakieś zapisy na to?
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »


W piątek 22 września br. w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizowany jest „Dzień bez samochodu”. W tym dniu wszyscy zmotoryzowani, którzy zostawią auta w garażu będą mogli podróżować po Łodzi komunikacją miejską bez biletu. Wystarczy mieć przy sobie ważne prawo jazdy. Akcja odbywać się będzie przez cały dzień na wszystkich trasach autobusowych i tramwajowych.
Natomiast wszyscy rowerzyści będą mogli skorzystać ze specjalnej linii autobusowej, w której będzie można przewozić rowery. Autobus będzie kursował na trasie pl. Dąbrowskiego – Łagiewniki.

Również w piątek 22 września br. o godz. 13.00. przy ul. Wierzbowej 51 odbędzie się uroczyste otwarcie Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź.
Zapraszamy wszystkich chętnych. Muzeum będzie otwarte w godz. 13-18.

Równocześnie w zajezdni przy ul. Telefonicznej będzie możliwość nauki jazdy tramwajem. Dla wszystkich chętnych MPK-Łódź przygotowało gadżety, a na najlepszych czekają pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy na zajezdnie w godz. 13-16.


Szkoda, że nie mam prawa jazdy. :D
ODPOWIEDZ