Traffic Giant

Na każdy temat.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Traffic Giant

Post autor: morton »

Traffic Giant jest gra ekonomiczna o komunikacji miejskiej. Tworca jest Jo Wood ( www.jowood.com ), co za tym idze gra jest bardzo "amerykanska".

Są dwa tryby gry: Gra nieskonczona (tworzysz komunikacje miejska w wybranym miescie) oraz Kampania (to samo tylko trzeba przechodzic miasta "po kolei", gdy spelnisz wymagania mozesz grac w kolejnym miescie i tak dalej). Kampania zawiera 15 miast. Po zainstalowaniu dodatku dostajemy kolejne miasta do gry nieskonczonej oraz druga 15mapowa kampanie.

Tabor jest amerykanski Obrazek nie wplywa to dobrze na gre, poniewaz najwiekszy autobus moze zabrac tylko 80 pasazerow, co na polskie realia jest dosyc smieszne. Do dyspozycji mamy 11 typow autobusow, w tym dwa mikrobusy. Poszczegolne pojazdy roznia sie miedzy soba cena, pojemnoscia i atrakcyjnoscia, ktora wplywa na wizerunek twojej firmy. Na samym poczatku mozemy kupic tylko te gorsze typy ale podczas gry otrzymujemy mozliwosc nabycia lepszych Obrazek

Do dyspozycji mamy tez 5 typow tramwajow. Na poczatku jest tylko jeden ale analogicznie jak z autobusami dostajemy reszte w trakcie gry. Tramwaje sa juz porzadniejsze poniewaz zabieraja od 120 do 150 pasazerow sa jednak znacznie drozsze (tory tez trzeba zbudowac Obrazek )

Po 10 latach mozemy zbudowac kolejke miejska. 5 typow, wszystkie zabieraja po 180 pasazerow, sa szybsze od autobusow i tramwajow. W grze nie mam metra i to jest glownym jej minusem. Kolejka czesto przecinajac ulice moze spowodowac korki.

Wyjciem jest kolejka podwieszana. 3 typy, kazda po 180 pasazerow, szybsza od wczesniej omowionych. Ta tez nie jest idealna, poniewaz aby ja zbudowac (kol. miejska rownierz) czasem trzeba wyburzyc jakis dom Obrazek

Najszybsza jest kolej magnetyczna. 2 typy, 220 i 250 pasazerow. Najszybszy srodek transportu w grze (ponad trzykrotnie szybsza od autobusu) niestety zadko jest ona oplacalna.

Grafika w grze jest dosyc ladna, choc gra pochodzi z roku 2000. Sa do wybowu 3 rozne rozdzielczosci oraz 3 stopnie przyblizenia w kazdym.

Plusami gry sa realizm, ładna grafika oraz grywalnosc. Minusy to brak krancowek Obrazek ( no coz amerykanska gra Obrazek ), brak metra oraz to ze przez caly czas rozgrywki w miescie nic sie nie zmienia. Moze i dobrze bo gra miala by wieksze wymagania Obrazek Jednak mimo oryginalnej wersji i dobrego sprzetu czasem sie zawiesza lub pojazdy nie poruszaja sie w sposub plynny Obrazek

Mimo wszystko zachecam do grania w Traffic Giant, bo daje duzo radosci z gry Obrazek

Wiecej na :
www.trafficgiant.com - oficjalna stronka
www.trafficgiant.kom.pl - dobra stronka po Polsku

Chcialem przeprosic marcina_pabianice oraz liszka za zlamanie regulaminu i pisanie 3 postow pod rzad ale NIE moglem dodac tak długiego posta ObrazekObrazekObrazek

Od moderatora: Mogłeś. Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Fajna ale nudzi sie potem ta gra i jest do bani.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Tyle razy zaczynałem i nigdy nie skończyłem. Liniowość to najwieksza wada:(
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

A mnie właśnie przez tabor i brak krańcówek ta gra jakoś nei przekonuje. Obrazek Jakoś nie potrafię się odnaleźć w amaerykańskich realiach. Obrazek Znudziła mi się po kilku dniach. Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Wadą tej gry jest też to, że tramwaje muszą jeździć po ulicy...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Mi też brakuje krańcówek i tego, zeby tramy jezdzily nie tylko po ulicach. Jednak gre bardzo milo wspominam, bawilem sie kiedys przez cale wakacje Obrazek
PLACUŚ

Post autor: PLACUŚ »

Szkoda też ,że nie ma Polskich miast w tej grze a po za tym zgadzam się z wami.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp.

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

W traffic giants brakujemi edytora, duzych miast Polskich, ciężarówek oraz składów 2 i 3 wagonowych tramwajowych. Czy wiadomo kiedy wyjdzie/lub będzie /część druga.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Nic nigdzie nie widziałem żeby była kolejna wersja:/
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

ZTCP to zaczęto prace na drugą wersją ale chyba ją porzucono ..
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Zacznijmy od tego ze firma bedaca producentem gry nie radzi sobie najlepiej
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a co to ma za znaczenie?Obrazek
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

a no takie ze produkcja TG2 nie ruszy prędko o ile wogole ruszy.Zacznijmy od tego ze na targo E3 w Los Angeles Javood(nazwa myli mi sie) nie mial swojego stanowiska-inna girke(mianowicie Gothica 3) prezentował na stoisku NVidi-co swiadczy raczej ze nie radza sobie najlepiej.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

smugler1990 pisze:Javood

Jo Wood ;)

Ja juz nie licze na TG2, poniewaz gdyby mieli ja zrobic to juz dawno byla by na rynku ... Miło, ze odkurzacie temat, bo akurat przedwczoraj znow zaczałem grac w TG :D
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Ja rowniez chyba zaczhne grac-apropos innej gierki -co sądzici o SC4 Deluxe???
BartStep
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: czw 19:36, 25 sie 2005
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: BartStep »

A jeździło się tramwajem w "Mafii"?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Masz na myśli jako pasazer czy motorowy? Jako pasazer wiele razy a o jezdzie jako motorniczy cos slyszalem ale nigdy nie probowalem Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Nie tylko tramwajem również jakąś kolejką Obrazek A w GTA oprócz jazdy autobusem można spróbować jazdy pociągiem Obrazek
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

nawet widzialem solarka jako dodatek do GTA San Andreas-w malowaniu przedsiębiorstwa z Poznania
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

To sie nazywa Traffic Giant ObrazekObrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ