Posty z informacją jaki autobus na jakiej linii

Rozmowy nt. Łódzkiego Forum Komunikacyjnego
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Po "głębokich" rozmyślaniach i sugestiach użytkowników, takie forum powstanie jeszcze dzisiaj.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ano właśnie. "Zmuszony" przez Teufela przeczytałem początek tego wątku i mam pytanie do krzykaczy przeganiających za napisanie tam czegokolwiek poza numerem hebla i linii: skąd wzięło się przeświadczenie, że wątek do tego służy i że nie ma tam miejsca dla automatów?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Widzę, że dział już jest, posty rozumiem będą do niego przerzucone?
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

ukalo pisze:skąd wzięło się przeświadczenie, że wątek do tego służy i że nie ma tam miejsca dla automatów?

Gdzie ktoś wysunął taką tezę ?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

A żebym ja teraz wiedział kto był pierwszy...
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

W związku ze sprzedażą volv B10La proponuję za jakiś czas utworzyć nowy wątek dotyczący tej marki.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Nowe rozwiązanie wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Tylko proszę - by naprawdę podawać tam tylko informację nt. co jest i gdzie. Wszelkie dyskusje - w innych działach.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Z Volvo B10LA poczekałbym trochę jak już wcześniej pisałem, aż będzie pewna informacja, że zostają sprzedane lub zostały i czekają tylko na Solarisy.
A z resztą... róbcie, jak uważacie.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ten dział jest dla nas i ja jak najbardziej piopieram dział B10La bo kompletuje teraz ich fotki i w ten sposób łatwiej je wyłapać.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

ukalo pisze:A żebym ja teraz wiedział kto był pierwszy...

ZTCW to ja. Był nawet mały dym o to :D Chodzi o to, że wkrótce lewary znikną, a spis będzie ciekawą pamiątką po nich. Teraz to może wydaje się mało interesjące, ale za parę lat wiele osób to doceni...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ja rozumiem intencje, tylko trzeba było już wtedy założyć osobny wątek, a nie zawłaszczać ogólny Obrazek
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

JW

Post autor: Święty »

Ja nie jestem przeciwko zamieszczaniu na forum informacji jaki autobus na jakiej linii. Utworzenie nowego forum w tym celu to bardzo dobry krok.

Ja tylko uważam że np w topiku o Ikarusie tam gdzie pisze się jak one się sprawują, jak jeżdżą gdzie się pisze o ich zaletach i wadach umieszczanie informacji gdzie się dany autobus widziało to jest spam. Przecież prawie każdy autobus łącznie ze starymi Ikarusami wyjeżdża codziennie na linię.
Weźmy 300 dni w roku pomnóżmy to przez ilość wozów i wychodzi całkiem niezły spam przez który trzeba się przekopywać aby dotrzeć do informacji która nas interesuje. Dlatego powstanie dodatkowego sub-forum to bardzo dobry krok.

Ja prywatnie i tak uważam takie informacje za bezsens. Rozumiem że ktoś chce zrobić fotkę i poluje na konkretny egzemplarz ale posługiwanie się do tego celu forum to imo bezsens. No chyba że ktoś chce kilka godzin stracić na całą procedurę - przeglądanie forum w domu/pracy - wyjście na miasto i polowanie na fotkę (no chyba że ktoś chodzi po mieście z notebokiem z wi-fi).
Na pewno bez sensu jest podawanie takich informacji późnym wieczorem czy następnego dnia bo to że się widziało wczoraj jakiś autobus to już niczemu nie służy - ja widzę setki autobusów codziennie.

Rozumiem też ciekawostki taborowe chociaż większość z nich to już od dawna jest normalką a nie ciekawostką (krótkie za przeguby).
Imo ciekawostki taborowe powinny się ograniczać wyłącznie do sytuacji przegub za krótki i autobus z zajezdni na linii nie obsługiwanej przez tą zajezdnię.

Gdyby w Łodzi był system nadzoru ruchu z prawdziwego zdarzenia, pojazdy wyposażone w GPS i podające do centrali swoją pozycję to np miłośnikom mogłaby być udostępniona elektroniczna mapa z zaznaczonymi na niej konkretnymi pojazdami.
Już nie mówiąc o tym że rozwiązałoby to problemy typu jeżdżenie stadami czy tramwaje wjeżdżające jeden za drugim w zatrzyman, albo komunikacja zastępcza ruszająca jak już ruszą tramwaje - bo obecnie to nad tym nikt nie panuje.


Natomiast co do przydziału taboru na konkretny dzień. Zazwyczaj rano można powiedzieć że 90% zgadza się z przydziałem te kilka procent to awarie których nie zdążono usunąć lub usterki zauważone przed wyjazdem. Natomiast czym dalej w las (czym bliżej końca dnia) to często potrafi to się znacznie zmienić
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Dobrze, że odseparowano te informacje do osobnego podforum. Jedynie może "Ciekawostek taborowych" trochę brakuje, bo choć większosć wpisów tam to był zwykły spam, jednak od święta jakieś perełki się trafiały (np. pierwsze pojawienie się pksu na zetce). Dlatego też podrzucam pomysł założenia w "Taborze" wątku "Prawdziwe ciekawostki taborowe" właśnie na takie okazje Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Popieram.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

W takim razię założmy "Ciekawostki taborowe w 73%".
Pomysł jest zły, bo nie każdy wie, jaka ciekawostka jest większa, a jaka mniejsza, jaka "prawdziwa" wg czyjeś definicji.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie jest zły. Jak ktoś nie wie - to można mu napisać. Jakoś wyganianie dyskusji o ikarusach z wątku do tego przeznaczonego nieźle szło...
Choć jak patrzę na wpisy typu "krótkie volvo na 96" to może i masz rację, dla niektórych zbyt trudne do ogarnięcia co jest ciekawostką...
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Bez przesady. Nie będziemy dzielić ciekawostek taborowych na małe, średnie i duże. Nie trzeba omijać całego działu - do ciekawostek taborowych przecież można zaglądać.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Jak dla mnie informacja, że po raz dziesiąty w ciągu tygodnia zamiast przeguba pojawił się gdzieś krótki nijak się nie umywa do newsa, że po Łodzi zaczął jeździć boeing ((c) ukalo) Obrazek Bez sensu byłoby przekopywać cały tamtejszy spam, żeby się do czegoś takiego dokopać. Nie mówiąc już o zaglądaniu tam, gdy podforum i tak cały czas się świeci jako nieprzeczytane. Chyba że uznamy, że każda taka ciekawoska zasługuje na oddzielny wątek.
Rozgraniczenie jest proste: coś co się zdarza choć rzadko jest ciekawostką, co się zdarzyło po raz pierwszy jest prawdziwą ciekawostką.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

co się zdarzyło po raz pierwszy jest prawdziwą ciekawostką.

Skoro problem został sformułowany wreszcie tak konkretnie, to będą zatem "Prawdziwe ciekawostki". Ale żeby nie było zamętu - na pewno w dziale "Obserwacje liniowe", a nie "Tabor".
ODPOWIEDZ