Nowości na forum

Rozmowy nt. Łódzkiego Forum Komunikacyjnego
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

o3r pisze:Bo:

Jakub Dombrowski napisał: Ok, już doczytałem, że treści zapisane na forach są prawie wyłączną własnością Gadu-Gadu S.A., i pisząc na fora.pl udzielamy licencji na wykorzystanie treści przez GG na 5 lat od zamknięcia forum


Byłaby to kradzież i gdyby ktoś wpadł na to, że te dane zostały przeniesione, admin miałby kłopoty.
W sumie dobrze wiedzieć, że posty, które piszemy nie są naszą własnością tylko Gadu-Gadu S.A. :evil: Chyba nie każdy życzy sobie tego, więc lepiej jest zaprzestać pisać...
Obrazek
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Troszkę odbiegnę od tematu. Gdy chcę jako niezalogowany wejść na następne strony działu (patrzyłem na Łodzi) - to wyświetla 404 No Found. Jak się zaloguję - działa.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

W ogóle to całe GG - to jeden z największych monopolistów w kraju. I ten monopol oczywiście wykorzystuje.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Karol pisze:
o3r pisze:Bo:

Jakub Dombrowski napisał: Ok, już doczytałem, że treści zapisane na forach są prawie wyłączną własnością Gadu-Gadu S.A., i pisząc na fora.pl udzielamy licencji na wykorzystanie treści przez GG na 5 lat od zamknięcia forum


Byłaby to kradzież i gdyby ktoś wpadł na to, że te dane zostały przeniesione, admin miałby kłopoty.
W sumie dobrze wiedzieć, że posty, które piszemy nie są naszą własnością tylko Gadu-Gadu S.A. :evil: Chyba nie każdy życzy sobie tego, więc lepiej jest zaprzestać pisać...

Żeby być precyzyjnym, Regulamin, par. 8, pkt 2:
http://fora.pl/content/pl/files/regulamin.pdf pisze: Z momentem umieszczenia w Serwisie treści lub materiałów posiadających cechy utworu w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Użytkownik udziela Właścicielowi Serwisu licencji niewyłącznej na okres obowiązywania umowy i 5 (pięć) następnych lat na korzystanie z zamieszczonego utworu na następujących polach eksploatacji:

1) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową,

2) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy, w zakresie rozpowszechniania utworu w inny sposób - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, wprowadzenie do pamięci komputera, publikacja w sieci Internet.

Nie wiem co rozumieć pod zwrotem "niewyłączna licencja", może ktoś się z tym spotkał i może więcej powiedzieć. Być może jest to furtka i przez to jest możliwość 'zgrania' danych z forum, i nie będzie to łamaniem regulaminu.

Dodatkowo - na podstawie aktualnie obowiązującego prawa autorskiego nie ma możliwości "zbycia" całkowitych praw np. majątkowych do swoich utworów - co np. dotyczy też zdjęć.

Ale z drugiej strony - poza aktualnymi problemami forum działa stosunkowo dobrze, i może nie warto kombinować z przenosinami - prawie nic nie zyskamy, a stracimy ileś czasu, energii i pieniędzy na konfigurowanie wszystkiego w nowym miejscu. Tak więc decyzja należy do adminów :)

pzdr
Jakub
(administrator http://forum.peugeot309.pl )
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

licencja niewyłączna tzn. że Ty możesz dokładnie tę samą treść powielać, publikować, sprzedawać itd. bez ograniczeń. Musisz tylko pamiętać, że nie możesz komu innemu np. udzielić licencji wyłącznej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Niewyłączna, czyli ty (a właściwie autorzy postów) masz do treści na forach takie same prawa, jak GG.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

rkplodz pisze:licencja niewyłączna tzn. że Ty możesz dokładnie tę samą treść powielać, publikować, sprzedawać itd. bez ograniczeń. Musisz tylko pamiętać, że nie możesz komu innemu np. udzielić licencji wyłącznej.
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, każdy może dowolnie kopiować własne posty, a więc jeśli wszyscy użytkownicy wyrażą stosowną zgodę, można skopiować treść całego forum?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Ventlan, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ventlan pisze: Czyli, jeśli dobrze rozumiem, każdy może dowolnie kopiować własne posty, a więc jeśli wszyscy użytkownicy wyrażą stosowną zgodę, można skopiować treść całego forum?

Tak, tak właśnie jest :)
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Teraz już w ogóle nie da się wejść w jakiś dział bez zalogowania się...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Mi uporczywie wyskakuje komunikat, że mam nową pw.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ventlan pisze:
rkplodz pisze:licencja niewyłączna tzn. że Ty możesz dokładnie tę samą treść powielać, publikować, sprzedawać itd. bez ograniczeń. Musisz tylko pamiętać, że nie możesz komu innemu np. udzielić licencji wyłącznej.
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, każdy może dowolnie kopiować własne posty, a więc jeśli wszyscy użytkownicy wyrażą stosowną zgodę, można skopiować treść całego forum?
Tak. Tylko raczej ciężko byłoby skopiować ręcznie wszystkie posty z tego forum (całe 66 006 sztuk), potrzebny byłby odpowiedni skrypt/program. A za taki skrypt trzeba albo zapłacić, albo go napisać.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Lepiej samemu napisać. Obrazek
Obrazek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

To dlaczego tego nie zrobisz Obrazek
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Nie mam jak na razie motywacji Obrazek Chociaż mnie też może by się przydało jeszcze. Obrazek
Obrazek
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

W celu uporządkowania tego, gdzie co piszemy na forum, proponowałbym w kategorii ,,Wypadki i usterki" zmianę nazwy tematu ,,Zatrzymania i wykolejenia - spis" na ,,Zdarzenia - tramwaje", a ,,Awarie autobusów" na ,,Zdarzenia - autobusy".
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Awarie autobusów są oddzielone od kolizji autobusów. Zmiany więc nie będzie.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Od dzisiaj dział "Łódzka Galeria Transportowa" został przekształcony w dział "Fotografia".
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Czy nie można by było wyłączyć blokady wysyłania dwóch postów pod rząd? Wydaje mi się, że na tym forum jest z tym więcej problemu niż pożytku. Gdy chcę wspomnieć o czymś nowym w temacie, gdzie ostatni post jest mój, nie mogę tego zrobić. Chyba że ostatni post usunę.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Niedawno w którymś wątku sygnalizowałeś ten problem i zmieniłem wtedy limit czasowy na jedną minutę odstępu. Dziwię się więc, że jeszcze są problemy. Teraz wyłączyłem zupełnie tę blokadę. Jeśli będą jeszcze problemy, sygnalizuj.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

W ogóle z tą blokadą to dziwne jest. Ja chyba nigdy się z czymś takim tutaj na forum nie spotkałem osobiście. Podobnie chyba i część innych użytkowników, bo niektórym pisanie kilku postów pod rząd np. w obserwacjach lub reklamach nie sprawia problemu i jakoś się da. Obrazek Także może to tylko Kpc21 ma z tym problem albo to wina jakichś innych ustawień (może indywidualnych w profilu użytkownika lub w przeglądarce - tak tylko "głośno myślę")...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ