Posty z informacją jaki autobus na jakiej linii

Rozmowy nt. Łódzkiego Forum Komunikacyjnego
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

Posty z informacją jaki autobus na jakiej linii

Post autor: Święty »

Jak w temacie - czemu ma to służyć ? Ja rozumiem że można być zboczonym (miłośnikiem komunikacji) ale po cholerę podawać w topikach np Ikarus 280 czy Jelcz albo Volvo że widziało się taki a taki autobus na takiej linii z taką brygadą ? Niczemu to nie służy tylko robi burdel/ spam i zaciemnia obraz ogólnego topiku.


Może ja po prostu będę brał wykaz z zajezdni i będę go wklejał
np
51/1 - 3739
51/2 - 3246
51/3 - 3867
51/4 - 3952

...

i tak dalej do końca

I tak codziennie będę to wklejał w każdym topiku o Volvo Mercedesie Ikarusie.
Będzie zajebiście, będzie wielki porządek a każdy topik będzie liczył po 1000 stron.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Święty, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Myślę, że niektórzy by się ucieszyli Obrazek

Niestety to forum nie ma opcji ignorowania wątku Obrazek
Można by sobie go wyłączyć i po sprawie. Mnie też nie interesują takie wątki, ale skoro są na nie chętni, to czemu miałoby ich nie być w sumie?

Może po prostu zrobić osobne podforum na takie obserwacje - wtedy łatwiej będzie tam niezaglądać.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Re: Posty z informacją jaki autobus na jakiej linii

Post autor: M.C. »

Święty pisze: Może ja po prostu będę brał wykaz z zajezdni i będę go wklejał

Proszę bardzo! Zwłaszcza Volvo z 2003r i nowsze.

A zresztą ten wykaz niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M.C., łącznie zmieniany 1 raz.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

@Święty: po to są te tematy bo może ktoś chce się przejechać danym wozem, zrobić zdjęcia, etc.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Niestety.
Nie kryję, że mnie również to bardzo irytuje, bo wątpię, by ktoś teraz przeglądał wstecz 15 stron, co jeździło 15 listopada na jakiejś tam linii.
O ile tasiemiec "ciekawostki taborowe" daje się zcierpieć, bo czasem powieje tam czymś interesującym, to spisy brygad/linii/taboru wkurzają.

Cóż - mimo tego trzeba się poddać prawu wolności.
Każdy może co chce.
Nam pozostaje z tym żyć...

Pozdravim mroźno.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Wiesz, sama idea nie jest zła, ale najbardziej wnerwiające jest to, ze niektórzy dopisują swoje "spostrzeżenia" nie patrząc czy przypadkiem dany wóz nie był już wymieniony 2 posty wyżej.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ale mnie się np. przydaje gdzie jakiś wóz gdzieś jeździ. W Ikarusach zwłaszcza jest to dla mnie przydatne bo mogę sprawdzić ktore wozy jeźdzą a które są odstawione.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Dajmy innym interesować się KM na ich własny sposób. Jeśli komuś to do szczęścia potrzebne - niech sobie wypisuje. Ja raczej ignoruję cały Tabor, ale naprawdę mi nie przeszkadza że ktoś tam sobie coś pisze.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jeśli ktoś w miarę wcześniej poda, że dany autobus jest danej linii i danej brygadzie, mam czas to nie widzę problemu, żeby się przejechać i go sfotografować. To się przydaję. Stare Ikarusy odchodzą, podobnie z resztą pewnie niedługo odkurzacze. Sam wczoraj widziałem #1683, #1679, #1793 i byłem mile zaskoczony, bo dawno ich nie widziałem.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Jak dla mnie może to być, ale w JEDNYM wątku, a nie w kilku - pisałem to kiedyś, ale jakiś D**** wykasował mój post
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie może być w jednym, bo:
1. To nic nie da - i tak będzie Ci się "świeciło" podforum
2. To różny tabor jest, więc nie widzę powodu by mieszać

Dlatego sugeruję podforum "obserwacje" czy jakoś tak - i można je spokojne olać w całości.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

A jaki problem, że jest w dwóch, czy trzech (każdy model oddzielnie)?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Jeśli są ludzie, którzy tego potrzebują, to nie widzę powodu, by im to zabierać.

Nie trzeba czytać tych wykazów. Mnie to nie obchodzi i ja tego nie robię.

Na podforum zastanowię się, ale na razie jest tak jak jest. Póki co apeluję tylko, żeby nie przesadzać z tym wpisywaniem "obserwacji".
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

No taki, że jest wątek ciekawostki taborowe i on do tego służy, a gdybym chciał coś przeczytać o Ikarusie 280 a nie związane z tym na jakiej linii jezdzi to musiałbym się przekopywaćObrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ale Ikarus czy Odkurzacz to żadna ciekawostka taborowa póki co. Przynajmniej jak dla mnie.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość ignorowania wątków... ale nie liczyłbym na udostępnienie jej przez fora.pl
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Ale pisze Ci, że szukam np. informacji czy jakiś Ikarus 280 poszedł na remont kapitalny to dlaczemu mam blokować taki wątek? A myślę, że gdybyś zobaczył odkurzacz na 62 to byś się ździwił. A co do segregacji, jak jest jakaś grupa zapaleńców która to czyta to sobie dadzą radę i znajdą w tym jednym wątku. Kiedyś dział Tabor był jednym z ciekawszych teraz niestety omijam szerokim łukiem bo nie chce mi sie przekopywać przez kilka wątków w których jest coś co mnie nie ciakwi a naprawdę mogłoby to sie zawierać w jednym wątku.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie widzę różnicy w omijaniu jednego czy pięciu wątków. A skoro zainteresowani potrzebują rozdziału to czemu miałoby tak nie być. To także ich forum.
Najłatwiej byłoby omijać całe podforum - ale są pewne rzeczy w taborze które mi na to nie pozwalają...
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Napiszę trzeci raz mam nadzieje, że teraz dosyć wyraźnie.
Np.
1) Myśl: Zobaczę czy jakiś ikarus 280 był w Solcu na remoncie
2a) Słucham Ukalo olewam wątek czyli również sprawę - Obrazek
2b) Grzebię w wątku przełażąc przez wykazy - trochę czasu mi zajmie - Obrazek
2c) Odnajduję po chwili, bo wykazy są w jednym wątku. Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Do odnajdywania masz funkcję szukaj, polecam zapoznanie się.
I właśnie chodzi o to, by informacje o remontach były na innym forum niż informacje o tym co jeździ na 86.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Kiedyś w wątku o ikarusach była normalna dyskusja, którą się dało czytać, a teraz jest typowy do omijania. Również postuluję o osobne podforum na takie pseudociekawostki, które w całości będzie można ignorować.
ODPOWIEDZ